Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie oświetlenia działa Wam ... ...co źle robię ?

 

nie czytasz instrukcji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje sposób na wyłączenie otwierania bagażnika z pilota? Ponieważ kreatyn projektował pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyłącz zapłon i błyśnij długimi

zaraz sprawdzę ale jeśli tak to działa to chyba jakiś żart, może trzeba jeszcze 3 razy auto obejść i zaklaskać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wypowiedzcie się. Pierwszy raz postanowiłem uzupełnić AD-BLUE sam po komunikacie "AD-BLUE pozostało 2400km". Zawsze jakoś w serwisie się bywało i mi dolewali. Kupiłem na Statoil, dolałem i nie gaśnie komunikat o niskim poziomie. Czy trzeba go kasować VCDS'em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wlać min 10 litrów o ile dobrze pamiętam, albo 15. Jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sam dolewalem i zawsze mi gaslo. Gdzies byl ten problem poruszany na forum ze nie znikal komunikat. Szukaj.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie czytasz instrukcji :-)

 

ale mi wjechałeś na ambicję, musiałem pojechać po książkę przez pół miasta :) .... faktycznie jeszcze większej bzdury nie widziałem żeby jedna funkcja działała normalnie z pilota a drugą trzeba aktywować dźwignią świateł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uzupelnia sie Ad blue trzeba wlaczyc zaplaon tylko na iles tam sekund, dopiero potem zapalic samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, wypowiedzcie się. Pierwszy raz postanowiłem uzupełnić AD-BLUE sam po komunikacie "AD-BLUE pozostało 2400km". Zawsze jakoś w serwisie się bywało i mi dolewali. Kupiłem na Statoil, dolałem i nie gaśnie komunikat o niskim poziomie. Czy trzeba go kasować VCDS'em?

 

Poniżej link do mojego opisu z tym samym problemem i jak sobie poradziłem i jak trzeba robić.

Generalnie trza wlać 10 - 11 litrów, ja leję z dystrybutora na Statoilu do momentu aż pistolet odbije.

Potem włączyć zapłon ale nie uruchamiać silnika jakieś 30-40 sekund, dopiero potem ponownie nacisnąć Start/Stop w celu uruchomienia silnika.

Link

http://forum.vw-passat.pl/threads/146181-Awarie-naprawy-reklamacyjne-B8?p=2350529#post2350529

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze leję nie mniej niż 10 litrów, ale nie więcej niż pokazuje komputer jako ilość max. W instrukcji zwracają uwagę by nie lać za dużo. Kluczowa jest chyba ta ilość nie mniej niż 10 litrów, bo z wielu źródeł już to słyszałem, że przy mniejszych ilościach może się nie zaktualizować. Z włączeniem zapłonu jest tak jak piszą koledzy, ale kiedyś z rozpędu odpaliłem od razu i też zaktualizował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mi wjechałeś na ambicję, musiałem pojechać po książkę przez pół miasta :) .... faktycznie jeszcze większej bzdury nie widziałem żeby jedna funkcja działała normalnie z pilota a drugą trzeba aktywować dźwignią świateł....

 

też mnie to kiedys zdziwiło, ale rozumiem że chodzi o to że nie za każdym razem potrzebujesz oświetlenia drogi do domu, więc uruchamiasz ją manualnie. Z kolei drogę do auta oswietlasz z pilota co pomaga np odnależć auto na parkingu - przy czym ta funkcja uruchomi sie tylko gdy czujnik światła pokazuje że jest ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też mnie to kiedys zdziwiło, ale rozumiem że chodzi o to że nie za każdym razem potrzebujesz oświetlenia drogi do domu, więc uruchamiasz ją manualnie. Z kolei drogę do auta oswietlasz z pilota co pomaga np odnależć auto na parkingu - przy czym ta funkcja uruchomi sie tylko gdy czujnik światła pokazuje że jest ciemno

 

Ja zakodowałem sobie w VCDS, żeby zawsze Coming Home działało.

 

Pozdrawiam

 

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć kodowanie CH. Wie ktoś z Was czy można VCDS-em wyłączyć komunikat o światłach z AID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w kwestii inspekcji ADBLUE. U mnie zadziałało włączenie zapłonu i odczekanie 30s dopiero po zalaniu zbiornika do pełna. Tankowalem na Orlenie z dystrybutora ADBLUE aż do momentu odbijania pistoletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też mnie to kiedys zdziwiło, ale rozumiem że chodzi o to że nie za każdym razem potrzebujesz oświetlenia drogi do domu, więc uruchamiasz ją manualnie. Z kolei drogę do auta oswietlasz z pilota co pomaga np odnależć auto na parkingu - przy czym ta funkcja uruchomi sie tylko gdy czujnik światła pokazuje że jest ciemno

trochę wątpliwa logika bo na parkingu nie zamierzam otwierać auta aby mieć tylko światła i szukać auta a w tym czasie ktoś mi opędzluje jakiś gadżet z auta ;), powinno to działać jak naciskam zamknięta kłódkę na pilocie, a droga do domu powinna działać też na czujnik zmierzchu no ale tak nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "coming home" powinna być opcja w komputerze. Rozumiem ich rozwiązanie. Jak zaczynałem z tego korzystać to czekałem przy drzwiach aż zgasną światła w aucie bo obawiałem się, że może to źle działa i będzie świecić się przez połowę nocy... Funkcja ta jednak jest mało przydatna. Rzadko kiedy takie światło jest potrzebne. Najlepiej zrobili w BMW gdzie na kluczyku jest osobny przycisk (romb) właśnie do włączania świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat parkuje na strzeżonym nieutwardzonym parkingu mam mega kałuże i korzystam z coming home :),

W drugim aucie volvo mam faktycznie dedykowany przycisk do świateł na pilocie oraz do syreny z alarmu aby auto odnaleźć na parkingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na "coming home" powinna być opcja w komputerze. Rozumiem ich rozwiązanie. Jak zaczynałem z tego korzystać to czekałem przy drzwiach aż zgasną światła w aucie bo obawiałem się, że może to źle działa i będzie świecić się przez połowę nocy... Funkcja ta jednak jest mało przydatna. Rzadko kiedy takie światło jest potrzebne. Najlepiej zrobili w BMW gdzie na kluczyku jest osobny przycisk (romb) właśnie do włączania świateł.

 

Kazda marka ma swoje patenty. Co mi sie podoba we fiacie 500 zony to to, ze kazde pociagniecie 'dlugich' zwieksza czas swiecenia 'coming home' o 30sekund. maks mozna ustawic 210s. w pasku 30s to czasami troche krotko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze DSG też nie lubią 1-szego biegu? U mnie przy zwykłym ruszaniu od 5 km/h jadę na 2. Jak dojeźdzam w kolejce samochodów z prędkościami powyżej 5km/h to praktycznie zawsze na drugim biegu ewidentnie na półsprzęgle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei wyjątkowo długo lubi na 1 przy ruszaniu (nawet jeśli to długie, delikatne, toczące się ruszanie), ale jak już zmieni na 2 to z kolei późno zrzuca na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności