Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym auto swiecie jest informacja o nowym systemie multimedialnym ( nawigacji ) dla VW i skody ktoś coś wie więcej ?

Napewno bedzie obsługiwać LTE i dla standardowej wersji powiększą wyświetlacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to oznacza , że jeśli zamówiłem pakiet Peremium a nie Comfort to półeczki nie mam, ale wsadzając do gniazda SIM kopie mojej karty to sam telefon do dzwonienia będzie mi zbędny?

 

Wydaje się, że tak (tu już chłopaki z zestawem Premium potwierdzą), ale jeżeli masz zdublowaną kartę (dwie karty SIM do tego samego numeru) to chcąc korzystać z jednej druga musi być wyłączona. Tak kiedyś miałem w Erze tj. dwa telefony z tym samym numerem: jeden na salony drugi do gnoju:D

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się dużo gada, to telefon trzeba ładować. Trudno wsadzić telefon z kablem USB do kieszeni ;-)

Było to już poruszane w wątku, ale moim zdaniem dużą wadą Passat B8 jest brak możliwości ładowania indukcyjnego telefonu. Pętla indukcyjna powinna być zabudowana pod tą półeczką dostępną z zestawem Comfort. A sama półeczka mogłaby być szersza o 2 centymetry. Nie można tam wepchnąć telefonu większego niż 5".

 

Od kwietnia br. Skoda wprowadzi do modeli Octavia i Superb bezprzewodową ładowarkę. System ładuje indukcyjnie smartfony poprzez standard Qi.

 

Phonebox z ładowaniem bezprzewodowym to ulepszona wersja elementu znanego już z Octavii i Superba. System składa się z podstawki umiejscowionej w schowku pod konsolą środkową, która automatycznie sprzęża się z telefonem i wzmacnia jego zasięg poprzez połączenie z anteną samochodu.

 

Dostępny od kwietnia nowy Phonebox umożliwi ładowanie indukcyjne kompatybilnych smartfonów zgodnych ze standardem Qi. Z jego pomocą prąd płynie bezprzewodowo z cewki umieszczonej na podstawce, wytwarzającej pole elektromagnetyczne, do cewki w telefonie. System pozwala również na bezprzewodowe przesyłanie danych.

 

Ze standardem Qi zgodnych jest duża liczba smartfonów Google, Blackberry, LG, Nokia, Microsoft, Samsung i Sony. Urządzenia innych producentów, takie jak iPhone, mogą także być ładowane bezprzewodowo przez Phonebox z pomocą specjalnych etui, wzbogacających telefon o tę funkcję.

skoda_ladowarka_640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się dużo gada, to telefon trzeba ładować. Trudno wsadzić telefon z kablem USB do kieszeni ;-)

Było to już poruszane w wątku, ale moim zdaniem dużą wadą Passat B8 jest brak możliwości ładowania indukcyjnego telefonu. Pętla indukcyjna powinna być zabudowana pod tą półeczką dostępną z zestawem Comfort. A sama półeczka mogłaby być szersza o 2 centymetry. Nie można tam wepchnąć telefonu większego niż 5".

 

Ja mam Nokie 6600i, jest tak mala ze nawet nie czuje jej w kieszeni a bateria starcza na tydzien :P.

Ale ja to chyba dinozaur jestem bo uzywam telefon do....rozmawiania z ludzmi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat XXL. Myślałem, że to jakiś następca Phaetona ale pod względem jakości i staranności wykonania będzie tylko "Made in China".

Ciekawe tylko co ze szklaną fabryką Phaetona w Dreźnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat XXL. Myślałem, że to jakiś następca Phaetona ale pod względem jakości i staranności wykonania będzie tylko "Made in China".

Ciekawe tylko co ze szklaną fabryką Phaetona w Dreźnie...

 

Ta fabryka to były ostatnie podrygi trupa zwanego "jakością w VW" :) Jest piękna - polecam wizytę (o ile to jeszcze możliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie trochę dziwne pytanie. Czy można wyłączyć aktywny tempomat (tak aby był normalny tempomat) i wyłączenie opcji hamowania przy systemie zapobiegającym kolizji? normalnie nie da się z tym troszkę dynamiczniej jechać. O aktywnym tempomacie niewspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie trochę dziwne pytanie. Czy można wyłączyć aktywny tempomat (tak aby był normalny tempomat) i wyłączenie opcji hamowania przy systemie zapobiegającym kolizji? normalnie nie da się z tym troszkę dynamiczniej jechać. O aktywnym tempomacie niewspominając

 

Nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze rozumiem, chcesz wyłączyć opcję hamowania w ACC? Jeśli tak to nie ma takiej możliwości. Nie ma też możliwości wyłączenia (legalnie z zachowanie gwarancji) Front Assist, który to jest odpowiedzialny za awaryjne hamowanie (wyświetlana czerwona ikona na desce). Jeśli narzekasz natomiast na małą dynamikę działania ACC to możesz zmienić jego parametry jeśli masz przycisk zmiany trybów.

ACC inaczej działa na ECO/COMFORT/SPORT, ew. możesz też tą wartość ustawić w trybie INDIVIDUAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

front assist można wyłączyć : 081808524dbf37e5e24cd0f26f657ea1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
front assist można wyłączyć :

Faktycznie ;)

:respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey , zauważyłem że mam lekko skręconą kierownicę w prawo przy jeździe na wprost , gdy ją wyprostuje idealnie to auto skręca w lewo , ciśnienie sprawdzałem i jest idealnie w każdym kole , przejechane jakieś 6 tyś czyżby geometria poszła się paść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
front assist można wyłączyć : 081808524dbf37e5e24cd0f26f657ea1.jpg

 

dzięki wielkie. Mam nadzieje że ACC zmieni się w zwykły standardowy tempomat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieni sie w zwykly tempomat, front assist a acc mimo ze oba kozystaja z radaru dzialaja niezaleznie, front assist uzywa tez kamery do wykrywania pieszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie kupujecie i jakiej firmy płyn AdBlue do silnika TDI?

Oryginalny od Volkswagena czy inny?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacja BP z nalewaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orlen - nalewak ze wzgledu na Flote.

Edytowane przez 3er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności