Skocz do zawartości
vipereeek

Czyszczenie pompowtryskiwaczy preparatem Liqui Moly

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka ma być średnica tych wężyków silikonowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednica to 8 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobione. robię regularnie raz w roku. Wrzucę korekcje przed i po popołudniu.

 

Tak jak obiecałem. Wykres po sklejeniu wyników z przed i po

 

log-diesel.png

Edytowane przez pompeusz666
logi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem i wrzucę od siebie 3 grosze.

1. Nie wyłączajcie samochodu podczas tego zabiegu. Ja byłem do tego zmuszony, przez wyciek liqui z butelki. Samochód nie chce na tym płynie odpalić, potem trzeba znowu podłączać ON, odpalać, odłączać, podłączać liqui.

 

2. Uszczelnijcie dobrze sobie połączenie pojemnika z liqui, z przewodami. U mnie te dziadostwo rozpuściło silikon.

 

 

Po zabiegu, dużo ciszej samochód chodzi, szczególnie kiedy jesteśmy w środku, troszkę żwawszy, chyba lepiej wkręca się na obroty, mniejsze drgania w środku. POLECAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy u kogoś z Was nie trzeba było wymieniać uszczelniaczy PD?

Czy czasami ten środek nie przyśpiesza ich zużycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek 1192 musiałes miedz gdzies nieszczelnosc na zasilaniu albo słaba pompe paliwa w co watpie... robiłem takie rzeczy w nie jednym Pd i kazdy na tym odpalał bez problemu,gasiłem silnik kiedy np.musialem poprawic puszke itp..dobrze jest go przytrzymac przez jakis czas na 2000-3000rpm potem z nowu wrocic do jałowych i tak na zmiane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogłem odpalic na tym środku i noga caly czas na gazie bo na wolnych gaśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie macie coś nie tak ze swoimi silnikami ;)

 

ewentualnie kupiliście nie taki preparat jak trzeba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inni uzytkownicy tez wspominali o takim wlasnie zachowaniu

Ja uzywalem LM 2666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata on musi sam zapalac i tym bardziej chodzic na jałowym biegu...napewno w dobre aorty sie wbijacie:P ja uzywam tylko proline 5154-5156 i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ci zapalił ale na resztkach ON

Jeszcze za jakiś czas spróbuję LM 5156

Edytowane przez maciuch1075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy CR(nie VW) tez można takim preparatem przeczyścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.... Niby etykietę czytałem ale nie wiem czy mogę to trzasnąć w 3.0 CR (bmw) ??

 

Dotychczas środka używałem w Audi 80 (bliżniaczy silnik 1.9 jak w passacie - AAZ) i u siebie w AWX. Tutaj i tutaj śilnik krótko po zaciągnięciu preparatu sam zgasł. Obydwa silniki były rozgrzane... a odpaliłem je ponownie tylko z butem w podłodze. Po odpaleniu... krótka przygazówka.. i jakimś cudem na jałowym już chodziły. Przy końcówce tak czy tak musiałem zgasić silniki i ta sama polka od nowa.... ciezkie odpalenie i but w podłodze. Choć w pierwszym przypadku (AAZ) but w podłodze mógłby coś zmienić... tak w przypadku AWX dziwne że bez gazu nie chciał odpalić... przeciez tu elektronika gra pierwsze skrzypce i "gazowanie" podczas odpalania nie powinno nić zmieniać - a jednak >>> coś pomogło bo na początku próbowałem odpalać jak zawsze bez gazu - bezskutecznie.

 

 

Wracajac do pytania... może wlac jednak środek do zbiornika z paliwem ? Korekcje najgorszą mam -0,5 gdzie norma tak jak w PD jest od -3 do +3. Przypominam.. silnik BMW na CR.

 

ps. wiem ż inna marka ale nie bijcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, słyszałem opinie, że w CR czyszczenie wtrysków, może im zaszkodzić, bo jak wypłucze wszystko to wtedy wtryski zaczynają lać.

Jednak niech inni się wypowiedzą w tym temacie, bo być może są tylko pogłoski niczym nie potwierdzone.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w wężyku powrotnym bąbelki powietrza to norma? Też miałem problem z odpalaniem na preparacie właśnie przez to że powrotem wracało paliwo z bąbelkami i wygląda na to że go zapowietrzało. Pomogło jak usunąłem trójnik, wężyk od powrotu bezpośrednio do butelki od góry, a zasilanie przez filterek na wąż zasilający samochodu, coś mniej więcej jak na filmiku z poprzedniej strony.

Edytowane przez Marceli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów:) z racji iż jutro chce przeprowadzić zabieg u siebie mam pytanie. Czy dobrze rozumuje?:Hej http://zapodaj.net/1083013cb3a6c.jpg.html no wiec odpinam 2 węże(1 i 2 na foto) za pomocą czegoś takiego http://sklep.artom.com.pl/Img.ashx?Id=2133&w=300&h=300 wkładam po 1 wężu silikonowym w każdy przewód z foto ze zdjecia(przewody 1 i 2)na foto, na wężu 1 daje dodatkowo filtr i oba końce węży silikonowych wkładam do butelk z plynem a miejsce 3(czerwone) mostkuję i odpalam i auto

 

CZY

 

może tak mam zrobić:http://zapodaj.net/557f7880f05a1.jpg.html

odpinam przewody:1,2 i je mostkuje, w miejscu tych przewodów we filtrze wpinam silikony(filtr na dopływie) zatopione do słoika i odapalam?Pytam bo 2 filmiki widziałem na necie i w każdym inaczej? w 1 przypadku muszę korzystac z trójnika czy moge bez?czy może obie metody dadzą tem san skutek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolegów:) z racji iż jutro chce przeprowadzić zabieg u siebie mam pytanie. Czy dobrze rozumuje?:Hej http://zapodaj.net/1083013cb3a6c.jpg.html no wiec odpinam 2 węże(1 i 2 na foto) za pomocą czegoś takiego http://sklep.artom.com.pl/Img.ashx?Id=2133&w=300&h=300 wkładam po 1 wężu silikonowym w każdy przewód z foto ze zdjecia(przewody 1 i 2)na foto, na wężu 1 daje dodatkowo filtr i oba końce węży silikonowych wkładam do butelk z plynem a miejsce 3(czerwone) mostkuję i odpalam i auto

 

CZY

 

może tak mam zrobić:http://zapodaj.net/557f7880f05a1.jpg.html

odpinam przewody:1,2 i je mostkuje, w miejscu tych przewodów we filtrze wpinam silikony(filtr na dopływie) zatopione do słoika i odapalam?Pytam bo 2 filmiki widziałem na necie i w każdym inaczej? w 1 przypadku muszę korzystac z trójnika czy moge bez?czy może obie metody dadzą tem san skutek?

 

Polecam metodę nr 1, ponieważ nie czyścisz syfu z filtra paliwa, a poza tym do filtra też wchodzi sporo płynu, więc będziesz miał część płynu niewykorzystane. A przy metodzie 1 masz czyszczenie czystym płynem i to całą jego ilością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego:)Dodatkowy filerek wpiąć w przewód numer 1(biały) na moim foto? Dzis działam:) wieczorem postaram sie wkleić logi przed i po:)

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, podpinam do wątku. Dziś właśnie zakupiłem preparat do czyszczenia wtrysków STP i w instrukcji piszą, że buteleczka wystarcza do wzbogacenia ok 60l paliwa czyli wnioskuję, że można to jednak dodawać do paliwa a nie "wpuszczać" prosto na wtryski. Chyba, że każdy preparat jest inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wnioskuję, że można to jednak dodawać do paliwa a nie "wpuszczać" prosto na wtryski.

I owszem, pytanie tylko o sens takiej operacji?

 

Skuteczność preparatu rozpuszczona w paliwie spada do zera, a jedyne co pewne to zwiększona ilość syfu ze zbiornika oraz przewodów paliwowych płynąca prosto do filtra paliwa.

 

Chyba, że każdy preparat jest inny?

To chyba oczywiste.

Co prawda każdemu z preparatów przyświeca ta sama idea, pytanie tylko jaką skutecznością obdarzył je producent. :hyhy

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności