Skocz do zawartości
vipereeek

Czyszczenie pompowtryskiwaczy preparatem Liqui Moly

Rekomendowane odpowiedzi

DSC01593.jpg

Zdejmuję wężyki numer 1 i 2, zamykam obieg krótkim wężykiem (na różowo), wężyki 1 i 2 wrzucam do butelki z preparatem tak.? Więc filterek gdzie w takim razie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]134387[/ATTACH]

Zdejmuję wężyki numer 1 i 2, zamykam obieg krótkim wężykiem (na różowo), wężyki 1 i 2 wrzucam do butelki z preparatem tak.? Więc filterek gdzie w takim razie ?

 

Czy ten sposób jest poprawny..?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja załączyłem zdj mojego filtra paliwa i pytam czy to jest poprawny sposób, czy chodzi o dokładnie te wężyki. Robię to pierwszy raz i nie chcę narobić jakiś niepotrzebnych szkód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nr 1 to przewód powrotny z pompy wtryskowej, a nr 2 to przewód zasilający pompę wtryskową (w silnikach TDI)

 

To czyli mam tak zrobić jak jest na tym przykładowym zdjęciu tak.? wężyk 1 i 2 wkładam do puchy/butelki/słoika z preparatem, a tamten obieg zamykam razem małym wężykiem.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta.

To w takim razie mały filterek założyć na 1. przewodzie powrotnym pompy vacum czy na 2. przewodzie zasilającym.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bodino

A jakie wrażenia po czyszczeniu pompek.? Coś się poprawiło na lepsze/gorsze logi robiles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez robiłem czyszczenie i jestem zadowolony.

Przed 8506be734e9ad62327d71399ee12e20e.jpg78bf588df08506b78fc0ae363d46380d.jpg

 

Po

21e72d5e3e7a2cd1932af41c5e42bec6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo ładnie się korekty i bipy zmniejszyły. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku a jakby wyglądał schemat podłączenia wężyków w silniku na wtryskiwaczach ? Przykładowo AFN nie ukrywam że chciałbym przeprowadzić u siebie taki zabieg ale myślę że również inni użytkownicy Passatów wyposażonych w silniki z takimi pompkami byliby zainteresowani takim zabiegiem dlatego takie pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz dokładniej napisać o co Tobie chodzi.

 

Chodzi mu o układ wtryskowy na pompie rotacyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mu o układ wtryskowy na pompie rotacyjnej

 

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, normalnie, odpinasz z filtra zasilanie i powrót, na zasilaniu dajesz filterek i oba węże, czyli zasilanie i powrót do Liqi Moly. :jasne

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, co ile mozna takie czysczenie przeprowadzac? i co ile mozna wlewac to do paliwa -zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio oddałem swojego paska do mechanika ponieważ ciekł płyn chłodniczy w dużych ilościach, oczywistą diagnozą była uszczelka pod głowicą czego sam się domyślałem. Po rozebraniu okzało się, że poszły 3 z 4 pompowtrysków które od razu zamówiłem mają przyjść na jutro czyli piątek. Dzisiaj Mechanik dzwoni i mówi, że ze wszystkim tj. popychacze, szklanki, planowanie głowicy, wszystkie filtry, uszczelka i cały osprzęt głowicy wyjdzie 1400 zł. Czy jest to możliwe żeby mi wyszło tyle za robociznę z głowicą i częściami, z głowicą nie było nic więcej robione tylko planowanie.

 

Podłączam się pod temat bo nie znalazłem takiego pytania na forum a własnego nie mogę założyć, jeżeli medator byłby tak uprzejmy i założył temat byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 1400zl za planowanie, sprawdzenie szczelności, szklanki wszystkie uszczelniacze, popychacze i 4 zawory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli mnie nie kroi bo dokładnie to samo mam robione co Ty. Dzięki za odpowiedź. Przy okazji zasłyszałem, że pompowtryski po 300k się rozpadają dokładnie jak u mnie, tak dla ciekawostki jeżeli ktoś nie wiedział.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompowtryski po 300k się rozpadają

moje jakoś nie chcą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mają 360 000 i takze z nimi nie ma problemu. Korekcje bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dba to pewnie i można więcej jak u Was pojeździć, ja to auto mam od roku i go nie oszczędzałem żeby potem zrobić generalny remont jak teraz i być pewnym co w nim jest zrobione. To oczywiste, że teraz pewnie więcej na nich przejeżdżę, ale myślę że do 360 tysięcy to ja paska sprzedam :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna cholera ależ temat mnie zaciekawił. Postaram się w niedługim czasie wykonać operację czyszczenia pompek.

Mój właśnie zrobił 390tyś i przydało by się wykonać kilka takich operacji.

 

 

Najpierw muszę zakupić sprzęt do diagnostyki auta, żeby sobie robić te logi.

 

 

 

 

Czy nie uważacie, że przed tym zabiegiem dobrze by było zalać sobie do pełna bak paliwem wyższej jakości, które ma zastosowane lepsze / więcej środków czyszczących ? Może to naruszy, rozpuści, aktualny syf, a potem czyścidło z tematu zadziała skuteczniej i lepiej.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności