Jump to content

StreamHD

 • Content count

  997
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

About StreamHD

 • Birthday 01/01/1989

Informacje osobiste

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  War-Maz

Samochód

 • Generacja
  B5
 • Silnik
  B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)
 • Rok produkcji
  2000

Recent Profile Visitors

1,253 profile views
 1. StreamHD

  Co dziś zrobiłem w swoim VW

  No tak jak mówiłem, tuner mówił, że nic nie idzie poważnego z pompek wyciągnąć, a auto na dzieńdobry nie trzymało serii. Miałem więcej niż te 135 / 315 ale jak wyżej dwumas wibrował przy energicznym przyśpieszaniu i zeszliśmy do tej wartości. Dziś jeszcze musiałem coś tam pogrzebać w przewodach z racji kompletnego wyłączenia N18 i ostatecznie tak sobie uprościłem układ podciśnień:
 2. StreamHD

  Co dziś zrobiłem w swoim VW

  Tuner na żywo korygował mapę po każdym przejeździe testowym. Wtryski nie chcą podawać więcej paliwa, a jak wycisnął z nich max to dwumas mi dzwonił przy przyśpieszaniu. Jedno blokuje drugie i zostało na 135 / 315 aby było bezpiecznie. Auto nie trzymało nawet serii i to musi być coś z układem wtryskowym bo kiedyś mu się tak zrobiło, że do 2200 rpm jest słaby, a potem czuć jak łapie oddech i idzie zdrowo. I zostało wymienione wszystko już łącznie z turbiną. Zostaje to co jest pod pokrywą silnika. A jak się zrobi to co jest pod pokrywą to wtedy dwumas zablokuje osiągi i tyle z tuningów Na oko ma jakieś 30 tysięcy, a już dzwonił. Na necie są tematy, że pompowtryski odpowiadają za taką akcję - typowy brak mocy do iluś tam obrotów a potem jeb i auto leci. Logi zrobię niedługo. Czekam na przedłużki i nasadki Proxxona i będę dziś próbował bawić się śrubą od kasowania luzu na maglu bo po zmianie wahaczy mi kierownica ciężko chodzi. Może tam coś się zrobiło jak mechanik kombinował z wahaczami i drążkami kierowniczymi. Co do wyciszenia to mam mega wrażenie, że B5 wybitnie wręcz przenosi szum kół do kabiny. W żadnym aucie tak nie słychać opon jak w nim. Pewnie uszczelki drzwi mało tu pomogą. Na weekend się tym zajmę jak nic się nie zmieni.
 3. StreamHD

  Co dziś zrobiłem w swoim VW

  1. Lekki program przy okazji adaptacji gratów z AWX. Ogólnie auto nie trzymało serii. Wtryski są zmęczone chociaż korekcje mają bardzo dobre. Może wałek już też wymęczony. Programik miałbyć taki aby nic nie dymiło i było bezpiecznie dla silnika i osprzętu. 95% czasu za kółkiem i tak nie mam jak poszaleć w trasach, które jeżdżę. Lipa z dwumasem bo już się odzywał przy mocniejszym programie i przyśpieszaniu i trzeba było lżej to wszystko zrobić i zostało na 135 / 315. Mimo wszystko w okolicach 2200+ RPM auto się fajnie zrywa i jest tak jak chciałem. Szybkie zwinne wyprzedzanie w trasie było mi potrzebne. Jak się depnie to czuć, że chce iść do przodu. żadnego muła, energiczny zryw. Dla niektórych te liczby mogą wydawać się śmieszne ale ja chciałem tylko lekki, bezpieczny wzrost osiągów przy okazji adaptacji nowej turbiny, MAP sensora i wyłączania N18. 2. Zamówiłem wreszcie uszczelki na ranty tylnych drzwi https://pl.aliexpress.com/store/product/2Pcs-Auto-Car-Vehicle-Sound-Noise-Insulation-B-Pillar-Rubber-Seal-Strip/2028040_32815671869.html 3. Jutro pomyślę też wreszcie o wepchaniu wężyka w uszczelki przednich drzwi aby wzmocnić docisk. Chyba @Aleosuza to robił niedawno.
 4. Wszystko jest możliwe. Albo ktoś spartaczył robotę albo użył tanich zamienników i taki efekt.
 5. Twórz własny temat i dokumentuj co tam ciekawego działasz w maszynie!
 6. StreamHD

  TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego

  I Ratzinger chciał chyba na serio coś z tą mafią zrobić, skoro go zdjęli ze stanowiska i wysłali na przymusowy urlop.
 7. 240+ Passatem Amator ostrych wrażeń
 8. StreamHD

  Co dziś zrobiłem w swoim VW

  @jihad Jeszcze przed zmianą bebechów przełożyłem sobie sam czujniczek i z nim jeździłem, żeby zobaczyć czy wszytko jeździ jak należy. Zmian nie odczułem ani na plus ani na minus. W sumie to mogę sprawdzić odczyty na tym i na tym to będziemy wiedzieć jak jest faktycznie.
 9. StreamHD

  Co dziś zrobiłem w swoim VW

  @jihad Tak, aktualnie mapa jest nieruszana. Niedługo odwiedzę tunera.
 10. StreamHD

  Co dziś zrobiłem w swoim VW

  No to wreszcie założyłem sobie Turbo od AWX. Do tego kolektor, egr, przewody powietrza z czujnikiem ciśnienia z AWX.
 11. Musisz ściągnąć boczki drzwi i jak będziesz miał na widoku gołą blachę to podnosisz szyby tak aby na wysokości otworów technologicznych było widać szczęki podnośnika szyby, które ją trzymają. Wtedy przez otwór luzujesz śruby tych szczęk i wyciągasz szybę do góry.
 12. StreamHD

  zawór turbiny silnika AVB

  To jest zaworek sterujący klapą gaszącą. Do jego dolnego wejścia podłączasz podciśnienie, które powinno wychodzić z trójnika przy N75 ( zaworek przy wentylatorze klimatyzacji) Z jego górnego wyjścia wychodzi wężyk, który podłączysz do klapy gaszącej. Twór zaworek nazywa się N239. Zobacz sobie schemat podciśnienia 1.9 TDI PD. Coś w stylu
 13. StreamHD

  TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego

  Obejrzałeś całe? Jakie wnioski? Film mówi jaki jest stosunek ilości chorych księży do zdrowych i zestawia to z innymi grupami, zawodami czy pierze mózgi gimbazie i przedstawia Kościół jako wylęgarnię pedo i homo? Porusza jakieś nowe sprawy czy powtarza to wszystko co już zostało powiedziane i koloryzuje? Kontynuuje nagonkę na KK czy obiektywnie stwierdza fakty?
 14. StreamHD

  Kodowanie szyb obdeleven

  Spoko ale mimo wszystko tym programem wyżej, ogarnie się to w chwila moment bez dołączania modułów, więc szkoda kasy.
×

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy