Skocz do zawartości
vipereeek

Czyszczenie pompowtryskiwaczy preparatem Liqui Moly

Rekomendowane odpowiedzi

mam prosbe czy moglibyscie rzucic fachowym okiem czy moje pompowtryskiwacze sa ok poniewz zauwazylem zwiekszony pobor paliwa nieco zamulony samochod oraz na biegu jalowym czasami szarpnie

:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy analogicznie można by było postąpić w silnikach benzynowych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy analogicznie można by było postąpić w silnikach benzynowych??

Preparat przeznaczony jest do silników wysokoprężnych.

P.S. Być może w ofercie producenta jest dostępny produkt do silników benzynowych. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, jest taki produkt, tyle że w składzie jest dużo ropopochodnych substancji, stąd moje pytanie...bo po zmieszaniu z benzyną tak mała ilość jak 400ml jest ok, ale czy całe 400ml bez zadnej domieszki wtryski benzynowe to wytrzymają...wlaśnie z racji na skład...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy całe 400ml bez zadnej domieszki wtryski benzynowe to wytrzymają...wlaśnie z racji na skład...

Zastosuj środek przeznaczony do benzyny. Trochę inne zanieczyszczenia są z diesla i trochę inne z benzyny, choć oba paliwa to produkty ropopochodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłe tez musze takie czysczenie zastosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent podaje, że można zastosować środek przy wymianie filtra paliwa wlewając go bezpośrednio do nowego. Czy to ma sens? Nie zabrudzimy nowego filtra po takim zabiegu? Czy przed wymianą filtra można ewentualnie opróżnić stary filtr z paliwa, wlać ten preparat, odpalić silnik na 20 minut i po tym czasie wymienić filtr na nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
producent podaje, że można zastosować środek przy wymianie filtra paliwa wlewając go bezpośrednio do nowego

Widziałeś na zdjęciu w jakim stanie był mój filterek (wart na szczęście jedyne 3zł) ?

 

Nie zabrudzimy nowego filtra po takim zabiegu?

j.w.

 

Czy przed wymianą filtra można ewentualnie opróżnić stary filtr z paliwa, wlać ten preparat

Przecież wypłuczesz preparatem cały syf z filtra, który pójdzie potem na pompki. :padaka

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i sprawdziłem na swoim passacie:) Ale powiem szczerze, że u mnie jedynym plusem jest to, że silnik pracuje zdecydowanie ciszej. Nie wiem czy coś zrobiłem źle, ale mam dziwne wrażenie, że silnik (o dziwo) gorzej wkręca się na obroty. Musze bujnąć się w dłuższą trasę i wtedy będę wiedział na 100% czy coś zmieniło się na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprubowac TUNAP i zobaczycie jak dziala w porownaniu do LM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde

 

No tak bo przeciez to jest wazniejsze nizeli informacja o dobrym srodku :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TUNAP

znalazłem jedynie że do diesli TUNAP 134, tak?

a można to kupić czy to tylko w ofercie dla firm?

i jaki koszt takiego specyfiku skoro lepszy od LM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy jest na ogolnym bo ja biore czesci i preparaty z hurtowni i gdy zaczynalismy z TUNAPem to wcisneli nam taka maszynke do tloczenia tych srodkow.

Daje reke uciac ze gdzies to widzialem na polce wiec raczej jest w sprzedazy detalicznej.

 

EDIT

 

Do diesla jest 983

tu masz link http://allegro.pl/microflex-973-tunap-czyszczenie-wtryskiwaczy-i3833819762.html

Cena bardzo dobra jak na detal. W hurtowni nie wiele taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co podałeś jest do benzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, 983 ale do diesla, ten na aukcji jest akurat do szatanskiego paliwa to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo fajny ten poradnik i muszę taki zabieg przeprowadzić u siebie, lecz jestem laikiem. Mam inny filtr Paliwa(z chłodniczką nakręcaną na filtr i tam idzie więcej wężyków). Czy mógłby ktoś pokazać jak to zrobić właśnie na takim filtrze jak mam ja?

 

Kolejne pytanie jest takie, skąd wziąć taki filterek jak na zdjęciu(podobno kosztował 3zł z tego co wyczytałem):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam inny filtr Paliwa(z chłodniczką nakręcaną na filtr i tam idzie więcej wężyków). Czy mógłby ktoś pokazać jak to zrobić właśnie na takim filtrze jak mam ja?

Wiele osób mnie o to pyta, niebawem pojawi się aktualizacja 1 posta. :)

 

Kolejne pytanie jest takie, skąd wziąć taki filterek jak na zdjęciu(podobno kosztował 3zł z tego co wyczytałem)

Napisałem o tym w 1 poście, dowolny sklep motoryzacyjny. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności