Skocz do zawartości
marecek

Projekt - miękkie kierunkowskazy

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję osoby, która poświęciła swój czas i pomogła zamontować ten zestaw u mnie w Passacinie. Najlepiej z Wawy lub okolic... Mam dużą nawigację (MFD) i w ogóle nie mam pojęcia jak to rozebrać, żeby dostać się do wiązki.

Opis czytałem, ale zdjęcia robione są już po wyjęciu radia i włączników.

 

pomógł bym Ci ale jestem ze Szczecina

napewno trzeba wyjąć navi (do tego należy użyć specjalnych wyjmaków, są dostępne na allegro), ale ramki, w której zamontowane są klawisze oraz sama navi nie trzeba wyciągać (ja chyba jeszcze odkręciłem panel klimatronika)

montaż jest banalnie prosty ale trzeba się uzbroić w cierpliwość podczas wyciągania pinów z kostki włącznika awaryjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się, w zasadzie to zajęło mi to około 2h, skończyłem po ciemku, ale od razu udało się... Do pupy jest opis w zestawie, ten z forum, to podstawa sukcesu!! Dodam, że nadal nie wiem jak się wyjmuje ramkę, ale przy odrobinie gimnastyki, udało mi się przełożyć wszystko z tyłu za ramką (duża ramka, radio MFD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam lepszą propozycje.

kupiłem, zamontowałem , DZIAŁA !!!!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=655672995.

Jest tam filmik i działa to dokładnie tak jak na filmie.

Czas montazu 3 godz.

Edytowane przez szafarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewątpliwie tańsze i lepiej działające od seryjnego rozwiązanie... :| Polak potrafi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a ja mam lepszą propozycje.

kupiłem, zamontowałem , DZIAŁA !!!!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=655672995.

Jest tam filmik i działa to dokładnie tak jak na filmie.

Czas montazu 3 godz.

Właśnie też zamontowałem sobie takowy moduł i działa elegancko. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie podpowiedzieć jak to się montuje, np. podesłać ten schemat wysyłany z paczką z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakupisz ten moduł, to otrzymasz z przesyłką schemat montażu. - prościzna :)

dodatkowo gośc wysyła schemat mailem po kupnie.

Do dziś działa więc wg mnie warto, koszt niewielki, pracy niewiele, a wygoda w uzytkowaniu.

Sprzedający prosił o nie przekazywanie "dalej" schematu montażu, ja sie chcę tego trzymać.

Jak kupisz, schemat dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka schematów tego ustrojstwa.

http://www.zaydowicz.de/T4/T4_Projekte/B_SG/B-steuergeraet.htm

-jesli ktos zna ten jezyk to prosze o tlumacznie takie sensowniejsze niż babel.

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1104235

-tutaj 555 ale nie jestem przekonany

no i

http://e31wiki.org/wiki/One-touch_turn_signal_module i ten ladnie opisany.

Osobiście zabiorę się za testowanie 3ciego shametu jeżeli układ będzie dostępny u mnie lokalnie. jeżeli nie dostane tego scalaka to zrobie na 555 tylko chyba go zmodyfikuje lekko . jak dokonam tej pracy to podrzucę relacje z efektów.

Czy ktos ma schemat wyprowadzeń oryginalnego przerywacza z b5? taka rozpiska ułatwiła by mi prace (najlepiej rozpiska kabli we wtyczce do przerywacza.

Edytowane przez smoku78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a propos tego modułu z allegro. Kupiłem go i zabieram się do montażu, ale zauważyłem w wiązce pod kierownicą dwa kable nie czarno zielone, a czarno białe? Losowo wybrać jeden, czy uciąć dwa i je złączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem go i zabieram się do montażu, ale zauważyłem w wiązce pod kierownicą dwa kable nie czarno zielone, a czarno białe? Losowo wybrać jeden, czy uciąć dwa i je złączyć?

To pytanie powinieneś raczej skierować do sprzedającego ten moduł.

 

 

 

A ja mam pytanie do tych co już taki moduł posiadają, czy po zamontowaniu gdy macie włączone światła drogowe działają wam kierunkowskazy? U mnie coś takiego wystąpiło i nie wiem czy to wina tego modułu, bo zauważyłem to jakiś czas po montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie coś takiego wystąpiło i nie wiem czy to wina tego modułu, bo zauważyłem to jakiś czas po montażu.

 

Tzn nie działają ? W sumie to może jakieś zabezpieczenie bo kto wyprzedza, wymija na drogowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zaczęło działać. Znalazłem jeszcze inny czarno biały kabel. Ale... Po odpaleniu prawego kierunku włączają się wycieraczki :)

 

 

 

-----

 

Działa jak trzeba. Instrukcja jest myląca niestety trochę, co przysparza roboty.

Edytowane przez konjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn nie działają ? W sumie to może jakieś zabezpieczenie bo kto wyprzedza, wymija na drogowych

No właśnie nie działają, ale w sumie nie wiem czy w ogóle powinny działać?:) Mi to nie przeszkadza, a nigdy wcześniej jakoś nie zwróciłem na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie do tych co już taki moduł posiadają, czy po zamontowaniu gdy macie włączone światła drogowe działają wam kierunkowskazy? U mnie coś takiego wystąpiło i nie wiem czy to wina tego modułu, bo zauważyłem to jakiś czas po montażu.
Ja zauważyłem (nie wiem jak było przed montażem modułu), że nie działają mi drogowe tak na stałe, tzn. jak manetkę wypchnę do przodu. Jak pociągnę do siebie, to się zapalają, no ale manetka jak wiadomo wraca z tej pozycji do pozycji początkowej. Może to mieć z tym modułem coś wspólnego?

 

 

Sorry. A jednak działają te światła - nie mogę już usunąć posta :)

Edytowane przez konjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry. A jednak działają te światła

A działają ci kierunki jak masz włączone drogowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam i szuka i nie mogę znaleźć na allegro nic co by odpowiadało tym o czym piszcie

czy możecie podpowiedzieć mi co konkretnie wpisać w wyszukiwarkę

Dziękuję i życzę miłego wieczoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A działają ci kierunki jak masz włączone drogowe?

 

Działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem natomiast dzisiaj dziwną rzecz.

 

Przy skręcaniu w prawo i przy normalnym uruchomieniu kierunku (manetka do końca), po powrocie jeszcze miga trzy razy. Czyli tak jak nie powinien (jakby się ten "miękki" włączał. Przy skręcaniu w lewo nie ma tego problemu - kierunek gaśnie od razu.

 

Zauważył ktoś u siebie takie zachowanie? Bo ciężko teraz zdiagnozować czego to jest wina, czy jakiegoś zwarcia w podłączeniu, czy może manetki, czy może po prostu tego modułu.

 

Aha. Dodam, że nie zawsze tak się dzieje (a np. wczoraj czy tam przedwczoraj tak w ogóle nie było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności