Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Przeguby - jak diagnozować, objawy, jak poznać który uszkodzony?

Blop

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez Blop

Rekomendowane odpowiedzi

tak wlasnie mam standardowy przegub pasuje idealnie:

 

pierwszy ktory kupilem byl dobry :)

 

Ilość zębów pierścienia ABS: 45

Średnica pierścienia uszczelniającego [mm]: 53

Zewnętrzne uzębienie, strona koła: 33

Wewnętrzne uzębienie, strona koła: 27

Średnica zewnętrzna [mm]: 98

 

mechanik ktory to robil brak mi slow...

chyba naprawial do tej pory tylko fiaty 126p

i partacz jakich malo pozakladal mi oslony przegubow na jakies druty nie wiem co zrobil z opaskami, idiota jednym slowem...

szkoda slow aaa w warsztacie z rachunkiem itd... za wymiane wzieli tylko 42 zł za wymiane przegubu, no i wyczyscili czujnik abs-u ktory tamten spier...

 

pozdrawiam i juz na zapas, zycze zdrowych i wesolych swiat :)

 

WIechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi ktory przegub wybrac ruvile czy kamoka ??? bo na orginały mnie niestac

 

---------- Post added at 15:26 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

 

powiedzcie mi ktory przegub wybrac ruvile czy kamoka ??? bo na orginały mnie nie stac

 

---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

 

powiedzcie mi ktory przegub wybrac ruvile czy kamoka ??? bo na orginały mnie nie stac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz wstawiałem znajomemu kamoke i po ok 15k km wrócił na wymianę tym razem przyjechał z ruville. Przejechał już prawie 40k km i na razie się trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch możesz spokojnie zakupić Ruville. Ja osobiście mam Meyle, ale myślę, że Ruville jest na podobnym poziomie jakościowym. Według mnie dużym ryzykiem jest zakup 4max. Jaka jest różnica kwotowa pomiędzy Kamoka i Ruville?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Do wszystkich tych przegubów proponuje założyć gumę spidana lub lobro.

Meyle ruvile wydaje mi sie byc na podobnym poziomie,kamoka nie wiadmo co to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam taki problem.

Wszystko zaczęło się gdy jechałem na święta. Rodzinka , prezenty więc samochodzik obciążony ... na poprzecznych nierównościach zaczęło coś trzeć , pomyślałem , że samochodzik dociążony więc ociera coś gdzieś . Na zakrętach cisza ... Potem jechałem sam i spokój... Powrót do domu znowu obciążony i znowu te dziwne tarcia i klekotania na nierównościach ... pojawił się niepokój , że może zawieszenei padło gdzieś. Wizyta na stacji diagnostycznej - > kompletny brak luzów .. czyli zawieszenie niemalże idealne .. a okazało się że guma na przegubie rozwalona jest ... OD tamtej pory (DZIWNE) zaczęło też klekotać na zakrętach ;/ Diagnoza - > PRZEGUB

 

Pytanie - > czy możliwe jest żeby przegub tak się zachowywał podczas jazdy na wprost po dziurach ?? a dopiero potem na zakrętach zaczyna klekotać ? dziwnie jakoś .. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za odpowiedz w takim razie kupuje ruvile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do passata 2,0 TDI ze skrzynią DSG przeguby są inne jak przy skrzynce manualnej? Jeśli tak to czym się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napiszcie jak możecie tak mniej więcej jaki to jest dźwięk jak Wam terkocze. Bo u mnie zaczęło terkotać przy skręcie w prawo jak jadę lekkim łukiem ale ja to terkotanie słyszę ewidentnie w środku auta w okolicy schowka i ten dźwięk przypomina mi najbardziej odgłos jakiegoś plastiku z deski rozdzielczej albo schowka. Wy to terkotanie słyszycie na zewnątrz auta czy wewnątrz? Nie wiem czy po prostu na tych naszych dziurach poluzował się jakiś plastik?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, napiszcie jak możecie tak mniej więcej jaki to jest dźwięk jak Wam terkocze. Bo u mnie zaczęło terkotać przy skręcie w prawo jak jadę lekkim łukiem ale ja to terkotanie słyszę ewidentnie w środku auta w okolicy schowka i ten dźwięk przypomina mi najbardziej odgłos jakiegoś plastiku z deski rozdzielczej albo schowka. Wy to terkotanie słyszycie na zewnątrz auta czy wewnątrz? Nie wiem czy po prostu na tych naszych dziurach poluzował się jakiś plastik?...

 

rytmiczne, zależne od prędkości stukanie (kilka razy na sekunde). Słyszalne przy małej prędkości na 1 lub 2 biegu przy większym skręcie (skrzyżowanie). Na łagodnych łukach i większej prędkości nie słychać. Ja je słysze raczej ewidentnie na zewnątrz, nie miałbym żadnych skojarzeń z deską ale może dlatego iż wiem na 100% że to przegub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za info. Ja jak pisałem słyszę to ze środka i najlepiej jak zamknę okna to wtedy najbardziej słyszę. Typowo plastikowy dźwięk z okolicy schowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanko tego typu bo moj przegub zew. konczy zywot,co sadzicie o firmie gkn spidan.prosze o szybka odpowiec bo musze go dzis zamowic.dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.mam pytanko tego typu bo moj przegub zew. konczy zywot,co sadzicie o firmie gkn spidan.prosze o szybka odpowiec bo musze go dzis zamowic.dzieki i pozdrawiam

 

..nawet nie masz co się zastanawiać tylko brać spidany, ponoć są lepsze od lobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie pasował bo nie ma wymienionego passata ani nawet rodzaju twojego silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bedzie pasował bo nie ma wymienionego passata ani nawet rodzaju twojego silnika

aha a to jaki bedzie pasował szukam kakretnie ruville bo na inny brak kasiorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
aha a to jaki bedzie pasował szukam kakretnie ruville bo na inny brak kasiorki

 

75717s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
75717s

 

wielkie dzieki kolego za nr tego przegubu ten powinien byc ok

http://www.allegro.pl/item900653098_ruville_przegub_a4_a6_a8_allroad_superb_passat.html

 

---------- Post added at 10:08 ---------- Previous post was at 10:07 ----------

 

[url=http://www.allegro.pl/item900653098_ruville_przegub_a4_a6_a8_allroad_superb_passat.html][/url]

Edytowane przez viking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Dokup do tego gume spidana bo ta ruvilowska jest bo kitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności