Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Przeguby - jak diagnozować, objawy, jak poznać który uszkodzony?

Blop

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez Blop

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pchela

witam podlaczam sie do tematu w moim pasku b3 1.8 90KM 92r cos stuka gdy dodam gazu przy ruszaniu i po zmianie biegu tak jakby prawe kolo pozniej lapalo, to samo przy skrecie w lewo tez wali. a gdy przy jezdzie na wprost puszcze gaz i zwalniam na biegu to cos sporadycznie stuka jak wcisne sprzeglo lub dodam gazu to przestaje. podejrzewam prawy przegob tylko ktory wewnetrzny czy zewnetrzny moze ktos pomoc jak to sprawdzic?? z gory dzieki za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchela

Przegub zewnętrzny prawy, czy poduszki silnika/skrzyni są OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pchela

nie sprawdzalem a w ktorym miejscu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie sprawdzalem a w ktorym miejscu??

 

Jak to w którym miejscu? Pod samochodem- mocowanie silnika i skrzyni biegów do nadwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pchela

ale jesli na postoju dodaje gazu to nic nie dzwoni tylko w wymienionych wyrzej przypadkach ale oki bede musial to sprawdzic

 

---------- Post added at 13:19 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

 

a w jaki sposob moge sprawdzic te poduchy i poczym stwierdze ze to one sa do wymiany.

jesli bys mogl pomoc to co moze byc przyczyna tego ze w owym prawym kole wyczowam luz jak zlamie za nie u gory i u dolu i szarpne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... sprawdza się to w odwrotną stronę, jeśli skręcasz w lewo ciężar "wędruje" na prawą stronę i jeśli przegub stuka to właśnie prawy. I odwrotnie, skręcając w prawo usłyszysz lewy przegub. pozdro

 

Dziwna sprawa!

Pierwsze słysze że przy skręcie w lewo napędzane jest prawe koło??? Skręcając w lewo napędzne jest zawsze koło wewnętrzne w tym przypadku lewe. Jak robisz "zryw" skręcając w lewo zaczyna piszeczeć prawa opona? Jeszcze takiego przypadku nie widziałem a autem jeżdże od prawie 10 lat!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanko>>>czy ktoś wymieniał ostatnio przeguby w pasku 110 KM.???jesienią kupiłem jakieś taniochy na allegro Firmy DACHSTEIN no i już padły(nie polecam). lobro też mi się nie sprawdziły... jakie koledzy polecacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginały w ASO lub GKN Spidan.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginały w ASO

 

Ostatnio zapytałem o cenę takiego do mojego i niemal spadłem z krzesła...1.952 zł brutto! Oddając stary (pod warunkiem, że oryginał) cena spada do "jedynych" 860 zł.

Więc wole Lobro za 280 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zapytałem o cenę takiego do mojego i niemal spadłem z krzesła...1.952 zł brutto! Oddając stary (pod warunkiem, że oryginał) cena spada do "jedynych" 860 zł.

Więc wole Lobro za 280 zł.

 

Fakt,że OE bardzo drogo, lecz kolega slaw301już nie chce Lobro; pozostaje jeszcze GKN Spidan.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj kolego ja bym też nie bawił się w tym przypadku w allegro idz do sklepu to napewno uda ci się wynegocjować jakiś upust ja ostatnio wymieniłem dwa płaciłem po 120 zł za sztukę ale nie pamiętam nazwy wiem że włoskie ale kupowałem z moim sprawdzonym sklepie i częśći są zawsze klasa a na allegro to ci wcisną chińszczyznę i na pierwszym mocnym skręcie się przekonasz że to lipa, kiedyś tak się nabrałem nawaliłem kasy 300 za szt. do nissana a po 2 miesiącach już pukały więc z cenąteż nie przesadzaj bo właśnie są teżtacy którzy podszywaja się pod dobre firmy a później rozczarowanie.

Idz do sklepu bo w razie jak by co to ci wymienią na nowy wolny od wad a tak to zostaniesz na lodzie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję kolego za punkcik:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanko Koledzy,

stuka mi lewy przegub przy maksymalnym skrecie, planuje wymiane na GKN :) (235 zl do 90 km AHU to chyba dobra cena? ) . Wszystko spoko tylko ze jak jade okolo powiedzmy 80 zwyz i biore zakret (podajrze w prawo) takie ostrzejszy to slychac takie jakby szorowanie ? ale przeskakujace , to moze byc wina przegubu czy to zupelnie inna bajka?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to inna sprawa. Jak bedzie ci brakowało tej plastikowej Śrubki albo dwóch, łączacych nadkole z osłoną silnika (pod spodem). To przy takiej prędkości bedzie ci obcierało nadkole o opone. Powodzenia pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info :) jak go bede miec na kanale to lookne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie trzeba mieć go na kanale :-) Zależy ktora strona, ale skręcasz kołami w jedną albo w drugą strone i patrzysz czy nadkole z przodu nie jest obtarte i czy sa plastikowe srubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Pytanko Koledzy,

stuka mi lewy przegub przy maksymalnym skrecie, planuje wymiane na GKN (235 zl do 90 km AHU to chyba dobra cena? ) . Wszystko spoko tylko ze jak jade okolo powiedzmy 80 zwyz i biore zakret (podajrze w prawo) takie ostrzejszy to slychac takie jakby szorowanie ? ale przeskakujace , to moze byc wina przegubu czy to zupelnie inna bajka?

 

Mogą tez być poduszki pod silnikiem. Ja zmieniłem przeguby zewnętrzne, a objaw terkotu przy skręcie w lewo pozostał - dodam, że było to denerwująco bo nie pojawiał się zawsze - jak się okazało lewą poduszkę przy silniku mam zerwaną - wymieniam profilaktycznie obie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogą tez być poduszki pod silnikiem. Ja zmieniłem przeguby zewnętrzne, a objaw terkotu przy skręcie w lewo pozostał - dodam, że było to denerwująco bo nie pojawiał się zawsze - jak się okazało lewą poduszkę przy silniku mam zerwaną - wymieniam profilaktycznie obie.

a miales to przy wiekszej predkosci czy przy parkingowych manewrach ?

 

---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 14:59 ----------

 

 

a miales to przy wiekszej predkosci czy przy parkingowych manewrach ?

 

a co do tarcia o nadkole to pewnie by wystepowalo tez przy wolnej jezdzie a ja mam powyzej 60 km tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od pewnego czasu zauważyłem dziwne stukanie, które w odróżnieniu od klasycznych sytuacji gdy przegub stuka przy mocno skręconych kołach np. przy ruszaniu, występuje w innych okolicznościach. A mianowicie, występuje tylko wtedy kiedy jadę pod górkę z predkością 70km/h lub większą przyspieszając na łuku w prawo. Na prostych kołach jest spokój, jak puszczę gaz to też, i jak przyspieszam po łuku w lewo to też nic nie stuka.

Stukanie jest miarowe, wzrastające wraz z prędkością.

Czy ktoś miał taki przypadek? Czy to może być awaria przegubu? Jak tak to którego wew/zew? R/L?

Docenię poradę doświadczonych.

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności