Skocz do zawartości
Gość sulim

fabryczny alarm w passacie

Rekomendowane odpowiedzi

z czystej ciekawosci w jakim miejscu znalazles miejsce na nia :D jak cos to prosze o info na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ilość kradzionych passatow mówi dużo o skuteczności jego zabezpieczenia, ja przerzucilem syrene pod maskę.
Masz jakieś info o kradzieżach b6? Jak to wygląda w porównaniu z b5.b5fl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdejmujesz ten plastik z nadkola

[ATTACH=CONFIG]121143[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]121144[/ATTACH]

Przykręcasz syrenę w metalowej puszce za pomocą dwóch wkrętów

Na zdjęciu cały zestaw

[ATTACH=CONFIG]121145[/ATTACH]

 

Właśnie jestem po wymianie syrenki, samo zdjęcie nadkola banalne. Jest problem z odkręceniem zrywanych śrub ale mój sprytny braciszek napawał na nie migomatem nakrętki :). Nowa sardynka działa bez kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z czystej ciekawosci w jakim miejscu znalazles miejsce na nia jak cos to prosze o info na pw

Miałem na początku nie ori alarm z syreną pod maską, potem zmieniłem na ori alarm z syreną w nadkolu, którą przerzuciłem pod maskę w miejsce tej starej, jest ona po stronie aku.

Masz jakieś info o kradzieżach b6? Jak to wygląda w porównaniu z b5.b5fl?

Dwóch znajomych straciło b6 i jedna na moim osiedlu zniknęła b7. Sam straciłem dwie navi i raz szybę, dokładnych statystyk nie znam bo to co podają w rankingach jest o wszystkich generacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc zamkniecia auta z pilota tak aby sie fabryczny alarm nie uzbroil??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można to zrobić bez pilota...

 

a jak, jak zamyka się kluczykiem też się uzbraja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest mozliwosc zamkniecia auta z pilota tak aby sie fabryczny alarm nie uzbroil??

 

Pytasz o to już któryś raz, nie da się z pilota, tylko poprzez zaryglowanie centralnego zamka wchodząc przez drzwi pasażera i zatrzaśnięcie ich po zaryglowaniu.

 

a jak, jak zamyka się kluczykiem też się uzbraja.

 

jak wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem wszystko od pierwszej strony, czytałem jeszcze inne wątki których tu mnogo odnośnie alarmu w B6. Sprawa wygląda następująco. Kolega nabył B6 kombi 2.0 TDI 170 z 10r. Nie ma w nim alarmu. Z jakiegoś B7 dostał syrenkę oryginalną z kostką i kawałkiem przewodów. Syrenka taka jak u mnie w 10r. Wiem bo zmieniałem ją (wylała bateria , temat wszystkim znany) miałem bez literki a najnowsza jest z literką C więc bateria jeszcze chwilę polata. Ta syrenka którą ma kolega też jest z końcówką nr. 605C. Nie mam zbytnio ochoty swojego auta rozbierać i po kablach sprawdzać gdzie co jest wpięte, może ktoś wie gdzie te 3 przewody podłączyć..? VCDSem mu alarm włączę i aktywuje tak jak u siebie włączyłem i pika przy otwieraniu i zamykaniu. Ktoś na 8 stronie też miał syrenkę z odciętymi kablami i pytał gdzie co podłączyć ale nikt nie udzielił mu odpowiedzi. Może ktoś to rozpracował już? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piny syreny

1 - Komfort T6ao (złącze 6-stykowe) PIN 6

2 - Masa

3 - SC14 10A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rada na sprawdzenie alarmu :D ja kiedyś dziewczyne zamknąłem w samochodzie wciskając dwa razy na pilocie zamkniecie :) przez co ona miała możliwość otwarcia drzwi i w momencie gdy otwarła drzwi to się właczył alarm a już myślałem że jest walniety :D jeśli zaś wciśniecie 1 raz zamkniecie to auto od środka sie nie otworzy :D ale to pewnie większość wie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trywialne: jak poznać czy mam fabryczny alarm w swoim samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknąć się z pilota i otworzyć maskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam walnieta syrene, chyba, przynajmniej wywala mi jej bład i nie da się go usunac ponieważ wchodzi ponowinie i jak zamkne auto i otworze to nie ma dzwieku a jako alarm migajątylko swiatła. chce kupić nowa syrene ,jest sporo na alegro tylko o różnych numerach, czy ten numer ma jakieś znaczenie???? nie chce podchodzić dwa razy do tematu bo jest oslona i swojego nr nie przeczytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim padła a miałem nr. 1K8951605 bez literki . Kupiłem na aukcji za 30zł syrenkę najnowszą czyli z literką C, no chyba ze już produkują z literką D ale o tym nie wiem, w zeszłym roku była jeszcze C. W mojej wylała bateria i zalała płytkę. W tej co kupiłem pewnie też się to stanie za jakiś czas. Gdyby mi się stało to teraz to szukał bym nowej z literką C w rozsądnych złotówkach.Wymieniłem, różniła się tylko kształtem, bardziej okrągła przy głośniku i zadziałała bez kasowania itp. Żadnych błędów do tej chwili. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki , kupiłem własnie za 2 dyszki z literka d. niby ma działać, przynajmniej tak mnie kobieta zapewnia. w przyszłą sobote załoze i bede widzial jak jest. gdy wczoraj chciałem sie do swojej dostac i zobaczyć numery wyczułem pod palcami że straszne tam bloto i wszystko mokre, pewnie to ja uwaliło. gdy auto kupilem syrena juz nie działała ale dało sie wykasowac bleda , teraz to wogóle sie nie da tego zrobić.

z tego co patrzyłem na fotki to syreny z literką d szły juz od 08r przynajmniej na fotkach takie daty widniały na syrenie (H 08 i jakaś tam godzina)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega któremu będę montował syrenkę w jakimś najbliższym czasie, bo nie ma żadnego alarmu w aucie wymontował ją z rozbitego Passata rocznik 2013 i ma tą z literką C . Najprościej sprawdzić w etce jaki jest teraz nr. lub po prostu zadzwonić do serwisu i powinni podać jaki jest teraz dostępny w sprzedaży. Ja tam miałem sucho, żadnego błota. Sprawdź czy nadkole Ci szczelnie wszystko zasłania albo leciało Ci na nią spływem z podszybia, lub przenieś ją tak jak ja pod podszybie przy komputerze, przewód starczy w zupełności. To fota mojej oryginalnej syreny tej uszkodzonej z końca 09r.

DSC00067.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tak planuje zrobić, wyjac ją na podszybie, tylko musze jakoś kable przeciągnąc, jak oderwie osłone to tymbardziej nie chce mi sie bawić w ponowne jej zakładanie skoro jest na jakichś śmiesznych nitach. co do wody to chyba ze spływu z podszybia, rozbiore wszystko to bede widział bo jak narazie to wczoraj zagladałem tam przez uchylone nadkole, nie chciało mi sie tego wszystkiego wydzierac nie mając nowej syrenki. teraz to troche załuje bo mogłem to wszystko wydrzeć i pociągnąc kable do góry a jak by przyszła nowa to tylko bym przepiął i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, przyjdzie syrenka, będzie słoneczna pogoda, ściągniesz koło, nadkole, podniesiesz maskę, rozbierzesz podszybie i posprzątasz tam na glanc to co latami się naniosło. Ja u siebie tak zrobiłem choć brudno nie było. Dodatkowo założyłem sobie siatkę (tą co w okna latem się wkłada żeby komary nie wpadały) na wlot powietrza do wewnątrz, opaską plastikową zacisnąłem dookoła. Oryginalnie jest tam kratka z oczek centymetr na centymetr, ale po tym jak wyglądał wentylator wnętrza który przy okazji zdemontowanego schowka wyciągnąłem zdecydowałem się na ten krok. W B5 filtr pyłkowy był pod podszybiem, wentylator zatem zaciągał czyste powietrze bez kurzu, liści itp. A teraz..? jest między wentylatorem a nagrzewnicą... czyli wentylator ciągnie co popadnie i wrzuca na filtr, sam nie wygląda lepiej jak ten filtr który wymieniamy raz na rok lub niektórzy wcale. Jak wydmuchałem wentylator sprężonym powietrzem to oddychać nie szło. Może z siatką będzie lepiej, raz na rok ją wymienię. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności