Skocz do zawartości
Gość sulim

fabryczny alarm w passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem jeszcze passata B6 z "głośniczkami" w słupkach A jako alarmem fabrycznym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem o regulację tych w podsówitce (nad schowkiem na okulary) żeby była jasność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś z czystej ciekawości sprawdzałem alarm hmm według wersji powinienem go mieć mam również dozór wnętrza tzn jest przycisk na słupku obok fotela pasażera gdy wsiadłem do środka zamknąłem drzwi poczekałem chwilę otwarłem maskę i nic, poruszałem się nadal nic.... yyy czemu tak? niektorym działa na maskę niektórym nie ? no cóż otworzyłem drzwi i zobaczyłem iż migają światła tzn. migacze przód tył bok lecz dźwięku nie ma. da się jakos sprawdzić na kompie czy ta funkcja jest wyłączona? ku mojemu zdziwieniu gdy wsiade do srodka zamkne drzwi na raz tzn jedno wcisniecie przycisku na pilocie to moge otworzyć drzwi i uruchamia się sygnał świetlny lecz nie dzwiekowy lecz gdy wsiade i zarygluję drzwi tzn. 2 razy kliknę na pilocie to drzwi nie moge otworzyć siedząc w srodku ;oo już nic nie rozumiem... to w koncu jak powinno byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przycisk na słupku obok fotela pasażera

 

Przede wszystkim to to powinno być obok fotela kierowcy. Chyba ze przekładka z angola.

 

co do sygnału to zapewne padła syrenka. na kompie wszystko sprawdzisz.

 

u mnie ryglowanie jest na odwrót, tzn raz kliknę rygluje od zewnątrz i od środka, dwa razy tylko z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczę sam już nie wiem ocb yyy ok jak probowałem otworzyć awaryjnie alarm też sie zalacza lecz tylko w postaci swiatel bez dzwieku.

problem w tym ze nie mam kabelka w okolicy ciezko o speca od vw ;/

ok jakbys mogl powiedz mi jaki to kabelek musi byc z allegro? bo przegladając pare dni temu widzialem tam pare typow w sumie 2 albo 3 i nie wiem ktory to... bylbym wdzieczny za pomoc ale podejrzewam ze to chyba ten za +- 150zl.

ok ide robic fotke tej kontrolki bo szczeze jestem w szoku nie mozliwe abym mial angola przerobionego bo bylem w serwisie sprawdzac O.o a przyciska jest na słupku od pasażera O.o

 

 

edit:

 

taki mam przycisk na słupku od strony pasażera:

 

 

[ATTACH=CONFIG]117593[/ATTACH]

 

 

o ile dobrze widze to chyba jest od dozoru wnętrza tak ?? czy zle cos wiem ?

Edytowane przez comingsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mów ze w wlkp nie ma kumatego magika od vw. To największe zagłębie magików od wszelakiej maści samochodów.

 

na forum jest temat o kabelkach. o tu http://forum.vw-passat.pl/threads/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac poczytaj.

 

 

edit:

 

Link nie działa, ale skoro mówisz że to dozór wnętrza to zapewne tak jest.

 

 

edit:

 

sorry link działa to mój FF oszalał.:) tak to jest dozór wnętrza. Tylko dlaczego tam???

Edytowane przez jarsyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link juz poprawiłem jak możesz to luknij na ten guziczek ^^

 

hmm co do magików no baa takich ogrom jest ale przewaznie w złym znaczeniu tego słowa ;p chyba ze znasz jakiegos dobrego co ogarnia kompy bynajmniej ja w okolicy nie znam takiej osoby ;/ najblizej z wiekszych miast to mam do Poznań / Leszno nie wiem czy ktos z forum jest z tych okolic aby np odplatnie zrobic taka diagnostykę małą. miałem niedawno rozrząd wymianiany właśnie taki magik twierdził ze sprawdzał na kompie wszystko i niby jest ok ze zadnych bledów nie wywala ale widzisz np. co jest wyłączone tzn jakie funkcje lub tez ta syrenka to juz nie sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z innej strony ten guziczek:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum po użytkownikach, na pewno ktoś pomoże i zdiagnozuje. A może ktoś się sam odezwie i zaoferuje pomoc.

 

http://forum.vw-passat.pl/memberlist.php

 

 

 

Ja mam z innej strony ten guziczek

do tego już doszliśmy ze tam go nie powinno być.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze już całkiem zgłupiałem, twierdzicie że powinien być z drugiej strony a jak widać u mnie jest po stronie pasażera O.o w serwisie twierdzili iż auto to nie anglik więc sam już nie wiem co myśleć o tym fancie ;/

 

znalazłem taki przewodzik:

 

http://allegro.pl/vag-k-can-3-6-passat-b6-touareg-golf-v-audi-c6-q7-i4094460600.html

 

lecz nie wiem czy nim obsłużę większość rzeczy? czy jest przereklamowany i umożliwia to samo co taki za 30 zł? tak pytam bo raczej jestem świeżak w tym temacie ale planuje zakup ponieważ zdecydowanie daje to jakieś chociażby minimalne szansę na własną diagnozę jak się nie ma w 100% zaufanego mechanika ^^ ok polukam trochę na tą listę może kogos z okolic znajdę a gdyby ktoś sam się zgłosił to ahh pięknie by było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem... dziś podczas jazdy włączyła mi sie sama syrena :wmorde yyy ktos mial podobny przypadek? pozniej bylem na stacji wychodze patrze migaja kierunki tym razem bez sygnalu dzwiekowego... wtf :wmorde

oraz pytanko czy jesli w nocy mi sie zalczy samo znowu to bedzie swiecic/piszczesz tak dlugo az aku padnie? czy po jakims czasie samo przestanie?

 

 

--------------------

 

juz slędze temat

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/87433-Alarm-fabryczny-w%C5%82acza-si%C4%99-sam/page4

 

ale widze ze bez vcds to wielka d... :wmorde

Edytowane przez comingsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja woze kabelek hex-can w aucie wraz z vcds na pendrive ;) tak na wszelki wypadek jakby pasiasty marudzil. Bez diagnostyki nawet do b6 nie podchodz szkoda czasu. Powinno byc tak jak jarysb napisal w kwietniu, przycisk nie po tej stronie (na pewno oslona jest z anglika, a czy auto to trzebaby sprawdzic dokladniej, zdaje sie po oznaczeniach niektorych sterownikow mozna ustalic czy pochodza z rynku angielskiego czy tyz nie. Kluczyk z wkladka masz z ktorej strony?

 

Pojedyncze nacisniecie na pilocie seryjnie ruchamia podwojna blokade (nie da sie drzwi otowrzyc od srodka ani z zewnatrz), podowjne nacisniecie uruchamia pojedyncze ryglowanie tj. Nie da sie otowrzyc tylko z zewnatrz.

 

Co do wariujacego alarmu, to moze byc tak ze skads syrena dostaje info, ktorego niepowinna otrzymac. Albo moze nie jest to fabryczny alarm. Skad wyje syrena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem... dziś podczas jazdy włączyła mi sie sama syrena :wmorde yyy ktos mial podobny przypadek? pozniej bylem na stacji wychodze patrze migaja kierunki tym razem bez sygnalu dzwiekowego... wtf :wmorde

oraz pytanko czy jesli w nocy mi sie zalczy samo znowu to bedzie swiecic/piszczesz tak dlugo az aku padnie? czy po jakims czasie samo przestanie?

 

 

--------------------

 

juz slędze temat

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/87433-Alarm-fabryczny-w%C5%82acza-si%C4%99-sam/page4

 

ale widze ze bez vcds to wielka d... :wmorde

 

U mnie ostatnio w korku na obwodnicy syrenka się sama włączyła. Śmiać mi się chciał jak kierowcy obok rozglądali się czy gdzieś coś na sygnale nie jedzie :P bo mam ustawiony sygnał modulowany... Co do samoczynnego włączania się alarmu to też próbuje to zdiagnozować od jakiegoś czasu i dochodzę do wniosku że syrena żyje swoim życiem... Raz działa raz nie działa... Jak jej się zachce :P Jak Ci się alarm włączy to chwile powyje a później awaryjne jeszcze przez kilka min będą mrugały i po kilku min znów się awaryjne włączą ale nie wiem czy razem z syreną bo mi nigdy drugi raz się nie włączyła. Oczywiście Vcds pokazał błąd syreny ale po kilkunastu min znów ją było słychać. Jak przyjdą czujniki parkowania to przy okazji ją wymienię i zobaczymy czy to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może jaki nr ma oryginalna syrenka do b6tki ? ponieważ też planuję wymienić chciałem poszukać na necie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktoś może jaki nr ma oryginalna syrenka do b6tki ? Ponieważ też planuję wymienić chciałem poszukać na necie może.

 

1k8951605

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, a powiedz mi jak to kupie to jest zamontowane rozumiem w przednim prawym nadkolu tak ? to sie montuje w jakąś osłone co tam jest czy jak to wygląda?

swoja drogą czy mucha w samochodzie może uruchamiać czujnik ruchu ?? czy nie :fajny ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzieki, a powiedz mi jak to kupie to jest zamontowane rozumiem w przednim prawym nadkolu tak ? to sie montuje w jakąś osłone co tam jest czy jak to wygląda?

Zdejmujesz ten plastik z nadkola

717ddeba.jpg

e1ec6881.jpg

Przykręcasz syrenę w metalowej puszce za pomocą dwóch wkrętów

Na zdjęciu cały zestaw

20121106_215747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot: jakby nie patrzec, to rozbrojenie fabrycznej syreny jeszcze przed zabraniem sie za auto musi byc dziecinnie proste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość kradzionych passatow mówi dużo o skuteczności jego zabezpieczenia, ja przerzucilem syrene pod maskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności