Skocz do zawartości
Gość sulim

fabryczny alarm w passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Pociągnij normalnie -- widać ze środka , że maska się otworzyła. Ja mam alarm ale bez dozoru wnętrza i nie działa na maskę. Do ubezpieczenia mi wystarczyło - chcesz sprawdzić - to zamknij samochód i po 2 minutach otwórz go normalnie kluczykiem (ściągnij osłonę i otwórz kluczykiem awaryjnym) lub drugie wyjście - usiądź w środku - zamknij drzwi z pilota i zaraz naciśnij szybko dwa razy zamykanie drzwi z pilota( Powinien być zamknięty jednak drzwi daje się otworzyć - od środka na pewno). Po 2 minutach jak dioda zacznie migać normalnie otwórz drzwi i alarm wyje - jeżeli nie to albo jest uszkodzony albo wymontowany.

Edytowane przez mwilk71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie słychać jak syrenkę aktywuje sie VAg-iem>nawet są 3 tony alarmu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja mam alarm ale bez dozoru wnętrza i nie działa na maskę.

 

Alarm bez dozoru mam ,a na maske ze skobla mi wyje .

 

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

 

No właśnie że czekałem ze dwie minutki. A co do tej dzwigni to mam ją pociągnąć aż wyskoczy? Nie połamię jej?

 

To odblokuj maske ze skobla i wtedy zamknij auto z pilota .

Nastepnie podnies maske .

No co ty dzwignia normalnie ,maska bedzie wtedy na tym zabezpieczeniu sie trzymala .

Nie musisz jej wyrywac .

Moze nie masz alarmu ,albo syreny.

Testuj wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szary nie bardzo Cię rozumię? Piszę jak jest - skoro alarm działa w sytuacji opisanej przeze mnie i tylko tak to tak jest. Radziłem się osób znających temat i powiedzieli, że dziwna wersja alarmu - czujników dozoru wnętrza nie ma a dlaczego nie działa na maskę to nie wiem. Opisałem sprawdzony sposób na sprawdzenie czy alarm w ogóle jest czy nie.

Mam pytanie - czy ktoś wie w kodzie wyposażenia jaki symbol ma alarm w B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7AL Anti-theft alarm system, passenger

compartment control, backup horn and

towing protection

 

To jest z mojego wyposażenia, a nie mogę uruchomić. Jak się zamykam w aucie, to nie mogę otworzyć drzwi od środka. Nie mogę pociągnąć dzwigni od maski bo zamkniete drzwi ją blokują(Tą dzwignie da się ruszyć przy otwartych drzwiach) A jak zamkne sie w środku i otworzę drzwi to po chwili same się zamykają kontrolka mruga a ja nie moge ich otworzyć, sensory ruchu nie reagują. Ja nie wiem. Migacze nie mrygają więc zepsutą syrenę wykluczam, zresztą jak domykam szyby z pilota i nie domkne do końca, po czym kontynuuje domykanie to słychac piknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Piszę jak jest - skoro alarm działa w sytuacji opisanej przeze mnie i tylko tak to tak jest. Radziłem się osób znających temat i powiedzieli, że dziwna wersja alarmu - czujników dozoru wnętrza nie ma a dlaczego nie działa na maskę to nie wiem. Opisałem sprawdzony sposób na sprawdzenie czy alarm w ogóle jest czy nie.

 

OK

Odpisalem ci ze tez nie mam dozoru ,a jednak jak maska na skobel idzie to mi wyje . Wiec dziwne ze tobie nie .

 

Oczywiscie sposoby dwa dobre .

Co do pierwszego z kluczykiem awaryjnym to mam nawet film bo komus wysylalem .

I tak jest jak piszesz .

Zamykamy z pilota ,

Otwieramy kluczykiem awaryjnym ,

Wtedy alarm wyje jak drzwi sie uchyli .

 

Natomiast kolejny sposob tez dobry tylko tak .

Wsiadamy i zamykamy z pilota naciskajac z malym odstepem czasu (raz po raz) dwa razy .

Wtedy dioda w drzwiach kierowcy nie miga wcale .

To jest na wypadek gdyby sie kogos zostawialo w srodku ,jednoczesnie z mozliwoscia wyjscia z auta . Tylko wtedy po otwarciu drzwi wyje alarm bez 2 minut oczekiwania .

Robisz tak ,ktos otwiera drzwi od srodka ,bo od zewnatrz sie nie da i odrazu alarm wyje .

Tak mysle .

 

---------- Post added at 01:09 ---------- Previous post was at 00:58 ----------

 

To jest z mojego wyposażenia, a nie mogę uruchomić. Jak się zamykam w aucie, to nie mogę otworzyć drzwi od środka. Nie mogę pociągnąć dzwigni od maski bo zamkniete drzwi ją blokują(Tą dzwignie da się ruszyć przy otwartych drzwiach) A jak zamkne sie w środku i otworzę drzwi to po chwili same się zamykają kontrolka mruga a ja nie moge ich otworzyć, sensory ruchu nie reagują. Ja nie wiem. Migacze nie mrygają więc zepsutą syrenę wykluczam, zresztą jak domykam szyby z pilota i nie domkne do końca, po czym kontynuuje domykanie to słychac piknięcie.

 

Tak jak zamkniesz sie w srodku to nie wyjdziesz .

Ej jak zamkniesz sie bedac w srodku ,no to schyl sie w lewo i lewa reka pociagnij dzwignie maski przedniej nie drzwi tylko maski przedniej . No wiesz maske mozna otworzyc bez otwierania drzwi (chodzi tylko o jej odblokowanie nie otwarcie na szeroko),chyba ze masz 2metry wzrostu i 200kg wagi to moze nie siegasz wtedy . Bez obrazy .

 

Slychac pikniecie ,znaczy ze cos tam dziala .

 

Zobacz film nadal mam na chomiku http://chomikuj.pl/ShowVideo.aspx?id=320917869

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ową dzwignie próbowałem pociągnąć, ale ona się nie chce ruszyć gdy mam drzwi zamkniete. Drzwi ja blokują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w anglikach dźwignia jest jakoś bliżej drzwi...?!?

 

Spróbuj otworzyć auto kluczykiem od zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwórz maskę, zamknij samochód i po chwili podnieś maskę do góry - u mnie po takim zabiegu alarm się uruchamia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem alarm w podobny sposób, tzn. siedząc w aucie zamknąłem go z pilota, odczekałem trochę i wtedy dźwigienkę od maski pociągnąłem - alram się włączył, ale tak jak już wcześniej tutaj Koledzy pisali - natężenie dźwięku to porażka, ledwo słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No własnie ową dzwignie próbowałem pociągnąć, ale ona się nie chce ruszyć gdy mam drzwi zamkniete. Drzwi ja blokują.

 

No nie gadaj ,dasz rade .

Moze zrob fote tej dzwigni ,bo to tylko linka z plastikowa raczka i nic jej nie trzyma .

Raczka stawia ostry opor ,czy lata ,moze brak linki .

 

---------- Post added at 01:29 ---------- Previous post was at 01:26 ----------

 

Może w anglikach dźwignia jest jakoś bliżej drzwi...?!?

 

Raczej nie ,az takie roznice by byly .

 

---------- Post added at 01:31 ---------- Previous post was at 01:29 ----------

 

Spróbuj otworzyć auto kluczykiem od zewnątrz

 

Popieram . Kolega Bashful film ogladal .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma golfa V, u niego alarm działa u mnie nie. Ostatnio pod marketem zrobił mi kawał jak na niego czekałem i zamknął mnie. Po minucie zaczął wyć alarm. Testowaliśmy to, zostawiliśmy otwarte okna i wystarczyło wsadzić ręke do golfa aby alarm sie uruchamiał. W moim mimo że diódka w drzwiach mryga alarm się nie uruchamia. A`propos owej drzwigni do otwierania maski to u mnie wygląda to tak. Jak drzwi są zamkniete to nie ma jak ruszyć dźwigni:[ 3642c342d6240de2gen.jpg

 

6ec3f727e96ea6degen.jpg

Nie wiem co może być grane. Może coś popieprzyli jak instalowali zestaw Bluetooth? Centralka normalnie się zamyka i otwiera. Jak zamknę to Diódka w drzwiach przez może dwie sekundy szybko mryga po czym normalnie co dwie sekundy chyba. Mimo tego alarm się nie włącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm może być z dozorem wnętrza lub bez.

Jeśli jest dozór to na słupku gdzie jest pas kierowcy jest jego wyłączenie.

A jak nie ma dozoru to machanie ręką nic nie da.

Działa tylko na otwarcie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam w słupku taki przełączniki. Nie wiem kiedy one aktywują dozór wnętrza a kiedy nie. Cały czas sie palą na czerwono. Jak je wdusze to zmieniają się na pomarańczowo. Sądze że jak się palą na pomarańczowo to są wyłączone bo przecież bez sensu żebym za każdym razem kiedy wychodzę z auta je włączał. Zresztą próbowałem obydwie możliwości i bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przy opuszczaniu auta nadusisz to rozłączasz dozór wnętrza.

Działa to tylko 1x, tzn kolejne zamknięcie auta będzie już z dozorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie tak jak myślałem sądząc po zapalaniu sie pomarańczowego światełka. Tylko że alarm nie działa. Wszystko mryga jak należy a alarm się nie włącza. Gdzie moge jeszcze szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami syrena bywa rozłączona, ale powinny chyba jeszcze kierunki mrygać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie mrygają kierunki i nie wyje syrena która działa. Bo jak domykam szybki z pilota i np w połowie puszcze guzik na pilocie po czym kontynuuje to słychać piknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakos dziwnie masz ta dzwignie i w okolo plastiki ,ja mam tak .

 

STA69307.JPG

 

STA69308.JPG

 

STA69309.JPG

 

STA69310.JPG

 

Normalnie dzwignia przy drzwiach zamknietych dziala ,do tego mija plastik drzwi bo pociagana kieruje sie skosem do kabiny nie idzie w pionie wzgledem ziemi .

 

A sprawdzales otwierajac drzwi tym grotem/kluczem awaryjnym ?

 

Moze jeszcze sprawdz bedac w srodku (tylko nie wiem jak jest dozor , czy to dziala ) .Wejdz do srodka i raz po razie nacisnij na pilocie zamykanie ,odstep moze 1 sek szybko . Wtedy dioda chyba nie bedzie migac ,auta od zewnatrz nie da sie otworzyc . A ty od srodka otworzysz i wtedy powinien wyc alarm .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo dzwignia ta dzwignia jak u kolegi Bashful - przy zamknietych drzwiach nie otworze maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności