Skocz do zawartości
Gość sulim

fabryczny alarm w passacie

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz w passacie mozna sie ladnie zalatwic "zamykajac" samochod i zostawiajac np. tylne otwarte drzwi.

 

Masz na myśli otwarte na oścież...?!? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli otwarte na oścież...?!? :hmm

Też mnie to zastanawia :poddajesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, drzwi otwarte na osciez. Moj ojciec raz pojechal w gory, zaparkowal, powyciagal rzeczy no i zostawil tylnie drzwi od strony pasazera (nie-kierowcy) otwarte. Wlaczyl zamykanie z pliota i poszedl ;) byl przyzwyczajony ze w starym golfie IV w takiej sytuacji alarm zaczalby bardzo glosno wyc a tutaj takiej funkcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, drzwi otwarte na osciez.

 

Tego musimy już sami pilnować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale można rzucic okiem na wyświetlacz a tam pokazuje co pootwierane a co pozamykane albo zobaczyc czy samochod mryga swiatlami, jak cos pozostalo otwarte to nie mrygnie. Mrygnie dopiero jak przymkniesz drzwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam Passata B6 z 2007 1.9 TDI wersja Comfortline kraj pochodzenia Holandia. Autko posiada przetwornicę na 220V; sensory zmierzchu, deszczu, klimatyzowany schowek i wiele innych rzeczy co świadczy że raczej nie jest ubogą wersją.... Moje pytanie jest następujące czy mogę nie posiadać alarmu fabrycznego??? Robiłem test z maską siedząc w środku, otwierałem też drzwi kluczykiem awaryjnym i nic ani syreny ani mrugania świateł. Czy istnieje jakiś inny sposób by to sprawdzić, może jest uszkodzony lub jakiś błąd??? Czy mam się pogodzić z tym że alarmu nie posiadam...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nie mieć (tak jak i ja). Alarm to wyposażenie dodatkowe, a nie standardowe. Otwarcie drzwi kluczykiem awaryjnym to dobry sposób na sprawdzenie alarmu. Dodatkowo jakbyś miał alarm to na środkowym słupku od strony kierowcy powinien być przycisk wyłączenia dozoru wnętrza / czujnik przechyłu (ale czy jest to warunek konieczny posiadania alarmu pewny nie jestem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozór wnętrza to opcja dodatkowa do alarmu, czyli jego brak nie przekreśla jeszcze posiadania alarmu.

W kwestii otwierania kluczykiem to nie sprawdzałem w B6, natomiast w B5 rozbrajało to alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba niestety nie posiadamy. Szkoda ale cóż trzeba coś wymyślić. Mam już parę pomysłów na ,,alarm domowej roboty,,. Tylko muszę kogoś znaleźć kto podeśle mi jeden lub dwa schematy na priv żeby to zrobić. A Ty kolego zakładałeś coś??? Bo jak ostatnio patrzyłem to Paski są nadal bardzo chodliwe.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dozór wnętrza to opcja dodatkowa do alarmu, czyli jego brak nie przekreśla jeszcze posiadania alarmu.

W kwestii otwierania kluczykiem to nie sprawdzałem w B6, natomiast w B5 rozbrajało to alarm.

 

Jakby to dezaktywowało alarm, to moim zdaniem po co taki alarm :) . Nie każdy złodziej chodzi z łomem i wali po szybach, można przecież dostać się przez zamek. Czysto, cicho i jeszcze szyba zostaje:)

 

Dawid, ja nic nie zakladałem. Jedyne co zrobiłem to dobre AC i załoniłem nr VIN na podszybiu.

Edytowane przez jarsyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten zasłonięty numer VIN to do czego? Bo dostęp do info w ASO jest tylko i wyłącznie po okazaniu dowodu osobistego i rejestracyjnego na to samo nazwisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dozór wnętrza to opcja dodatkowa do alarmu, czyli jego brak nie przekreśla jeszcze posiadania alarmu.

W kwestii otwierania kluczykiem to nie sprawdzałem w B6, natomiast w B5 rozbrajało to alarm.

 

No właśnie u mnie to wygląda podobnie tak jakby otwarcie awaryjnym kluczykiem odłączało alarm no ale jakim cudem i po co tak???

Dlatego też myślałem że może mam jakiś błąd lub alarm się jakoś aktywuje..... To mój pierwszy Passat więc może coś robię źle???

U mojego taty w Skodzie jest tak zamyka auto z pilota, po chwili otwiera oryginalnym kluczykiem drzwi kierowcy i wyje syrena.

 

Ja jak kupowałem auto i miałem od sprzedającego VIN pojazdu wystarczył tel. do ASO dobra ściema i podawali wszystkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby to dezaktywowało alarm, to moim zdaniem po co taki alarm

 

otwarcie awaryjnym kluczykiem odłączało alarm no ale jakim cudem i po co tak???

 

Musicie pod ten adres wysłać zapytanie...

 

VOLKSWAGEN AG

Sitz/Domicile: Wolfsburg

Registergericht/Court of Registry: Amtsgericht Braunschweig

HRB Nr./. Commercial Register No.: 100484

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jak kupowałem auto i miałem od sprzedającego VIN pojazdu wystarczył tel. do ASO dobra ściema i podawali wszystkie informacje.

 

kolego to ASO ci wtedy nie powiedziało czy masz alarm?

 

u mnie jak nie domkne np bagażnika to po zamknięciu samochodu odrazu alarm zaczyna wyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego to ASO ci wtedy nie powiedziało czy masz alarm?

 

u mnie jak nie domkne np bagażnika to po zamknięciu samochodu odrazu alarm zaczyna wyć

 

Co do alarmu to się nie pytałem ale teraz jak będę to podjadę i zobaczę co mi mądrego powiedzą. Byłem święcie przekonany że w takim aucie i tym pakiecie to jest jako standard....... Ale to nic i tak trzeba zrobić jakieś inne zabezpieczenia typu demontaż wtyczki VAG i jakieś odcięcie zapłonu......Chyba że jakiś w miarę dobry alarm za przystępną cenę. Na AC trzeba mieć tak z 1200zł/rocznie trochę mi się to nie uśmiecha......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odżałować te 1200 ;) A fabryczny alarm to tak czy inaczej dla złodzieja tylko chwila ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie jak nie domkne np bagażnika to po zamknięciu samochodu odrazu alarm zaczyna wyć

 

Seryjny alarm? U mnie jak nie domknę drzwi to nie "mruga" kierunkami, ale nie wyje. Był zresztą ostatnio na ten temat wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na AC trzeba mieć tak z 1200zł/rocznie trochę mi się to nie uśmiecha......

To chyba jakaś okrojone AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej z wiodących firm ubezpieczeniowych jest oferta MiniAC. Chroni przed kradzieżą, zjawiskami atmosferycznymi i chyba jak Ci zwierzak wyskoczy (to do sprawdzenia). Natomiast nie chroni od szkody własnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności