Skocz do zawartości
tomnik

Dedykowane Moduły Led Oświetlenia Wnętrza.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego tomnik moglys i mi przeslac kompletny cennik lampek jak bede zamawial to we wszystkie lampki. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam; Ja zamówiłem w piątek cały komplet od kolegi Tomnika, z niecierpliwośćią czekam do poniedziałku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, ale ja również zamówiłem komplet do mojego B7. Wszystko powinno być w poniedziałek. Can't wait :dance5

 

Już prawie cały komplet zamontowany. Tylko lampka sufitowa przednia mi została na jutro. Trochę nie wiem jak ją zdjąć aby czegoś nie połamać. Ktoś może wie ?

Edytowane przez Carconnect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, że temat "na tapecie" kilka słów o nowym module.

Z racji zbliżających się Świąt(i nie po to, by z auta zrobić choinkę :D ), przygotowałem nową wersję modułu VPAD(płytka do lampek "podrzwiowych" w tapicerce drzwi).Moduł ten zmodyfikowałem głównie ze wzgledu na jego przydatność jako żródło światła, oświetlajacego przestrzeń dywaników.

Do tej pory świecił on światłem białym . Teraz świeci białym po otwarciu drzwi, a po ich zamknięciu, przy włączonych postojówkach zmienia barwę na czerwoną.

 

 

W przypadku zastosowania go jako "oświetlacz" dywaników, po otwarciu drzwi emituje światło białe :

 

101120122839.jpg

 

a przy włączonych światłach postojowych(oczywiście mijania też), po zamknięciu drzwi płynnie zmienia barwę na czerwoną:

 

101120122843.jpg płynności przechodzenia na czerwień na zdjęciach nie moge pokazać, dla zainteresowanych dysponuje filmikiem z komórki, na którym to widać i który mogę przesłać mailowo

 

 

-----------------------------------

Gdy zainstalujemy moduł do lampki podrzwiowej, otwarcie drzwi barwa biała :

 

261120122857.jpg

 

 

zamknięcie drzwi przy załączonych światłach- natychmiastowa zmiana barwy na czerwoną :

 

261120122851.jpg

 

 

 

Tu na zdjęciu po zmianie barwy modułu oświetlajacego dywaniki (tak, to wyglada podczas jazdy):

 

261120122853.jpg Oczywiście ta jasna plama na progu w rzeczywistości nie występuje (zafałszowanie aparatu telef. kom.). Intesywność świecenia tej czerwieni jest odpowiednio dobrana, nie jest za jasno.

Dla amatorów większej jasności czerwieni, mogę zwiekszyć(znacznie) jej poziom.

 

Każda opinia o nowym module mile widziana, ciekaw jestem jak Wy to widzicie.

 

 

Edit : Filmik nagrany przez naszego Kolegę Kubę((TuRbO4Fun) przedstawia efekt świecenia modułów VPAD-2 o maksymalnym natężeniu barwy czerwonej(3 czerwone led). Standardowa wersja VPAD-2 posiada 1 led w tej barwie i natężenie tego koloru jest znacznie mniejsze.

 

...a tu z zielonym podświetleniem(1 led) Passat B5

 

 

.........................................................

Jednocześnie przypominam , że temat ten jest czysto techniczny i wszelkiego rodzaju opinię typu "zainstalowałem w aucie jest świetnie lub do kitu", proszę, zamieszczamy tu http://forum.vw-passat.pl/threads/104323-Dedykowane-Moduly-Led-Oswietlenia-Wnetrza lub tu http://forum.vw-passat.pl/threads/108323-Polecam-Uzytkownika-Tomnik-(moduly-led)

Bardzo proszę zastosujcie się do mojej prośby.

261120122856.jpg

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomnik czy to twoje nowe oświetlenie nóg pasuje do passata b6 ?

Zapowiada się to bardzo ciekawie.

Edytowane przez hsv!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ,że pulpit jest wystarczająco czerwony i nie wiem po co miało by mi świecić po gałach podczas jazdy...przecież każdy wie na czym trzyma nogi podczas jazdy.

Ja mam zamontować moduły w drzwiach ale te pierwszej generacji.

Ku mojemu zdziwieniu pozycyjna przestała świecić po roku...to chyba szybko jak na leda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomnik czy to twoje nowe oświetlenie nóg pasuje do passata b6
Tak, pasuje. W przypadku B6, aby funkcja kolor mogła działać, potrzeba przeprowadzić do każdej z lampek jeden przewód- "+" od podświetlanego jakiegokolwiek wyłącznika
Ja uważam ,że pulpit jest wystarczająco czerwony i nie wiem po co miało by mi świecić po gałach podczas jazdy...przecież każdy wie na czym trzyma nogi podczas jazdy.
Moduł skierowany jest do osób, które chciałyby mieć oświetloną przestrzeń dywaników na biało po otwarciu drzwi, a na czerwono podczas jazdy po załączeniu świateł.

Dzięki modułowi unikamy montowania dwóch taśm led, czy innych podwójnych żródeł światła.

Oczywistym jest, że nie wszystkim, to czerwone podświetlenie podczas jazdy będzie odpowiadać(sam nie wiem, czy zostawię to u siebie :) )

Moduł ten, mam zainstalowany nad dywanikiem kierowcy. Ciekaw byłem, czy ta czerwień nie będzie mi przeszkadzać w czasie jazdy i powiem Wam, że siedząc za kółkiem, mając wzrok skierowany na przednią szybę, wogóle jej nie widzimy. Po za tym, tak, jak pisałem wyżej, intesywność czerwieni nie jest duża(mogę ja zwiekszyć na życzenie).

Widziałem, że Koledzy z Forum podswietlają na czerwono, postanowiłem więc dać możliwość zainstalowania oświetlenia "dwa w jednym" (no wiecie- "wash&go" :) ).

 

Moduł ten, montowany do lampki poddrzwiowej, też nie zaburza naszej koncentracji podczas jazdy. Ten skolei zostaje u mnie napewno :)

 

W przeciwieństwie do modułów, które do tej pory robiłem, rozwiązanie to nie jest z rodzaju tych bardzo praktycznych . Ma raczej wprowadzić coś nowego do auta ale bez zbędnej przesady. Nie wszystkim będzie się to podobać , zdaję sobie z tego sprawę.

 

 

Ku mojemu zdziwieniu pozycyjna przestała świecić po roku...to chyba szybko jak na leda
Przemek, moduły posiadają 2-letnia gwarancję. Mogłeś poinformować mnie o usterce. Nikt nie pozostaje z nierozwiązanym problemem.

Zapraszam na PW.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły zapalają sie na czerwono po włączeniu świateł. Czy trzeba do nich ciągnąć jakieś dodatkowe zasilanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno znajdą się zwolennicy tego podświetlenia ale jak sam piszesz jadąc nie zwraca się na to uwagi ...więc po co to w zasadzie jest ?:)

Moje zdanie jest takie,że bardziej to pasuje do gofra III generacji po tjuningu :P

 

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Przemek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduły zapalają sie na czerwono po włączeniu świateł. Czy trzeba do nich ciągnąć jakieś dodatkowe zasilanie?
Tak.

Aby móc zaświecić ich czerwoną część, trzeba doprowadzić :

-Passat B5 dwa przewody- masę(przewód brązowy-oryg. inst. auta) i plus "po postojówce" (przewód szary z niebieskim paskiem oryg. inst. auta).

-Passat B6 jeden przewód plus "po postojówce" (przewód szary z niebieskim paskiem oryg. inst. auta).

 

W przypadku modułu instalowanego w lampce poddrzwiowej, podpinamy się do przewodów doprowadzonych do podświetlonych włączników (kolory przew. podane wyżej)

Moduł instalowany jako oświetlenie przestrzeni dywaników tak, czy siak wymaga przeprowadzenia instalacji. Nie jest więc problemem do prowadzonej, dołączyć jeszcze dwa/jeden przewody. Kolory przewodów inst. auta są takie same, jak w przypadku opisanym wyżej.

Sprawdzę tylko i dopiszę w której kostce(obok tej seledynowej pokazanej http://forum.vw-passat.pl/threads/119962-Montaz-oswietlenia-pod-nogi-przod-i-tyl-manual?p=1762207&viewfull=1#post1762207 ) przewody te się znajdują,

 

Po podłączeniu do właśnie tego punktu inst. auta, mamy możliwość zmiany regulacji intensywności świecenia wraz z całym podśw. wyłączników/instrumentów.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił bym sobie komplecik, ale niestety szkopy w B7 Comfortline nie poprowadzili instalacji w drzwiach. Z uwagi na gwarancję i brak umiejętności (samodzielnego położenia kabli) muszę sobie odmówić tej przyjemności. LEDY od Tomka są super - te mnie ominą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, poprosze o cennik na prv.

Jest w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, Andrzej. To nie ten dział/temat :D

Odpowiedź koledze wysłałem na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Interesuje mnie moduł led oświetlenia bagażnika.

Autko sedanik 98 rok .

Proszę o cennik na pw! Gdzieś miałem ale mi wcięło:krzeslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogli byście napisac kto jaki zestaw zakupił? Tzn. Biały zimny czy biały naturalny. Nie mogę podjąć decyzji co do wyboru. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogli byście napisac kto jaki zestaw zakupił? Tzn. Biały zimny czy biały naturalny. Nie mogę podjąć decyzji co do wyboru. Pozdrawiam
Proszę Was, z takimi pytaniami (o cennik, o popularność temp. barwowej zimny-neutralny) zwracajcie się do mnie na PW.

Wybór odcienia bieli przedstawia się mniej-więcej 50% na 50% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Interesuje mnie moduł led oświetlenia bagażnika.

Autko sedanik 98 rok .

...właśnie problem w tym,że takiego nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...właśnie problem w tym,że takiego nie ma

 

Przecież tam jest taka sama lampka jak pod drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja się stanę szczęśliwym posiadaczem oświetlenia led by Tomnik, zestawik będzie na dniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności