Skocz do zawartości
tomnik

Dedykowane Moduły Led Oświetlenia Wnętrza.

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł postojówki oparty jest na trzech led

 

dwie na boki i jedna do przodu ?

 

A mam takie pytanko bo znasz się na rzeczy :)

 

Na alledrogo jest pełno postojówek W5W z LED SMD w ilości 5, 13, 28 i więcej ... robi to jakąś różnicę dla jakości, jasności światła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na alledrogo jest pełno postojówek W5W z LED SMD w ilości 5, 13, 28 i więcej ... robi to jakąś różnicę dla jakości, jasności światła ?
Mogę zapewnic Cie , że moduły, które robię znakomicie wywiązują się w roli postojówki, ilość swiatła jest kilka razy wieksza niż z żarówki no i ta barwa...

Jedna z opinii http://forum.vw-passat.pl/threads/104323-Dedykowane-Moduly-Led-Oswietlenia-Wnetrza?p=1434987&viewfull=1#post1434987

Pozwól (pozwólcie), że napiszę to jeszcze raz- nie kupujcie chińskiego badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już dosyć długo na ledach od Tomka i mogę z nieskrywaną satysfakcją stwierdzić, że wykonał On całkiem dobrą i fajną robotę.Dla mnie jest to naprawdę coś wspaniałego, auto wygląda całkiem inne, - na postoju, gdy świecą lampki w środku - co niektórzy się nawet zatrzymują i pytają co to tak świeci,natomiast pozycje i podświetlenie tablicy to po prostu bajka- barwa światła jest tak dobrana do xenonów, że tworzy całość, trudno jest cokolwiek odróżnić. Ja jestem mega zadowolony z zakupu ( a to już chyba będzie niedługo rok) i polecam Tomka każdemu, kto chce sobie coś zmienić w swoim aucie. Jest to naprawdę dobrze wykonana robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwie na boki i jedna do przodu ?
Nie, dwie z prawej, jedna z lewej strony płytki. Emitowane z ledów światłło jest odbiajane przez odbłyśnik lampy, uzyskujemy wrażenie świecenia, całej jego powierzchni.

Umieszczenie leda "do przodu" powoduje uwidocznienie świecącego punktu, a tego właśnie chciałem uniknąć.

 

Na alledrogo jest pełno postojówek W5W z LED SMD w ilości 5, 13, 28 i więcej ...
Postojówka na 13, 28 i wiecej ledów ? Czy aby na pewno piszesz o modułach, majacych zastąpić żarówkę światła postojowego ? Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postojówka na 13, 28 i wiecej ledów ? Czy aby na pewno piszesz o modułach, majacych zastąpić żarówkę światła postojowego ?

 

o coś TAKIEGO mi chodziło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o coś TAKIEGO mi chodziło
Te ledy są innego typu niż te, które wykorzystuje do mojego projektu. Emitują(pojedynczo) strumień świetlny o mniejszej jasności. Zastosowanie tego typu led ma jedno zadanie- powalić ewentualnego kupującego, ich ilością, zastowaną w "żarówce led". I w wielu przypadkach ten chwyt działa... Tego typu "konstrukcje" są dla mnie pozbawione sensu.

Potencjalnemu nabywcy rodzić się może pomysł, wykorzystania światła postojówki z tego typu "żarówką", jako świateł do jazdy dziennej. Po za nielegalnością tego typu rozwiązania, efekt w świetle dnia nie będzie zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potencjalnemu nabywcy rodzić się może pomysł, wykorzystania światła postojówki z tego typu "żarówką", jako świateł do jazdy dziennej. Po za nielegalnością tego typu rozwiązania, efekt w świetle dnia nie będzie zadowalający.

 

no widzisz dla kogoś kto się nie zna ( tak jak ja) to bardzo łatwo tak pomyśleć.

Mnie tylko zastanawia czy taka "żarówka" daję więcej światła czy tyle samo co Twój moduł ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomku pierwszozedna robota:cool moduly swieca u mnie idealnie.montaz o 5:30 rano zajal mi 10 minut:cooldla niezdecydowanych:niema sie nad czym zastanawiac tylko trza kupowac i zakladac:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aja z prośbą.

Zamontowałem wszystkie moduły, nawet ten w bagażniku o którego bałem się najbardziej (wyginanie blaszek). Wszystkie świecą super.

Problem mam z postojówkami, nie potrafię ich umieścić tak żeby 2 były skierowane do środka a jedna dioda na zewnątrz tak jak to powinno być. Udało mi się tylko 2 do góry jedna na dół. Jak ustawić by było dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aja z prośbą.

Zamontowałem wszystkie moduły, nawet ten w bagażniku o którego bałem się najbardziej (wyginanie blaszek). Wszystkie świecą super.

Problem mam z postojówkami, nie potrafię ich umieścić tak żeby 2 były skierowane do środka a jedna dioda na zewnątrz tak jak to powinno być. Udało mi się tylko 2 do góry jedna na dół. Jak ustawić by było dobrze.

Musisz "przekręcić" oprawkę z zamontowanym modułem. Problem polega na tym, że w tej temperaturze przewody instalacji elektr. są sztywne. Wyjmij oprawke z modułem, "przekręć" parę razy w zamierzonym kierunku, "przyzwyczajając" tym samym przewody, do nowego ich ułożenia, włóż oprawkę z modułem.

To usytuowanie modułu postojówki ze zdjecia jest tylko proponowanym przeze mnie i nie ma wielkiego wpływu na efekt świetlny

tomku pierwszozedna robota moduly swieca u mnie idealnie.montaz o 5:30 rano zajal mi 10 minutdla niezdecydowanychma sie nad czym zastanawiac tylko trza kupowac i zakladac
O 5.30 ? Rano ? Na tym mrozie ? :respect :lol

Prosiłem... http://forum.vw-passat.pl/threads/104264-Dedykowane-Moduly-Led-Oswietlenia-Wnetrza?p=1583842&viewfull=1#post1583842

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki.kliknalem w link opinie i tu mnie wwalilo:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki.kliknalem w link opinie i tu mnie wwalilo:-)
Tak, rzeczywiście-mój błąd. Zmienię to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu braku dostępu do Działu Ogłoszeń Komercyjnych dla nowych uzytkowników pozwolę sobie na zamieszczenie tu instrukcji montażu modułów do B5(jeszcze raz) w tym do lampki z czujnikami ultradźwiekowymi i modułów do B6 :

 

Każdorazowo po wmontowaniu adaptora w miejsce zarówki sprawdźcie działanie modułu, w razie jego nie świecenia przełóżcie(przekręćcie) adaptor o 180st. Zmienicie tym samym polaryzację (+, - ) zasilania modułu.

 

 

Obrazkowa instrukcja montażu modułów do Passata B5:

-do lampki głównej, podsufitowej, przedniej(tu w wersji W8)

 

300520111992.jpg

 

---------------------------------------------------------------------

-do lampki "poddrzwiowej

 

300520111983.jpg300520111983.jpg

 

 

-----------------------------------------------------------------------

-do lampki bocznej tylnej podsufit.

 

250720144022.jpg

 

Dalsza częśc instrukcji w nastepnym poście.

300520111988.jpg

300520111989.jpg

300520111984.jpg

300520111986.jpg

300520111997.jpg

300520111998.jpg

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-do lampki bocznej tylnej z czujnikami ultradźwiękowymi :

 

 

Demontujemy szkiełko lampki.

W tym celu końcówkę płaskiego, niedużych rozmiarów śrubokręta umieszczamy, pomiędzy szkiełko, a korpus lampki. Podważając demontowany element, powodujemy popuszczenie plastikowych zatrzasków, a tym samym umożliwiamy wyjęcie szkiełka :

 

 

dafota.2.6em1373662209n.jpg.sm270120122128.jpg&th=7771 dafota.2.mga1373662413l.jpg.sm270120122130.jpg&th=8360 dafota.2.mu31373662467t.jpg.sm270120122131.jpg&th=8595

 

 

 

Demontujemy żarówkę z gniazda w lampce :

dafota.2.rnk1373662753n.jpg.sm270120122144.jpg&th=3829

 

 

 

Płytkę oświetleniową modułu montujemy w zdemontowanym szkiełku :

dafota.2.xbt1432589723d.jpg.sm230420154601.jpg&th=4588

 

 

Przewód wraz z płytką zastępującą żarówkę przekładamy przez gniazdo żarówkowe(przez powstały otwór po wymontowaniu żarówki) :

dafota.2.wge1432589723c.jpg.sm230420154602.jpg&th=1538 dafota.2.v4f1432589723c.jpg.sm230420154603.jpg&th=1755

 

 

Szkiełko z zamontowaną płytką oświetleniową montujemy w lampkę :

dafota.2.fdx1432589722n.jpg.sm230420154605.jpg&th=1444 dafota.2.3ge1432589722k.jpg.sm230420154606.jpg&th=1545 dafota.2.cjh1432589722q.jpg.sm230420154607.jpg&th=3579

 

 

 

Płytkę zastępującą żarówkę montujemy na gnieździe żarówkowym. Umieszczamy ją zgodnie z zaznaczoną strzałką(znacznik ten znajduje się na płytce adaptera modułu), między plastikową obudowę lampki, a płytkę, w której pracowała żarówka. :

dafota.2.wp41447358471k.jpg.sm230420154596-2.jpg&th=8684

 

 

Bagażnik :

 

Aby zamontować moduł bagażnika:

- wymontuj lampkę z podsufitki

-wyjmij żarówkę

-odegnij blaszki(gniazdo), w którym była zamocowana

-dzięki temu masz teraz miejsce, by wsunąć płytkę ośw. modułu w komorę lampki

-dognij spowrotem blaszki(gniazdo) żarówkowe

-zainstaluj adaptor zastepujący żarówkę

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż modułów do Passata B6

 

!!! Każdorazowo po wmontowaniu adaptora w miejsce zarówki sprawdźcie działanie modułu, w razie jego nie świecenia przełóżcie(przekręćcie) adaptor o 180st. Zmienicie tym samym polaryzację (+, - ) zasilania modułu.

 

 

Lampka posufitowa główna

Lampkę należy zdemontować z posufitki(tą czynność wykonać trzeba, nawet przy wymianie żarówki)

 

Moduł środkowy- wyjmujemy żarówkę wraz ze sprężystą blaszką ustalającą. W miejsce wyjętej montujemy adaptor, a płytke z ledami w komorę oświetleniową :

 

050220122233.jpg

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Moduł boczny- posiada dość długi przewód(jest to celowe);

-demontujemy oprawkę wraz z żarówką, której to z kolei pozbywamy sie z oprawki, na jej miejsce montujemy adaptor,

-nadmiar przewodu wypuszczamy tak jak na zdjęciu

-oprawke z adaptorem umieszczamy w gnieździe,przekręcając o 90st

-płytke z ledami układamy w komorze oświetleniowej

-nadmiar przewodu przekładamy przez oprawkę żarówki, w ten sposób płytka z ledami zostaje unieruchomiona

 

050220122226.jpg

 

 

Ciąg dalszy w następnym poście.

050220122228.jpg

050220122232.jpg

050220122217.jpg

050220122218.jpg

050220122219.jpg

050220122222.jpg

050220122223.jpg

050220122225.jpg

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka posufitowa tylna

 

Lampki nie musicie demontować z podsufitki. Jeżeli będziecie mieli problem z wyciągnięciem żarówek, demontaz lampki jest konieczny.

Demontujemy szkiełko lampki i trzy zarówki.

 

Moduł środkowy- montaż jest banalnie prosty miedzy innymi dlatego, że adaptor żarówki i płytka z ledami są na stałe połączone.

 

050220122238.jpg

 

----------------------------------

 

Moduł boczny-

-adaptor montujemy w miejsce wyjetej żarówki

-wyfrezowany kształt płytki pozwala wprowadzić ją do komory oświetleniowej

-specjalną "wypustkę" płytki wprowadzamy w otwór w komorze , przesuwając płytkę zgodnie z kierunkiem strzałki(zdjęcie)

 

050220122246.jpg

 

 

Biało-czerwona lampka w tapicerce drzwi :

z racji konstrukcji modułu(trzypłytkowy-adaptor żarówkowy na stałe połaczony z płytkami oświetleniowymi), montaż sprowadza się do wyjęcia żarówki i w jej miejsce wsunięcia modułu

220220122256.jpg

050220122236.jpg

050220122242.jpg

050220122243.jpg

050220122254.jpg

050220122245.jpg

13.jpg

220220122276.jpg

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, sam wyklejasz płytki czy dajesz komuś do zrobienia? Muszę przyznać, że robią wrażenie i wyglądają profesjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, sam wyklejasz płytki czy dajesz komuś do zrobienia?
Jeśli mówiąc o wyklejaniu, masz na myśli lutowanie, to tak, elementy na płytkach lutuję osobiście.

Staram się.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mówiąc o wyklejaniu, masz na myśli lutowanie, to tak, elementy na płytkach lutuję osobiście.

Staram się.... :)

Myślałem o płytkach drukowanych, wytrawianiu i nanoszeniu wzoru czy też frezowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem o płytkach drukowanych, wytrawianiu i nanoszeniu wzoru czy też frezowaniu.
Tak dobra jakość wykonania płytek PCB, nie jest możliwa do uzyskania w "domowych" warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności