Skocz do zawartości
tomnik

Dedykowane Moduły Led Oświetlenia Wnętrza.

Rekomendowane odpowiedzi

super! chętnie zamówię, jak tylko uwolni się jakaś gotówka - no i jeśli cena nie będzie zaporowa ;) gratuluję pomysłu projektu i wykonania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, bo nie dostrzegłem czy robisz płytki w tzw. „słoneczka”? Drugie to nie widzę czy masz coś do oświetlenia bagażnika kombi lub sedana? Bo tam moduł świruje. We wnętrzu nic się nie będzie działo :)

No i cena troche spora, bo np. cała główna lampka wychodzi ponad 80zł. A smd fluxom nie dorównuje:(

Ale tak czy siak bardzo gratuluje koledze pomysłu i wykonania, bo widać że ładnie jet to zrobione:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak jest ze światłem ciepłym czyli ok 2000-3000K tez będzie dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko, bo nie dostrzegłem czy robisz płytki w tzw. „słoneczka
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi,domyślam się ale nie wiem czy moja odpowiedź będzie tego dotyczyć o czym myślisz.

Czy mówisz o rozmieszczeniu led-ów na płytce VPAG?Tak zostało to ustawione podczas projektowania i takie też PCB(goła płytka,bez elementów) jest wycinana,trawiona i powlekana tzw.soldermaską.Czyli punkty lutownicze,na których mają znależć sie led-y są tam gdzie zostały zaprojektowane.

Każda płytka np.VPAG wygląda tak samo-jest powtarzalna.

Czy ta odpowiedź Cię satysfakcjonuje?

Co do oświetlenia bagażnika specjalnie nie wspominałem,gdyż nadrzędną zasadą produktu jest jego montaż bez użycia specjalnych narzędzi.

Oczywiście i w tym miejscu jest możliwy montaż modułu(pasuje tam płytka VPABT-tak mam u siebie) ale musiałbyś:

1.uciąć nóżkę diody,która jest przez producenta samochodu oryginalnie zamontowana w lampce

2.po czynności nr1 masz możliwość wyjęcia blaszki z jednym z odczepów gdzie "siedzi" żarówka

3.teraz możesz włożyć moduł

4.blaszka na swoje miejsce

5.przylutować przecietą nóżkę diody

Jak wiesz "szkiełko" tej lampki jest nierozłanczalne od niej.I tu właśnie "pies jest pogrzebany".

Nie ma żadnych problemów ze współpracą z modułem komfortu.

OBOWIĄZKOWO targujemy się na PW lub pod nr 510 719 221 -dzwońcie śmiało,nie mogę cały czas siedzieć na necie.

 

---------- Post added at 00:16 ---------- Previous post was at 00:11 ----------

 

mam pytanie jak jest ze światłem ciepłym czyli ok 2000-3000K tez będzie dostępne?
Tak, będzie,jeśli jest takie zapotrzebowanie, a widzę,że jest. Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wnętrzu nic się nie będzie działo

 

Przed liftem - będzie. Normą jest żarzenie i brak wzbudzenia ledów po otwarciu z pilota. Przy czym sposoby są i ty je znasz i ja je znam... I każdy, kto poczyta o tym problemie na forum będzie wiedział jak to obejść...

 

Jak wiesz "szkiełko" tej lampki jest nierozłanczalne od niej.I tu właśnie "pies jest pogrzebany".

 

W wielu przypadkach to szkiełko jest samorozrywalne :) Widziałem już kilka Passatów (głównie z beżowymi lampkami) bez tego szkiełka. Może wystarczy je troszkę przydusić i się podda? Czasami pchali tam jakiś gorszy jakościowo klej.

 

Dioda w lampce bagażnika (podobnie jak poddrzwiowe) służy tylko i wyłącznie do zablokowania przepływu prądu w dwóch kierunkach i jest to zrobione po to, by alarm nie świrował. Ledy same z siebie już kierunkują przepływ prądu, więc dioda w lampce staje się zbędna...

 

Co do ceny - na podobnie świecących fluxach (ciut jaśniejszych nawet) można spokojnie Passata zledować do 100 złotych. Taka zgodna ze standardem RoHS kosztuje około 1 zł. Włazi ich w zależności od potrzeb 68 - 74 sztuk. Doliczając koszt cyny robocizny i innych, to raczej naprawdę za wysoko skalkulowałeś ceny. Wliczam ceny najtańszych diod FLUX, które jak Maryo zauważył będą świecić jaśniej niż PLCC6. Ja mogę w tej cenie Passaty ledować na tych gorszych ciemniej świecących diodach niż te, które daję, przy czym gwarancji żadnej na nie nie dam, bo tych diod nie znam i nie wiem, jak się będą zachowywały - na moje jest gwarancja producenta (co też kosztuje przy zakupie diody) i takąż samą gwarancję ja daję.

 

U Ciebie Passat bez bagażnika i słoneczek wyjdzie coś koło 300 zł. Doliczmy jeszcze lampkę bagażnika (pewnikiem 25 zł i słoneczka jak rejestrację po 22 zł) wyjdzie koło 370 zł z przesyłką.

 

Fakt ładne estetyczne, niemniej jednak jak na to, co sobą reprezentują (ilość światła jakie dają) jest to stanowczo za drogo...

 

 

Edit - no i jeszcze bardzo ważna rzecz. Jaką dajesz gwarancję na moduły...

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed liftem - będzie. Normą jest żarzenie i brak wzbudzenia ledów po otwarciu z pilota. Przy czym sposoby są i ty je znasz i ja je znam... I każdy, kto poczyta o tym problemie na forum będzie wiedział jak to obejść...

 

 

 

W wielu przypadkach to szkiełko jest samorozrywalne :) Widziałem już kilka Passatów (głównie z beżowymi lampkami) bez tego szkiełka. Może wystarczy je troszkę przydusić i się podda? Czasami pchali tam jakiś gorszy jakościowo klej.

 

Dioda w lampce bagażnika (podobnie jak poddrzwiowe) służy tylko i wyłącznie do zablokowania przepływu prądu w dwóch kierunkach i jest to zrobione po to, by alarm nie świrował. Ledy same z siebie już kierunkują przepływ prądu, więc dioda w lampce staje się zbędna...

 

Co do ceny - na podobnie świecących fluxach (ciut jaśniejszych nawet) można spokojnie Passata zledować do 100 złotych. Taka zgodna ze standardem RoHS kosztuje około 1 zł. Włazi ich w zależności od potrzeb 68 - 74 sztuk. Doliczając koszt cyny robocizny i innych, to raczej naprawdę za wysoko skalkulowałeś ceny. Wliczam ceny najtańszych diod FLUX, które jak Maryo zauważył będą świecić jaśniej niż PLCC6. Ja mogę w tej cenie Passaty ledować na tych gorszych ciemniej świecących diodach niż te, które daję, przy czym gwarancji żadnej na nie nie dam, bo tych diod nie znam i nie wiem, jak się będą zachowywały - na moje jest gwarancja producenta (co też kosztuje przy zakupie diody) i takąż samą gwarancję ja daję.

 

U Ciebie Passat bez bagażnika i słoneczek wyjdzie coś koło 300 zł. Doliczmy jeszcze lampkę bagażnika (pewnikiem 25 zł i słoneczka jak rejestrację po 22 zł) wyjdzie koło 370 zł z przesyłką.

 

Fakt ładne estetyczne, niemniej jednak jak na to, co sobą reprezentują (ilość światła jakie dają) jest to stanowczo za drogo...

 

 

Edit - no i jeszcze bardzo ważna rzecz. Jaką dajesz gwarancję na moduły...

Nikomu nie będę proponował demontażu szkiełka,które to mogłoby skończyć się jego uszkodzeniem.Sam próbowałem-nie udało się,więc nie piszę o module dedykowanym do tej lampki.Jeżeli ktoś czuje się "na siłach" i chce spróbować swoich manualnych umiejętności może w to miejsce włożyć płytkę VPABT według opisu,który podałem wyżej.

 

Oj,Jacku,Jacku,widzę,że za wszelką cenę chcesz zniechęcić ludzi do produktu i pokazać,że Twoje jest lepsze...i przy okazji nie piszesz całej prawdy.Jedziesz trochę "po bandzie".

 

Czym jest Twój,nie wiem czy można to tak nazwać,produkt?Poszedłeś po najmniejszej linii oporu.Gdzie w tym wszyskim jest jakiś pomysł,który wyróżniałby Ciebie z tłumu osób,którzy cokolwiek i kiedykolwiek mieli do czynienia z elektroniką(przez małe "e") i trzymając lutownice w ręce potrafią odróżnić A od K?

Jak długo już to sprzedajesz na forum,rok,więcej?Miałeś czas,mogłeś pójść dalej ale pewnie doszedłeś do wniosku,że po co skoro "idzie"?Zapomniałeś o ważnej zasadzie-kto się nie rozwija, ten idzie wstecz.

Teraz pojawiło się coś nowego a Ty za wszelką cenę starasz się Forumowiczów do tego zniechęcić.

Dotykasz aspektu finansowego.Wyliczasz ceny diód,cyny, robocizny.A zapomniałeś o PCB(nie jest za darmo).A zapomniałeś o rzeczy najważniejszej- pomyśle,myśli technicznej,tzw."patencie".Czy myślisz,że jest to policzalne?

Nieładnie zaglądać komuś w kieszeń.Żeby było jasność w sprawie-nie robię na tym kokosów.

 

Nieprawda jest,tak jak piszesz,że najtańsza superflux jest jaśniejsza od PLCC6,no chyba,że masz na myśli te z tzw.żarówek led produkowanych przez ludzi z Kraju Środka.

Jeszcze raz powtarzam- nie kupuje tanich,małowartościowych elementów.

 

Mówisz,że dajesz gwarancje.Na co? Na led-y? Ile?12 miesięcy?Gwarancja producenta?

To jakiej Ty jakości elementy kupujesz,skoro producent daje jej tylko 12 miesięcy.

Przecież na porządny led jest 100000 godzin co daje 11 i pół ROKU.

 

Piszesz -" niemniej jednak jak na to, co sobą reprezentują (ilość światła jakie dają) jest to stanowczo za drogo..."

Jak możesz wypowiadać sie w tej kwestii skoro tego nie widziałeś?(na marginesie dziękuje za-"Fakt ładne estetyczne"),ze zdjęć ? Proszę Cię....

 

Nie masz tu, na Forum monopolu.Świat idzie do przodu,rodzą się nowe pomysły, idee i trzeba się z tym pogodzić.

Powinniśmy się cieszyć,że powstał produkt,którego nie znajdziemy(na razie) w innych autach(no pewnie w jakiś "wypasionych" "nówkach" tak).Ja osobiscie jestem z tego powodu-jak to mówią amerykanie raz za razem- dumny.

 

Uważam,że produkt jest warty swojej ceny.

Pozdrawiam,Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomnik a nie myślałeś aby dodać od drugiej strony swoich modułów led driverów? Byłby praktycznie wieczne :) Wiadomo parę grosiwa więcej ale i spokój na wieki :)

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poniekąd o tym pisałem.To nie jest "perę groszy".Każdy element podraża produkt.

Tak,są płytki,na których takowy element musiałby sie znależć z drugiej jej strony.Ale musiałaby ona być wtedy tzw.dwustronna(ścieżki po dwóch stronach płytki) z metalizacją otworów, a to bardzo zwiększa koszty!

Rezystory są solidnie dobrane.W żadnym przypadku nie jest przekroczony prąd przewodzenia led.

Poza tym, użycie driverów pozbawia nas funkcji przygaszania się lampek.

Dziękuje za głos w dyskusji.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już poniekąd o tym pisałem.To nie jest "perę groszy".Każdy element podraża produkt.

No masz rację wykonanie drivera na dobrych elementach może kosztować. No chińskie już od 1 USD :)

 

Rezystory są solidnie dobrane.W żadnym przypadku nie jest przekroczony prąd przewodzenia led.

Nie przeczę :) Ale problemem diod jest to, że włączamy silnik przy włączonych ledach. A wiadomo następuje gwałtowny spadek i wzrost napięcia a tego ledy nie lubią Driver pomógł by to ładnie ustabilizować. Osobiście wolałbym dopłacić i mieć pewność żywotności.

 

Oczywiście ledy z dobrze dobranymi rezystorami też będą długo działałby. Kwestia wykonani i jakości elementów. Po zdjęciach to wykonanie pro :)

 

Z czystej ciekawości jakiego producenta ledów używasz? Jak duża różnica jest pomiędzy PLCC2 (3528) a PLCC6 chodzi mi o barwę biały zimny. Nie chcę masowo tego robić ale na swoje potrzeby do modelu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak duża różnica jest pomiędzy PLCC2 (3528) a PLCC6
Nie testowałem PLCC2,ale jestem przekonany, że znajdziesz coś w interesującym Cię odcieniu.W tej kwestii obudowa led nie determinuje jej temperatury barwowej.

 

Producent? Nie jest to made in China.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokazać,że Twoje jest lepsze

 

Czy lepsze - nie wiem. Na pewno tańsze i świecące jasno...

 

Mówisz,że dajesz gwarancje.Na co? Na led-y? Ile?12 miesięcy?Gwarancja producenta?

To jakiej Ty jakości elementy kupujesz,skoro producent daje jej tylko 12 miesięcy.

Przecież na porządny led jest 100000 godzin co daje 11 i pół ROKU.

 

Mylisz kolego pojęcia. Mówisz o MTFB diody, która powinna tyle wytrzymać. A jak się przepali po pół roku - pójdź do sklepu i wymień ją bezpłatnie na nową - gwarantuję, że Cię wyśmieją. A mi dadzą za nią albo diodę nową albo zwrócą kasę.

 

Tak na marginesie moje diody mają MTFB wydłużony do 150000 godzin. A to wcale nie oznaza, ze trafi się w partii jakaś wadliwa sztuka, która wysiądzie po 3 miesiącach... I mi reklamację uznadzą na taką diodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chej Jacek niebardzo wiem dlaczego atakujesz Tomka za wszelką cene chcesz udowodnić że twoje diody są cacy a jego be

Nie lubie jak się krytykuje coś czego nie widziało się na własne oczy, napewno stanowi to konkurencje dla ciebie pomimo że twoje świecą jaśniej jak piszesz tu dużą zaletą jest estetyka wykonania.Do tej pory miałeś monopol na diodowanie ale teraz każdy będzie miał możliwość wyboru

Czytając twoje wypowiedzi w tym temacie odnosze wrażenie pewnie nie tylko ja że za wszelką cene chcesz zniechęcić ludzi do zakupu tych modułów

Ja nie widzę żeby Tomek wypisywał w twoim temacie że twoje diody są takie czy owakie

Troche staje się to niesmaczne

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak się przepali po pół roku - pójdź do sklepu i wymień ją bezpłatnie na nową - gwarantuję, że Cię wyśmieją. A mi dadzą za nią albo diodę nową albo zwrócą kasę.
Kolegu Jacku! Sam sobie zaprzeczasz to wkońcu masz tą gwarancję producenta czy jej nie masz...To o czym piszesz to Twój prywatny układ ze sklepem,w którym się zaopatrujesz.

Ja zaopatruje się u oficjalnego dystrybutora na Polske, firmy produkującej led-y.I możesz mi wierzyć,że gdyby okazało się,że z pewną partią elementów jest problem to mnie nie wyśmieją.

Nie pisz mi o wydłużonym czasie pracy-to jest ich ewidentny chwyt marketingowy.

Ja daję gwarancję na produkt,cały produkt,a Ty?Tylko na diody?

W razie problemów z ledem(ledami,wszystko jedno) wysyłam całą nową płytkę na własny koszt.A Ty?Wyślesz leda i każesz go sobie lutować samemu?Nie wiem zgaduję.

 

Daj już spokój,nie staraj się za wszelka cenę wykazać wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świątami Wielkiej Nocy(lub odwrotnie).

Sam widzisz,że staje się to juz niesmaczne;dziękuje Skwaru.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Charakterek reaguje zawsze gdy tylko ma konkurencje lub krytykę. Tak samo było jak eltom w jego temacie napisal ze mu się jego robota nie podoba.

Ja lutuje diody sam. i owszem Twoja oferta jest kusząca.

Jeszcze tylko kwesia gustu, bo nie wiem jak to będzie wyglądało, ale wydaję mi się że będzie w jednej lampce kilka punktów świetlnych a mi się to nie widzi (ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje).

 

Czy mógłbyś wrzucic foto święcącej lampki centralnej (obok lusterka) ale nie jak świeci i ile daje tylko typowo zdjecie tej lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłbyś wrzucic foto święcącej lampki centralnej (obok lusterka) ale nie jak świeci i ile daje tylko typowo zdjecie tej lampki.
Wyjaśnij to,bo nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjaśnij to,bo nie rozumiem.

Chyba chce zdjecie lampki z bliska z obsadzonym modułem jak to wygląda pod kloszem a moze się myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego no pochwal się ceną tego superowego zestawu! Jeśli to tajemnica tutaj, to proszę o info na PW - będę wdzięczny :)... A jaki masz czas realizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie chodzi o to że plcc są szeroko rozmieszczone i podczas świecenia na podłożu (fotelach, desce) będzie widać punkty. Bo diody nie są razem tylko każda tworzy punkt. Fajny pomysł z tymi płytkami, też kiedyś bodajże w polo na plcc zrobiłem, ale one nadają się jedynie do podświetlania piktogramów licznika itp. Do wnętrza trochę za słabe:(

Edytowane przez maryo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego no pochwal się ceną tego superowego zestawu! Jeśli to tajemnica tutaj, to proszę o info na PW - będę wdzięczny :)... A jaki masz czas realizacji?

Link w jego podpisie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moim skromnym zdaniem nie ma co " gadać " na temat - świeci dobrze - jasno- czy ciemno, nie widząc tego na własne oczy. Trzeba chyba kupić produkt , zamontować go w swoim bolidzie, ocenić, a później ewentualnie krytykować, albo chwalić. Czy ktoś z Was - wypowiadających się w tym temacie- ma już założone te ledy?.

Proponuję każdemu z Was najpierw kupić ten towar, a później rozmawiać.

To tyle .

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności