Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

KAGER to fikcyjna marka na potrzeby chyba Foty o ile pamiętam. Moim zdaniem ogólnie chińszczyzna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos cos wie lub uzytkuje AKU. firmy " KAGER" ?wiem ze skladaja go w firmie BOSCHA i ze jest calkowicie bezobslugowy bez korkow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod marką KAGER można znaleźć wiele produktów podobnie jak Hart. Są to często towary pochodzące nie wiadomo z kąd tylko brandowane przez jakiegoś pakowacza pod jakąś fikcyjną marką. Nie odradzam, każdy ma swój portfel i rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktos cos wie lub uzytkuje AKU. firmy " KAGER" ?wiem ze skladaja go w firmie BOSCHA i ze jest calkowicie bezobslugowy bez korkow .

Mam akumulator Kagera 74Ah, jest jeszcze obsługowy czyli z korkami. Kupiłem go w 2005 roku w sierpniu a więc ma 7 lat i 2 m-ce. Najpierw był używany w Astrze 1,7D a później przeszedł do obecnego Passata. Przez cały okres użytkowany w autach parkowanych pod chmurką, nigdy nie musiałem go wyciągać do domu na noc z obawy przed mrozami. Niestety nadchodzi jego kres bo ostatnio jak rano temperatura spadła w okolice 2-4 stopnie to odzywa się brzęczyk i ikona od ABS - spada napięcie na akumulatorze. Też nieufnie podchodzę do wyrobów tej firmy ale akurat ten akumulator bardzo miło mnie zaskoczył. Już robiłem rozeznanie na lokalnym rynku akumulatorów i chyba znów wezmę Kagera 74Ah tym razem bezobsługowy - bo poza doświadczeniem z poprzednim Kagerem również 260zł przemawia na jego korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u większości przyszedł czas na wymiane akumulatora, chciałem się poradzić jaki wybrać?

AKUMULATOR BOSCH S5 74AH 750

czy

AKUMULATOR BOSCH SILVER S5 77AH 780A 77 ah 7s ORG

i czy nie będzie problemu z ładowaniem przy tym drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki wymiar aku pasuje bezproblemowo do passka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podajże siedzi 85 Ah Boscha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos powie jak sie odszyfrowuje date na akumulatorze ? Czy jest tak samo jak z oponami? Na starym Akumulatorze mam wytopiony nr 3344CC Czor wie ile ma lat. W sklepach na nowych sa duze rozbieznosci a personel ,kazdy opowiada inne zeczy o tych numerach :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakiej marki/firmy akumulator masz- do każdej jest inny kod i inaczej zaszyfrowany.

Edytowane przez Memciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem Aku Varta Silver 77Ah 780A Rozruch do paska B5FL AVB 101 KM, Wcześniej siedział fabryczny JOR 80Ah i wytrzymał 10 lat, mam nadzieje że nowy wytrzyma przynajmniej połowę tego co fabryczny. A! Nowy był na wysokość i głębokość taki sam rozmiarowo ale jakieś 4cm węższy od ori i trzeba było dorobić kawałek blachy aby przykręcić aku do karoserii.

Edytowane przez thoroughbred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie zakupiłem Aku Varta Silver 77Ah 780A Rozruch do paska B5FL AVB 101 KM, Wcześniej siedział fabryczny JOR 80Ah i wytrzymał 10 lat, mam nadzieje że nowy wytrzyma przynajmniej połowę tego co fabryczny.
:D Witaj w klubie !

Dosłownie kilka dni temu i ja wymieniłem aku i tak jak w Twoim przypadku oryginał(czarny 80Ah Varta) wytrzymał 10 lat !!!

Kupiłem Moll M3(produkcja 24 tydzień tego roku) w bardzo dobrej cenie.

Tak jak Ty, Przemek żywię nadzieję, że posłuży conajmniej 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o pomoc w wyborze akumulatora do auta: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)

 

 

Akumulator 77Ah/760A(+P)278x175x190 B13 EXIDE PREMIUM

czy

Akumulator 77Ah/780A(+P)278x175x190 Bosch SILVER S5 008

 

 

Sprzedawca polecał mi EXIDE PREMIUM, cena o 30 zł niższa niż Boscha.

 

Oryginalny wytrzymał 10 lat i odchodzi na zasłużoną emeryturę

 

Pzdr, Kuba

 

 

 

:Dhttp://forum.vw-passat.pl/threads/609-Jaki-akumulator-do-TDI-(diesel-parametry-wymiary)?p=1785652&viewfull=1#post1785652 Jesteś następny w klubie, legitymacja członkowska nr 003 :lol

 

Tak jak napisałem- wybrałem Firmy Moll.

 

:)

 

W sumie to na testerze wyszło, że już w zeszłym roku org. aku był zużyty, ale jeszcze jakoś przemęczyłem zimę - a auto stało pod chmurką.

 

Niestety, ale w sklepie, w którym będę kupował, nie mają Moll-a, a jego ceny na allegro są sporo wyższe niż te, za które mogę mieć Boscha lub Exide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nigdy bym nie kupił innego akumulatora jak CENTRA.

5 lat bez niczego wytrzyma ......sąsiad w Fiacie Siena ma już 7 lat tak jak ja w traktorze bo razem kupowaliśmy.

Ogólnie o Centrze są same pozytywne opinie.

Dużo ludzi narzeka na Boscha.

Po za tym Moll ma mały prąd rozruchu 80Ah 640A

a Centra ma 77Ah i 770 A.

Ja osobiście jak bym miał kupować to nie Centre Future ale Centre PLUS.

 

Ja mam taki i daję radę http://img51.imageshack.us/img51/2092/dsc03548s.jpg

a tu wlepa http://img688.imageshack.us/img688/5395/dsc03546mq.jpg według wlepy powinien być 77 Ah ?

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exide to chyba produkt Centry jest? http://www.exide.com/pl/pl/produkty-rozwiazania/transport/our-brands-transportation.aspx Pamiętam jak kupowałem do quada to sprzedawca coś mówił o Centrze. Oceniam go bardzo dobrze myślę, że w Passacie także będzie OK. Ja osobiście w Passacie mam produkt firmy Topla. Może to wynalazek, ale jest to jakiś model wapniowy, kolega tym handluje i jak dotychczas zero reklamacji. http://www.topla.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A jak ma sie sprawa z akumulatorami typu Varta Silver 85Ah i o pradzie rozruchowym 800A, nie bedzie niedoladowywany ten aku podczas jazdy? Taki akumulator jest w katalogu Varty, do mojego paszczura jest on najmocniejszy z tego co widze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego miałby być niedoładowany? toż to jakieś brednie, tak samo jak legendy dotyczące zmian oleju.

 

dawno temu miałem 88Ah. można powiedzieć, że im większy aku tym lepszy. oczywiście ograniczeniem jest miejsce montażowe i gotówka, którą mamy zamiar na niego wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przyszła pora na mnie

kupiłem dzisiaj aku Banner 72Ah 660A, cena to 339zł

 

Jeśli chodzi o inne jakie oglądałem w sklepach (o podobnych parametrach) to za Boscha S5 wołali 370zł, Varta ok 350zł, Gigawatt 300zł.

Ceny ze sklepów motoryzacyjnych w Turku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanie czym się rożni CENTRA PLUS od CENTRA FUTURA ?? (wiem ze nazwą ;) )

 

jeszcze jedno w autku był akumulator cartechnic 74Ah 680A - teraz zastanawiam sie nad kupnem nowego padł chyba na Centre jaka Pojemność aku. była by najlepsza ?? (myślę o 77 Ah ) teraz prąd rozr. myślę o 760 A -- i Tu mam pytanie nie będzie za duży do przedniego (starego ) akumulatora?? i co do wymiarów stary aku. bardzo ciężko wchodził i wychodził, połamałem kawałek plastiku :( czytając poprzednie posty - wynika czym większa poj. akum. tym wyższy i teraz pytanie czy nowy akum wejdzie mi ??

[h=4][/h]

Edytowane przez pradal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie zbyt duży. Ja mam 82Ah i jest OK. Oryginalnie był chyba 80Ah? Może ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności