Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Do TDI wystarczy 72 Ah pod warunikim ze jest dobry rozrusznik i alternator u mnie nowy 74 posch silver a fura kreciłą długo ale dynamicznie po wymianie rozrusznika nawet na ori aku 63ah pali na dotyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim FL 1.9 mam akumulator MOLL 85 Ah 710A i muszę go wymienić i zamierzam kupić kager 83AH 720A za 250 zl. czy to jest dobry wybór? mam tylko pytanie odnośnie wymiarów, ponieważ ten moll jest o 2 cm krótszy, czy nie będzie problemów z zamontowaniem kagera o wymiarach 353x175? pytam, ponieważ nie mam samochodu teraz u siebie a muszę już podjąć decyzje i nie mam jak sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie dzisiaj kupiłem nowy akumulator MASTER 12V/77AH/740A silnik 1,9 tdi 110 kucy sprzedawca powiedział że to centra robiona pod inną nazwą specjalnie do VOLKSWAGENÓW! jeżeli ktoś wie co to za badziew to niech napisze narazie spisuje się dobrze

 

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na centrze przejechalem sie kilka razy wytrzymywala max 2.5roku dlatego teraz tylko Varta:-) pierwsza wytrzymala 7lat byla jeszcze z pierwszego montazu ,druga tez 7rok wytrzymala bateria dlatego polecam tylko Varte.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam właśnie dzisiaj kupiłem nowy akumulator MASTER 12V/77AH/740A silnik 1,9 tdi 110 kucy sprzedawca powiedział że to centra robiona pod inną nazwą specjalnie do VOLKSWAGENÓW! jeżeli ktoś wie co to za badziew to niech napisze narazie spisuje się dobrze

 

 

 

POZDRAWIAM

 

Witam

nie dam sobie ręki uciąć ale wydaje mi się że master jest robiony przez varte... Czy dało by rade żebyś zajrzał pod maskę i odczytał z bocznej naklejki przez kogo to jest robione?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy akumulatorach w dużej mierze ważny jest sposób ich przechowywania w sklepach. Akumulatory, które leżą z rok na półce niestety ale tracą swoje właściwości. Każdy aku powinien być co jakiś czas prostowany tylko który sprzedawca to robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie(Panie? ) jakiej firmy aku polecacie do Passka B6 1,9TDI?

Czytam czytam i za dużo tego a posty dosyć stare. Co na chwile obecną będzie za najodpowiedzniejsze? W sensie jaka firma? Dobra a zarazem nie za droga?

 

Jeden ze sprzedających akumulatory (właściciel sklepu) polecał mi Eurostart- mówi, że sprzedał juz kilkaset sztuk i ani jednego zwrotu nie było- gwarancje ma na 2 lata

Znacie te baterie?

Edytowane przez tomi666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc i mója 12-sto letnia Varta kończy żywota po pomiarze ma 30%mocy rozruchowej,czytając wasze wypowiedzi to tak jak wchodząc do lasu im głębiej tym więcej drzew ,co za tym idzie coraz więcej nazw akumulatorów :niekumamwięc jak tak długo dała radę padnie chyba znowu na Vartę:super:

Edytowane przez YANO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z ludźmi co siedzą w autach i mówią , że obojętenie co się kupi to i tak po 2 latach jak minie gwarancja aku jest do wyrzucenia, takie teraz niby produkują te aka, więc mam kupić najtańszy.

Mam do wyboru dwie firmy, Eurostart i Jenox - może wiecie który z nich wybrać, cena ta sama 270 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś rozmawiałem z ludźmi co siedzą w autach i mówią , że obojętenie co się kupi to i tak po 2 latach jak minie gwarancja aku jest do wyrzucenia, takie teraz niby produkują te aka, więc mam kupić najtańszy.

Mam do wyboru dwie firmy, Eurostart i Jenox - może wiecie który z nich wybrać, cena ta sama 270 zł

ehh masakra ta opinie, i zgaduje że Ci ludzie co Ci tak powiedzieli handluja tylko tymi dwoma markami?? nie słuchaj takich głupot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden ze sprzedających akumulatory (właściciel sklepu) polecał mi Eurostart- mówi, że sprzedał juz kilkaset sztuk i ani jednego zwrotu nie było- gwarancje ma na 2 lata

 

Kolego jak ci akumulator padnie powiedzmy po roku to robisz zwrot do sprzedawcy? Nie. On ci powie żebyś się bujał i wysłał akumulator na gwarancje. Bo zwrot możesz zrobić w ciągu 10 dni od odbioru od kuriera.

Ten sprzedawca to typowy Mirek handlarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, takie zamieszanie że sam nie wiem co kupić... a auto stoi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez coś lepszego niż to co wymieniłes, do porządnego aku dopłacisz około 70-80 zł i masz problem z głowy, ja osobiscie mam w swoi aucie polski akumulator Sznajder, 2 lata gwarancji, co pół roku darmowy serwis i spisuje się rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Jenox to też jest polski, więc nad nim się zastanawiam, miałem taki w jednym aucie ale co prawda tylko rok czasu bo auto sprzedałem więc za dużo powiedzieć nie mogę jak na rok użytkowania spisał się dobrze, ale to tylko rok...

 

Weso a wg Ciebie porządny to jaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten Jenox to też jest polski, więc nad nim się zastanawiam, miałem taki w jednym aucie ale co prawda tylko rok czasu bo auto sprzedałem więc za dużo powiedzieć nie mogę jak na rok użytkowania spisał się dobrze, ale to tylko rok...

 

Weso a wg Ciebie porządny to jaki ?

Jenoxa z tego co wiem teraz Sznajder wykupił niedawno i przechodza jakąś reorganizacje, nowe linie produkcyjne i takie tam, ale marka zostaje, ja bym celował, sznajder/varta/centra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś wtrącić odnośnie aku (zasłyszane od męża) - każdy aku musi być w sklepie doładowywany

średnio co 3-6 miesięcy. A kto to robi - albo jak to sprawdzić??? I tu pozostaje drugi aspekt - data produkcji nowego.

Tylko ok 10% wszystkich aku posiada datę produkcji - z tego co pamiętam:

- Moll - wybijaną na lewej klemie (tydzień + rok)

- AutoPart - aku z Mielca - na obudowie

- Varta - kolory kropek oznaczające który kwartał obowiązuje (zmieniają się co2 lata)

- Bosh - kilka liter i cyfr - z tego co pamiętam - pierwsze 3 oznaczają nazwę zakładu - drugie trzy - tydzień i rok(albo na odwrót)

- Baren - tydzień i pełny rok na obudowie wytopiony - (przynajmniej 7 lat temu takie oznaczenie widziałam)

To apropo świeżości aku przy zakupie - jeśli ktoś zna jeszcze inne to niech się pochwali. Czasami nawet handlowcy ich nie znają.

A cha - podczas eksploatacji warto podładowywać aku (czy w samochodzie, czy po wyjęciu w pomieszczeniu). I wtedy dobrze jest

widzieć po odkręceniu korka czy ładowarka dobrze ładuje (bąbelki). Są oczywiście bezobsługowe które też można zdaje się ładować -

ale lepiej widzieć ten proces - w końcu wszystkim zależy żeby jak najdłużej starczył aku - chyba że ktoś kupuje najtańsze i po2-3latach zakłada nowe....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dopowiem, w moim ori aku wytrzymal 6 lat, potem kupiony bosch ktory padl wczoraj tj. po 7 latach. NIgDY nie ladowalem akumulatora bo nie bylo to potrzebne, skoro odpala to dziala. Szwagier w a4 to samo. Zawsze slyszelismy zeby nie doladowywac aku. Raz moj stal pol roku pod chmurka po czym pojechalismy w trase ledwo bo ledwo ale odpalil za 1szym kreceniem i doladowal sie w trasie bo potem palil od strzala.. Tesciu znow laduje aku co jakis czas czy to w swoim dieslu czy sluzbowym tdi czy zony ( tesciowej ) benzynce i wymienia aku co 2-3 lata. Opini wiadomo sporo dlatego trzeba gdzies sie wpasowac, wczoraj kupilem BOscha s4 zobczymy co bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki wymiar akumulatora bedzie dobry do passata b5 1.9 TDI 115 KM ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

315 x 175 x 175.

 

Np.taki wymiar http://www.e-moto.pl/vmchk/banner/akumulatory-osobowe/dobre-optimum/centra-plus-.80ah.html

 

Z akumulatorów ja bardziej polecam Vartę i Boscha Silver, Centrę mam i teraz będzie równe 4 lata jej żywotności, ale chyba pójdzie już do wymiany tej zimy, bo auto przy minusowych stopniach już odczuwa.

Edytowane przez Memciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności