Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

no to siedzi w aucie Centra 77Ah-oby chulała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na porządne mrozy,wtedy się wypowiemy,choć Centra to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako że dzisiaj rano bateria powiedziała dość przymierzam się do zakupu nowego aku co myślicie o tym http://allegro.pl/show_item.php?item=1933337831 ?? będzie pasował??
Pasuje, mam taki już 3 lata. Teraz będzie jego czwarta zima. Hula bezproblemowo, nie ma problemów z wyjęciem i włożeniem.
A ja wlasnie ten akumulator nie polecam! Mam go od lutego i jestem nim wrecz sfrustrowany, mianowicie stale sie rozladowuje, temperatura jest na plusie a on juz ma problemy z odpaleniem. Oddaje go na gwarancje teraz. Mam nadzieje ze bede mogl podmienic w ramach gwarancji i kupic lepszy Edytowane przez MaRiUsZ199

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Centra 77Ah jak narazie przy -10 bez zająknięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddaje go na gwarancje teraz.
Kolega prowadzący sklep z częściami mówił mi, że 95% reklamacji na akumulatory to wadliwie działające ładowanie lub inna awaria instalacji powodująca rozładowanie. Nie twierdzę, że u ciebie mamy taki problem, ale warto sprawdzić np. pobór prądu po uzbrojeniu / zamknięciu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem trudno powiedziec. Moge tylko wspomniec iz poprzedni akumulator byl jakims ruskim badziewiem( z takim aku kupilem juz auto) to lepiej palil dopoki nie wysiadl calkiem, ten jak narazie tragicznie sie spisuje, przeczysilem klemy smarem miedziowym i tez nie pomoglo. Zobacze co mi powiedza jak sami go sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Centre future w polo 2 rok i na zlom niedlugo idzie. 4-5dni jk auto postoi i 11.5V ma :( Jakis aku 4maxa od sasiada pozyczylem, 4 letni i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie. Czy mogę wsadzić aku 100Ah 800A do mojego paska ? czy alternator da rade go naładować, czy lepiej taki jak miałem czyli 80 Ah 700A ? Auto jak w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę wsadzić aku 100Ah 800A do mojego paska ?
bankowo go nie naładuje

zostaw taki jak masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bankowo go nie naładuje

zostaw taki jak masz

lub niech zmieni altek na większy;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem 2 tanie akumulatory: AKUMULATOR 80Ah P+L+ AKUMULATORY 80 Ah 790A Ca/Ca i AKUMULATOR AUTO POWER 12V 80 Ah 750 A. Czy ktoś z Was kupił taki akumulator i jakie są opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Musze wymienić w Passacie 1.9tdi 110km AFN akumulator. Sprzedawca poleca FIAMM Titanium Plus 730A 75Ah. Na necie opinie mieszane... Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja byłem zmuszony do zakupu nowego aku jakiś tydzień temu(passat b5 1.9 tdi 90km ) , zdecydowałem się na Centra Futura 72Ah 720A. Dzisiaj było minus 21 stopnia i aku dało radę więc chyba nie jest źle mam tylko nadzieję że nie będzie gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już dwu letni aku Topla (jakiś wapniowy) i przy -21*C daje radę. Parametrów nie pamiętam, podawałem gdzieś wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmawiałem z człowiekiem w ASO i dowiedziałem się że do naszych aut wkładane są oryginalnie różnej mocy akumulatory bo to zależy od elektroniki jaką są naszpikowane samochody, wyposażenie samochodu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie w 1.9 TDI 105 KM, gdy wyjechał z salonu jaki był zamontowany akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginalnie w 1.9 TDI 105 KM, gdy wyjechał z salonu jaki był zamontowany akumulator?

 

Ponawiam pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginalnie w 1.9 TDI 105 KM, gdy wyjechał z salonu jaki był zamontowany akumulator?

 

Kolego, podaj kody z wlepy zaczynające się na literkę J, to wtedy Ci pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orginal vw robiony przez varte taki czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, podaj kody z wlepy zaczynające się na literkę J, to wtedy Ci pomogę.

 

Gdzie tą "wlepę" znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności