Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi ktoś z kolegów wytłumaczy dlaczego aku z pierwszego montażu wytrzymuje 8-10 lat oczywiście serwis zawsze wcześniej już każe wymienić, a te ze sklepów hurtowni ledwie połowę tego .Ja dlatego kupiłem akumultor z rocznego auta rok temu i jest ok, nie żebym nie miał kasy ale uważam że leżenie na półkach sklepu przez 2 lata nie idzie mu na dobre i nie musi być lepszy niż ten roczny z pierwszego montażu który raczej napewno przyjechał prosto z f

a

bryki.

Akumulator z pierwszego montażu wytrzymuje tak długo nie dlatego że jest jakoś super dobry tylko dlatego że współpracuje z samochodem który jest nowy.Nowy samochód ma doskonałe ładowanie,nie ma problemów z odpalaniem a co najważniejsze nowy rozrusznik nie pożera tyle energii co kilkuletni z wytartymi tulejkami. Sumując to wszystko wyjdzie że akumulator w nowym albo kilkuletnim aucie ma sie lepiej i wytrzymuje dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o akumulatorze Bosch Gigawatt? taki właśnie mi polecili i cena też super, miał ktoś styczność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dlatego że dilerzy zarabiają głównie na serwisie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki najwiekszy akuś mogę zamontować do paska 1.9tdi 130KM

myślę nad 100Ah i 900A tylko czy on nie bedzie za mocny? nie popali instalacji?

Obecnie mam 72Ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specem od elektryki ale przypuszczam że będzie ciągle niedoładowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem specem od elektryki ale przypuszczam że będzie ciągle niedoładowany

też mi się tak wydaję chyba 82Ah to max, myślę że smiało go powinien naładować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy22

Witam wszystkich!

Panowie mam pytanie. Jaki akumulator wybrać do passata 1.9 TDI 115 Km.... Zastanawiam sie nad tymi dwoma 1. Centra Futura+ .77AH P+ (760A ) czy 2. Bosch Silver S5 .74AH (750A). Który z nich jest lepszy?

Samochód kupiłem 2 miesiące temu za granicą, siedział w nim akumulator BMW 80AH (640A).

wczoraj mi zdechł kompletnie. Ale powiedzcie mi dlaczego nie chce mi zapalic nawet jak pociągne przewody od innego samochodu... przewody były podłączone do benzyniaka... Czy to mozliwe ze dostawał za mało mocy? Kręcic kręcił ale na na początku zawsze byo jakby strzelenie iskry, słychac to było. Teraz nie ma.

W ogóle kombinowałem cały dzien, przynosiłem stary aku od wója, ładowałem go 5h ale i tak nie zapalił, po kilku kręceniach kontrolki przygasały. A wydaje mi sie ze po 5h powinien przynajmniej odpalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginale są dostępne od jakiegoś czasu akumulatory ECONOMY, w zależności od modelu od 50 do 70 zł tańsze niż normalne. Miał już ktoś z was coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako że dzisiaj rano bateria powiedziała dość przymierzam się do zakupu nowego aku

co myślicie o tym http://allegro.pl/show_item.php?item=1933337831 ?? będzie pasował??

 

Pasuje, mam taki już 3 lata. Teraz będzie jego czwarta zima. Hula bezproblemowo, nie ma problemów z wyjęciem i włożeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba podjąć decyzję-co radzicie:

1. http://allegro.pl/centra-futura-72ah-sklepy-bielsko-zabrze-katowice-i1982749603.html

2. http://allegro.pl/akumulator-varta-blue-dyn-e43-72ah-680a-72-ah-i1964282394.html

3. http://allegro.pl/show_item.php?item=1933337831

4. http://allegro.pl/centra-futura-77ah-sklepy-bielsko-zabrze-katowice-i1982749604.html -nie będzie za wysoki??

Centry mają największy prąd rozruchowy+ mógłbym je odebrać osobiści no i 3 lata gwarancji

Edytowane przez _pączek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy

ta Centra 77Ah zmieści się ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien wejść,lecz jakim problemem jest zmierzyć??;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centra i ZAP to najlepsze akumulatory.Tyle w temacie.Odradzam BOSCH-a .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinien wejść,lecz jakim problemem jest zmierzyć??;-)

no właśnie muszę się przejść do auta-problem w tym że wychodzę do pracy jak jest ciemno i wracam jak jest jeszcze ciemniej, a niestety parkuję pod chmurką a pogoda nie sprzyja... ;)

głównie chodzi o wysokość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wejdzie spokojnie ;) mam ten aku u siebie w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym kupił VARTE
, a ja mam Toplę i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności