Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Mieści się w podszybiu ta 85Ah?

Bo rozważam:

- VARTA SILVER DYNAMIC E44 (77Ah, 780A),

- VARTA SILVER DYNAMIC F18 (85Ah, 800A).

 

Fabryka dała mi:

J1D = Battery 380 A (72 Ah)

 

Ale mam dołożone głośniki DLS R6A, do tego non stop na światłach i myślę, że te 77 to by było wystarczająco, ale może jednak 85Ah?

Różnica cenowa nie warta komentarza.

 

W b5 przed liftem varta 85 ah wchodzi bezproblemowo. Jeżeli masz alternator 120 A to bierz 85ah a jezeli altek 90 A to 77 ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od sprowadzenia auta do kraju (2007) był w nim akumulator Moll 63Ah/300A i całkowicie padł ze 3 miesiące temu. Teraz mam Centre Futurę 72Ah/720A plus wymienione świeczki i w zimne poranki pali jak zły z półobrotu, nawet nie sądziłem że mój klekot tak potrafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U brata siedzi od paru lat jenox i pomimo tego ze niektorzy narzekaja na ta marke to on sobie chwali. Takze poddaje do rozwazenia, bo chyba tez pare groszy tansze centry i varty no i jakby nie patrzec - polskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W b5 przed liftem varta 85 ah wchodzi bezproblemowo. Jeżeli masz alternator 120 A to bierz 85ah a jezeli altek 90 A to 77 ah

 

Mam 120A.

Jak spojrzałem na mocowanie aku, to Ty przy tym 85Ah to łapę kompletnie odkręciłeś - jak Ci się trzyma?

Jak zmierzyłem, to ~30cm wejdzie, VARTA 85Ah ma niby 31,5cm.

 

Mógłbyś podesłać parę fotek jak to u Ciebie wygląda / się mieści - tak będzie chyba najprościej ;-)

 

U mnie od strony pasażera idą rurki od klimy (chyba) a od kierowcy kolejne 2 węże (od czego to? :D) i to one wyznaczają "granice" dla aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Centre Future Plus 77 Ah i 760A, do tego przegląd świeczek i będzie palił jak zły w zimę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tak wszem i wobec ogłaszam, że pomierzyłem, jak i podparłem się wiedzą z zagranicznego forum (link) i zamówiłem jednak VARTĘ 85Ah.

Zamówiłem też w ASO część potrzebną do zamocowania aku o większych wymiarach (8D1 803 123 D).

Jutro wszystko odbieram, po niedzieli pewnie założę i zdam relację ;)

 

----------------------------------

Potwierdzam, że VARTA Silver Dynamic 85Ah 800A (F18) idealnie wchodzi ;)

Samochód kręci, aż miło, zobaczymy przy lepszych mrozach :cool

Musiałem niestety rozebrać całe podszybie, ale bez tego by się nie obeszło.

 

Podpowiedź dla potomnych - żeby wyciągnąć podszybie najlepiej dodatkowo (pomijam oczywiste rzeczy zawarte we wszelkiej maści poradnikach - zatrzaski, wycieraczki, itd.):

- ściągnąć osłony z zawiasów maski (oba przykręcone 1x gwiazdką),

- ściągnąć uszczelko-listwy idące między słupkami, a szybą (są na wcisk),

- wtedy ukazują sie końcówki podszybia za które jak się chwyci to pięknie wychodzi.

 

Swoją drogą, to wydawało się, że wyciągnięcie ori aku z tej ciasnoty bez demontażu podszybia to też niezły wyczyn?

 

Część 8D1 803 123 D okazała się bezużyteczna, musiałem coś pomylić w ETCE, jak coś, to odsprzedam ;)

Edytowane przez Jaack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem z moim akumulatorem mam CETRA 2 lata temu zakupiony tak wynika z gwarancji sprawdzałem prąd który pobiera to 0,18A a po 30sekundach spada do 0,01A i tak zostaje . Bateria trzyma mi góra 2 dni ,gdy auto użytkuje codziennie to jest ok ale jak postoi przez weekend to w poniedziałek juz nie odpali nie ma jeszcze mrozów a już są problemy z baterią . Byłem na pomiarze sprawności Majster podłączał jakiś miernik Boscha i wyswietliło mu 65% sprawności akumulatora mówił że jeszcze jest w miare i powinien trzymać . Panowie czy wymiana na nowy pomoże i czy opłaca sie kupić , czy można wstawić akumulator 12V ,100Ah , 920A Autem teraz dojeżdzam do szkoły co 2gi dzień 26km w jedną strone a przychodzi zima i chciał bym być pewnym ze akumulator zakręci silnikiem na weekend jestem u dziewczyny w mieście i nie mam jak ładować prostownikiem i niechętnie ludzie pomagają na kabke. Jaki można kupić akumulator o największych parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Banner 80 Ah / 700 A. Jego zaletą jest to, że pasuje do mocowań na szerokość, ale jest nieco niższy niż Varta więc łatwiej go wpasować na miejsce - jak wiemy w B5 trochę w tym przeszkadza plastikowa osłona podszybia. Jak na razie kręci jak szalony - oby tak dalej. Zapłaciłem 440 zł z montażem w lokalnym serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie forumowiczów.

 

Zaczęły się poranne przymrozki, częste uruchamianie silnika, małe przebiegi ( zakupy od marketu do marketu) i mój akumulator odmówił mi ostatnio posłuszeństwa :( wstyd niesamowity jak trzeba było na kabelki odpalać od zaprzyjaźnionego obok zaparkowanego japończyka ( Honda Civic w benzynie ) :D

 

Ale do meritum. Wspominamy tutaj o tym jakie można największe, najlepsze, najdroższe zamontować czyli np. VARTA Silver Dynamic 85Ah 800A, Centre Future Plus 77 Ah i 760A.

 

A jaki można najmniejszy najtańszy zainstalować ?? jestem trochę spłukany i czy jest coś do naszych passatów dobrego polecenia ale poniżej 300zł ?? Może jakaś polska mało znana firma?? Piszemy o Boschach, Centrach, Vartach a może jest coś mało znanego z nazwy a mimo wszystko dobrego??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są zamienniki na licencji Warty za 270zł Ja kupiłem droższy gwarancja sie skończyła i akumulator padł i znowu wydatek nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy coś słyszeliście o akumulatorach KAGER??

http://allegro.pl/akumulator-kager-bosch-74ah-680a-l-warszawa-i3852278595.html

 

Bosch całkiem porządna firma a niemieckie do niemieckiego powinno pasowac idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w Fordzie mondeo taki akumulator firmy Karger dobrze kręcił nawet jak ford nie chciał odpalać he po 4 latach działał dobrze aż nie pozyczyłem koledze BMW benzyna zapalił mu sie samochód i miał zwarcie pozyczyłem mu i akumulator trup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem w fordzie KAGER'a i 3 lata jeździł bez żadnego problemu - potem ford poszedł na sprzedaż

 

BTW. Obecnie mam akumulator oryginalny VW w moim passacie, niestety nie widziałem jakiej mocy.

Niestety bede musial kupić powoli nowy, teraz pytanie jakiej firmy, jaka moc ?

Byłem w NORAUTO i za akumulator 74ah firmy NORAUTO wołają 380zł, a za VARTA SILVER 74ah wołają 440zł (o zgrozo!)

Co polecacie, jaka moc, prad rozruchowy i marka ? Z góry dzięki !

Edytowane przez StaryKoniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkoduj sobie kody z wlepki w bagażniku przy pomocy tej stronki:

http://igorweb.org/equidec/

 

Jeśli wyjdzie Ci, że masz alternator 120A, to możesz zastosować aku 80 Ah / 700 A.

 

Zresztą wlepka powie Ci też jaki masz fabrycznie akumulator i taki też możesz spokojnie zastosować.

 

Kilka postów wyzej pisałem, że akumulatory Banner pasują na szerokość - a to jest ważne, żeby akumulator pasował do mocowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie szykuje zeby kupić akumulator 100Ah/900A. kolega ma w pasacie zamontowany kreci jak durny nawet w duze mrozy, szybko sie nie rozładowuje a ma go rok i co 2 dzien robi przebiegi z rzędu 60km. nawet po 2 tygodniach stania tamtej zimy odpaliło auto ale juz było czuć ze słabo. U mnie w pasku tez akumulator słabiutki 2dni ikoniec chyba ze codziennie dojezdzam do szkoły lub pracy. Słyszałem ze jak bedzie za duzy akumulator to nie doładuje sie do konca ale zawsze mozna prostownikiem raz na miesiąc wspomoc akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolego ktory to jest ten kod na tej naklejce w bagazniku?

 

---------- Dodano o 18:43 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:41 ----------

 

ja też miałem w fordzie KAGER'a i 3 lata jeździł bez żadnego problemu - potem ford poszedł na sprzedaż

 

BTW. Obecnie mam akumulator oryginalny VW w moim passacie, niestety nie widziałem jakiej mocy.

Niestety bede musial kupić powoli nowy, teraz pytanie jakiej firmy, jaka moc ?

Byłem w NORAUTO i za akumulator 74ah firmy NORAUTO wołają 380zł, a za VARTA SILVER 74ah wołają 440zł (o zgrozo!)

Co polecacie, jaka moc, prad rozruchowy i marka ? Z góry dzięki !

 

Eeee ...ja za warte silver dynamic 77Ah 780A E44 dalem rowne 350zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, musisz wpisać wszystkie w to okienko. Przy okazji dowiesz się kilku ciekawych rzeczy o swoim aucie. Ja np. się dowiedziałem, że z fabryki wyjechał z głośnikami w tylnych drzwiach, ale handlarz je ukradł. Zresztą pożyczył sobie też parę innych rzeczy - np. klakson i podłokietnik oraz prawdopodobnie zmieniarkę. Ale cóż, mądry Polak po szkodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa z handlarzami..ok dzieki...jutro bede mial czas to zobacze...Mysle ze ten kod w B6 bedzie dzialal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni update jest z 2012 więc B6 spokojnie powinien obsłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie macie jakieś doświadczenie z marką MOLL ?

interesuje mnie takie coś MOLL M3 75Ah 660A...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności