Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie o akumie centra Futura 72 Ah rozruch 720 lub 77Ah i rozruch 770. Właśnie jestem na etapie poszukiwań i takie coś mnie zainteresowało obecnie mam taki: BERGA Basic -Block 80 Ah i rozruch 640 i właśnie padł mi poraz drugi od świąt, dodam że akum ma 31 cm dł. i ciężko się go wyciąga lub wklada do Passata na mrozie. Powiedzcie na jaki mam się zdecydować ? może być inny tylko do 350 plnów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz brac centre. od paru lat tylko na takich jezdzimy w naszych rodzinnych dieslach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu niby ma nie doładować.

co prad z jego alternatora ma własną intelignecję i nie dopłynie do aku w imię protestu.

przeciez jak autko odpala to zużywa troszkę mocy z aku i trzeba to uzupełnić. jedyna roznica to czas do pelnego naladowania od prawie zera

Nie doładuje go ponieważ jego alternator ma określony prąd ładowania, obstawiam, że jest to 120A i jeśli włoży aku który ma 90Ah i ok. 750A prądu rozruchowego to nie będzie dostawał w pełni takiego prądu jaki potrzebuje i będzie cały czas niedoładowany, Jasne będzie normalnie funkcjonował bez problemu będzie uruchamiał silnik, lecz z biegiem czasu zacznie się zasiarczać i doprowadzi do destrukcji masy czynnej, elektrolit zrobi się brunatny jakby nalać do niego kawy i po max dwóch latach taki aku będzie można wywalić, bo już się nie będzie do niczego nadawał.

jaki musze zakupic akumulator<wymieniam go w poniedziałek> zeby po 1 - bezproblemowo odpalał w mrozie -20, -25, po drugie- chce sobie zalatwic porządny sprzęt car audio, tak wiem wiem to bardzo wyniszcza akumulator dlatego potrzeba niezawodnego, mocnego akumulatora <tak myśle:P> czy ten akumulator dałby radę?

Jak masz zamiar ładować naprawdę tak dużo sprzętu audio to szukaj aku rozruchowego ze zdolnością do głębokich rozładowań w przedziale pojemności 70-85Ah. Ja pracuję z jedną marką aku i jeśli byś do mnie przyjechał to polecał bym ci taki akumulator

Ale na pewno wiesz, że nawet najlepsza bateria rozruchowa, przy wielu odbiornikach (zwłaszcza audio) na postoju ze zgaszonym silnikiem starczy czy na max parenaście(dziesiąt) minut grania i już auta nie odpalisz. Profesjonalne warsztaty zajmujące się car-audio do zasilania potężnego systemu audio stosują baterie żelowe, które bardzo dobrze znoszą takie obciążenia i przy właściwej eksploatacji wytrzymują min. 10lat cena takiej baterii również jest spora.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu niby ma nie doładować.

co prad z jego alternatora ma własną intelignecję i nie dopłynie do aku w imię protestu.

przeciez jak autko odpala to zużywa troszkę mocy z aku i trzeba to uzupełnić. jedyna roznica to czas do pelnego naladowania od prawie zera

 

Bo alternator bedzie za słaby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozruchowego to nie będzie dostawał w pełni takiego prądu jaki potrzebuje

no tak podobno są właśnie dwa rodzaje prądu, doładowywujace i niedoładowywujące :)

kolego

masz prostownik taki np 5A. w warunkach idealnaych

100Ah będziesz nim doładowywał 20h (znaczy 5A w godzinę h x20= 100Ah)

80 Ah - 16h

teraz jeżeli masz alternator 100 A i za bardzo nie masz odbiorników włączonych i regulator napięcia dziala Ci w pozo. to bardzo wyładowany akuś ładujesz nawet 50-60A, dla Aku jest to norma. Póki Aku jest odbiornikiem to się ładuje do fula. naładujesz go nawet alternatorem w maluchu (no chyba ze pan Ohm się mylił)

 

wady założenia wiekszego aku

1 waga - wiecej paliwka czerpiesz

2 większa pojemność to większe strarty na niużywanym aku (to się jakoś tak procenowo wylicza) znaczy altek dłużej doładowywuje akusia i wiecej paliwka czerpiesz

3 cena zakupu

 

tak jeszcze idąc Twoim tokiem myślenia to nie można wsadzić mniejszej pojemności bo się akuś przeładuje znaczy spali.

Edytowane przez mjuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak mowi kolega....tez nie rozumiem jak akumulator moze byc za duzy....nie ma takiej opcji....poprostu bedzie musial byc ladowan dluzej niz ten o mniejszej pojemnosci...ale wiekszy ako to pewniejszy rozruch....bo sprawnosc ako spada z obnizeniem temperatury....i tak maly akumulator o obnizonej sprawnosci moze juz nie dac rady zakrecic rozrusznikiem, a wiekszy bedzie mial jeszcze zapas...

ja tam jestem zdania ze do diesla dobry ako to podstawa...wiec nalezy ladowac taki wielki jaki sie wmiesci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz zamiar ładować naprawdę tak dużo sprzętu audio to szukaj aku rozruchowego ze zdolnością do głębokich rozładowań w przedziale pojemności 70-85Ah. Ja pracuję z jedną marką aku i jeśli byś do mnie przyjechał to polecał bym ci taki akumulator

Ale na pewno wiesz, że nawet najlepsza bateria rozruchowa, przy wielu odbiornikach (zwłaszcza audio) na postoju ze zgaszonym silnikiem starczy czy na max parenaście(dziesiąt) minut grania i już auta nie odpalisz. Profesjonalne warsztaty zajmujące się car-audio do zasilania potężnego systemu audio stosują baterie żelowe, które bardzo dobrze znoszą takie obciążenia i przy właściwej eksploatacji wytrzymują min. 10lat cena takiej baterii również jest spora.

 

No i o to mi chodziło!! Dziękuje :) szkoda tylko ze dzisiaj bylem zmuszony kupic juz nowy akku i jak zajrzałem pod maske na stary to sie zdziwiłem bo mój seryjny 10 letni akumulator ma 80Ah 12V 640... wymieniłem na centre plus 80Ah 700, mam nadzieje ze ogien bedzie fest;] http://www.nokaut.pl/oferta/akumulator-centra-plus-80ah-700a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4Ri3L czyli aku tej firmy to trochę na nic a co byś polecił???? Nie wiem czy też nie mam problemów z ładowaniem ale to może faktycznie wina starego akumulatora. Trochę miałem ze swoim passkiem problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam krótkie pytanie mam akumulator ze znaczkiem vv z wybitą datą 0701 - ale nie wiem czy pierwszy w oznakowaniu jest miesiąc czy rok. proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem akumulator Centra Futura CA770 77Ah 760A (EN). Montowany będzie w czwartek bo wtedy właśnie PODOBNO ma być ciepło bo -2 stopnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vv z wybitą datą 0701 - ale nie wiem czy pierwszy w oznakowaniu jest miesiąc czy rok. proszę o pomoc.

 

07 to chyba tydzień a 01 rok czyli z 2001r :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

07 to chyba dzień??? jak już to myślę, że miesiąc lub tydzień jak to jest w przypadku opon. ale gdybać sobie można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , a co sądzicie o odpalaniu auta za pomocą prostownika wyposażonego w rozruch, doszły mnie słuchy że to szkodzi na akumulator , czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem pod sklepem motoryzacyjnym. Stary akumulator, prawdopodobnie uszkodziłem przechylając przy wyciąganiu i w ciągu 4 dni padł zupełnie (mimo zielonego oczka, nie reagował na ładowanie).

Nowy to:

Centra Futura CA722 72Ah 720A [CA722] 370,00zł(brutto)

Numer handlowy: CA722

Napięcie: 12 V

Pojemność: 72 Ah

Prąd rozruchu: 720 A

Polaryzacja: prawy plus

Gwarancja: 36 miesięcy

Assistance: 24 miesiące

Wymiary: 278 mm (długość), 175 mm (szerokość), 175 mm (wysokość)

Typ: bezobsługowy wg. normy EN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam taki sam - daje rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem do siebie Banner'a koszt 380zł.

 

Banner Power Bull

Typ: P8014

Napięcie znamionowe (V): 12

Pojemność K20 (Ah): 80

Prąd rozruchowy EN (A): 700

Maks. długość (mm): 315

Maks. szerokość (mm): 175

Maks. wysokość obudowy (mm): 175

Maks. wysokość całkowita (mm): 175

Charakterystyka akumulatora: mGGA

Mocowanie: B13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - także polecam Banner'a. Stosunek cena / jakość nie do pobicia. Świetnie startuje przy niskich temperaturach. Polecam tą wersję:

 

Banner Power Bull

Typ: P74 12

Napięcie znamionowe (V): 12

Pojemność K20 (Ah): 74

Prąd rozruchowy EN (A): 680

Maks. długość (mm): 278

Maks. szerokość (mm): 175

Maks. wysokość obudowy (mm): 190

Maks. wysokość całkowita (mm): 190

Charakterystyka akumulatora: mGGA

Mocowanie: B13

 

Cena : ok. 320 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naszą Centrę Calcium i wiecie co jest za.........sta polecę każdemu bez wahanie. czwarty rok i mrozy nie straszne nawet 30 st. no chyba że olej już straci płynność. POLECAM KAŻDEMU....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ,mam w moim pasku 1.9 AJM (tylko nie wyzywajcie mnie):D aku 47AH rozruch nie pamietam chyba 450 :D:D jest to bezobslugowy i ladowalem niedawno cala noc zaladowal sie zaswecilo sie zielone poszedlem cos zrobic doslownie na 2 godz i patrze nie ma zielonego,czarne koleczko ktore mowi o tym zeby podladowac aku,mechanik sprawdzil i niby jest 34% wskazowka od prostownika jest rowna zera czyli naladowany a tu lipa cos moge z nim zrobic???

Edytowane przez 13jurek13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności