Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja 7.01 kupiłem Bosch Silver 74Ah 750A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasperek roman

Mi mowili wASO ze byla orginalna bateria VW- 80 AH i taka musi byc zeby dobrze krecil.80AH jest to bateria tylko do diesla.74AH jest za slaba przy wielkich mrozach takich jak teraz mysle ze kazdy to odczul?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi mowili wASO ze byla orginalna bateria VW- 80 AH i taka musi byc zeby dobrze krecil.80AH jest to bateria tylko do diesla.74AH jest za slaba przy wielkich mrozach takich jak teraz mysle ze kazdy to odczul?
Nawet 72AH w największe mrozy kręci TDI PD bez problemu ;) I przynajmniej jest zawsze doładowany.. sam jeżdżę na takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już po największych mrozach mogę wszystkim polecić Centra Futura 77 Ah. Przy -17 kręciła jak szalona, a silnik odpalał od jednego obrotu wału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie mi akumulator do Golfa V 1.9 TDI 105 KM? Z tego co się orientuję to mam 63 ah. Czy to oby nie za mały jak na ten silnik? Dodam, że w passacie tym co w opisie mam 75 ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle,że batrie, które poleca aso nie mają takiego prądu rozruchu(A) np.jak Centra Futura i pewnie wiele innych... Łukasz ten aku 63ah ciut mały pojemnościowo,75 będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kyniu 75? a z jakim prądem rozruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To kyniu 75? a z jakim prądem rozruchu?

Na akumulatorach prąd rozruchu jest określony według różnych norm np.SAE-amerykańska,,EN-europejska,DIN-niemiecka.Aku musi mieć wg normy EN 680A jest to wg normy DIN 450A,czyli im więcej tym lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki polecacie mi akumulator do Golfa V 1.9 TDI 105 KM? Z tego co się orientuję to mam 63 ah. Czy to oby nie za mały jak na ten silnik?

Fabrycznie montują 70 Ah, ale 75 też będzie dobry. :) Alternator Masz zapewne 140 A, więc bez większego problemu powinien pociągnąć nawet 80 Ah, jak wejdzie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak fabrycznie 70? Przecież mam od nowości w golfie i jest chyba 63 lub 61.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do akumulatora BANNER UNIBULL 80Ah /700A to on ma wysokość 195 mm a do passata powinnien być 175 mm. Czy on się zmieści pod ten plaksik (podszybie)? Chciałbym go zamówić ale mam wątpliwości. Dobra cena 349zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory fabrycznie wyposażanych Passków z np. 2003 r. mod. i ich prąd rozruchu:

44 Ah / 220A

61 Ah / 330A

72 Ah / 380A

80 Ah / 380A

82 Ah / 420A.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do akumulatora BANNER UNIBULL 80Ah /700A to on ma wysokość 195 mm a do passata powinnien być 175 mm. Czy on się zmieści pod ten plaksik (podszybie)? Chciałbym go zamówić ale mam wątpliwości. Dobra cena 349zł.

 

z tego co mi się wydaję to właśnie fabrycznie montowane w niemczech były m.in. bannery o wysokości 195mm (ja taki chyba miałem i był to oryginał vw), jak kupowałem nowy to także banner ale miał wysokość 175mm i wszedł bez problemu (tamten był prawie na styk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi się wydaję to właśnie fabrycznie montowane w niemczech były m.in. bannery o wysokości 195mm (ja taki chyba miałem i był to oryginał vw), jak kupowałem nowy to także banner ale miał wysokość 175mm i wszedł bez problemu (tamten był prawie na styk)

 

Zgadza się Bartek, ja również miałem fabrycznego Bannera i 2 lata temu wymieniłem na następnego Bannera.:ok::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 380 zl dostanie sie Centra Futura - i chyba niema nic lepszego!!! aku nie do zajechania!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Centra Futura - i chyba niema nic lepszego!!! aku nie do zajechania!!!

 

do dieselka polecam, polecam :) 77Ah, prąd rozruchowy 760A,

symbol akumulatora - CA770

 

centraw.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też padł akumulator i kupuje bosch s5 74Ah i coś około 750A jest też nieco tańszy bosch s4. w większy nie ma co inwestować bo i tak powyżej 80Ah jest możliwość że go nie będzie dobrze ładował. koszt takiego akumulatora na allego to jakieś 420zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w większy nie ma co inwestować bo i tak powyżej 80Ah jest możliwość że go nie będzie dobrze ładował.

Ciekawa teoria, tym bardziej że fabrycznie montowane były aku 80 Ah.

W większy nie ma co inwestować bo jest możliwość że nie da się go upchnąć w podszybie. Dla ciekawostki dodam że w Audiku ten sam alternator daje radę doładować aku 84 Ah też montowane fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Centra Futura - i chyba niema nic lepszego!!! aku nie do zajechania!!!

no nie powiedział bym mialem Centre Future i pewnego pięknego dnia złapał zwarcie i rozgwiazdkował alternator :|

 

więc nawet najlepsze ulegaja usterkom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności