Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tego:

http://www.allegro.pl/item792334208_akumulator_varta_blue_dynamic_80ah_tanio.html

Nie miałem czasu za bardzo jeździć za innymi a chodzi jak ta lala - zobaczymy za dwa lata - na tyle obejmuje gwarancja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zamówiłem do mojej V6:

 

Akumulator Centra Plus 74Ah 680A CB740

 

wg. specyfikacji powinien być:

J1R = Battery 420 A (82 Ah)

8GL = Alternator 120 A

 

Nie znam się na tym za bardzo ale ta centra pomimo że ma mniejsza pojemność ma większy prąd rozruchowy prawie dwa razy, więc na moje oko będzię ok.

 

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wiekszego pradu rozruchowego, Vw podaje prad rozruchowy w dinach a Centra codałes w EN.

 

 

To pisał Hha w tym temacie:

Do TDI-PD130 powienien być 74Ah oraz 380A wg normy DIN co mniejwiecej odpowiada prądowi 680A wg.

 

Wiec powinienes miec troszke mocniejszy aku do swojej vałki, ale Centra tez powinna sobie z nim poradzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80ah moll oryginalnie u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centra Futura 72Ah - bez problemów , śmiało mogę powiedzieć że to dobry zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 74ah/680A passat B5 3BG TDI 101km orginał z 2001r i chyba trza go wymienić ;)

 

Coś mi się zdaje, że pokuszę się na Cente ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedział 80Ah moll ale niestety ostatnio zaniemogl, wiec musialem kupic nowy i wybor padl na Bannera 74Ah 640A narazie sie super sprawuje , jezeli by ktos chcial aku bannera to moge podac namiar na gostka ktory ma dosc atrakcyjne ceny. Ja za swojego Bannera zaplacilem 277zł

 

pozdrawiam

blejd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niuteq - ja nam właśnie taki od tygodnia, prawy plus (patrząc tak jak stoisz przed maską, nie z pozycji kierowcy). Tylko ja mam v6 a tam graty są chyba inaczej trochę upchane, jednak myślę, że styknie.

 

Pomierz swój stary i zobacz czy wymiary się zgadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy akumulator,szanowny kolego,zachowuje sprawnosc dzialania maks.do -18 'C.Jezeli masz jako takie pojecie o tych sprawach to takie rzeczy powinienes wiedziec ze ponizej tej temperatury nastepuje gwaltowny spadek pojemnosci akumulatora i jego praca jest niemozliwa.Jezeli twoj zapala przy -30'C to masz akumulator ktory zostanie dopiero wyprodukowany -tak w przyblizeniu w przyszlym 200 leciu.Z duza doza optymizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam nówkę 3y lata gwarancji Centra Future 77Ah, prąd rozruchowy 760A i śmiga jak ta lala :D obadamy przy niskich temperaturach :D - raczej kłopotu nie będzie hmmm tak myślę hihi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sprawdzić jaki był zamontowany fabrycznie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja zalozylem futurke 77Ah

Smiga idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest nowy, a w dodatku mrozów nie ma, to wcale nie dziwne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli jest nowy, a w dodatku mrozów nie ma, to wcale nie dziwne

 

widmo_1 ale to cieszy! i to jest ważne :D + radość z odpalania bez problemu ;)

Wiadomo, że przy mrozach(o ile będą) się okaże jak się sprawują tak naprawdę ;)

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVB, AWX, AVF powinien miec:

Akumulator Bosch S4 0.092.S40.080 S40 08 278x175x190 74Ah, 680A, L-

Akumulator Bosch S5 0.092.S50.080 S50 08 278x175x190 77Ah, 780A, L-

 

 

Nie sugerujcie sie firma, centra futura jak najbardziej tez moze byc.

Ja w sobote kupuje S4, w zupelnosci starczy, S5 są do nowszych aut i istnieje prawdopodobienstwo, ze w naszych nie bedzie doładowany, zwlaszcza jak sie jezdzi na dosc krotkich odcinkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AVB, AWX, AVF powinien miec:

Akumulator Bosch S4 0.092.S40.080 S40 08 278x175x190 74Ah, 680A, L-

Akumulator Bosch S5 0.092.S50.080 S50 08 278x175x190 77Ah, 780A, L-

 

sory jeśli to są silvery, to odpuściłbym je... nie będę komentował dlaczego (wystarczy po goglować i poszuka opinii), bo zaraz wypowiedź moderator usunie, ale łagodnie powiedziawszy ... są nie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory jeśli to są silvery, to odpuściłbym je... nie będę komentował dlaczego (wystarczy po goglować i poszuka opinii), bo zaraz wypowiedź moderator usunie, ale łagodnie powiedziawszy ... są nie najlepsze.

 

Nie wiem co ludzie maja do SILVERÓW ale moj ojciec mial jakiegos w Omedze ktora starsznie dziwnie odpalała poprostu trzeba bylo jakies 10 sec krecic, auto bylo jezdzone glownie na krotkich odcinkach i akuś przez 5 lat nie odmowił posłuszenstwa a ile lat mial to nie wiadomo i przypuszczam nadal komus słuzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem swiezo po zakupie i tez wybor padl na centre future 77Ah.

Niby jakies 70% drozej od najtanszej oferty rynkowej ale spokoj uzytkowania chyba bezcenny:)

Od jakis trzech lat uzytkuje future w busie (ducato) i aku sprawdza sie wysmienicie - nawet dlugie postoje i krotkie dystanse w mrozne dni nie sa mu straszne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności