Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bardzo proszę o szybką odpowiedz.

O jakiej pojemności kupić akumulator do B3 1.9 TD?

Alternator jest 70A a stary akumulator właśnie dziś (60Ah) popsuł sobie cele :/

Nastawiłem się na Centre tylko kwestia pojemności, dodam że pasek jest w elektryce i z thermotronikiem.

Zakładam że maks to 65Ah, tak?

 

Centra Futura CF 07 75 Ah 760 A (EN) - jeden z lepszych i do 1,9 tdi w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z hurtowni.

Wybór padł na Centra Futura + 65Ah/680A. 3 lata gwarancji także spokój na duszy i minus w kieszeni - 390zł.

Sprzedawca powiedział mi tak:

Pomimo alternatora 70A można zalożyć aku 75/720 ale jeżeli się podróżuje na dłuższe trasy a po mieście 65A będzie wsam raz, ze względu na krótkie odległości i fakt że aku będzie doładowany.

Zobaczymy.........

Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do ATJ wystarczy akumulator 74 AH:-?? Mój stary akumulator to była chyba 80-tka.. tak mi się wydaje bo był torche większy od tego ktory wlozylem... nie sprawdzalem przed zakupem co mam na naklejce w bagazniku bo mam utrudniony dostęp do niej;) Samochod zapala bez problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAKTS_P

wittam musze wymienic akumulator potrzebuje troche wiadomosci na ten temat czy wie ktosc jaki załozyc akumulator do passata b5 rok produkcij 1999 silnik AFN 1.9TDI 110KM i jakie wymiary takiego akumulatora czekam na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki załozyc akumulator do passata b5 rok produkcij 1999 silnik AFN 1.9TDI 110KM

 

Tak jak na załączniku,alternator 120 A, aku. 80 Ah / alternator 90 A, aku 74 Ah

 

jakie wymiary takiego akumulatora

 

Nie mam pojęcia, ale jest to też zależne od producenta.

aku.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eRR0r

Witam! :)

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, na wstępie chciałbym przywitać się ze wszystkimi.

Przejdę do rzeczy:

 

Posiadam VW Passat 1.9 TDI (90 km, 5 biegowa skrzynia). Niestety w dniu dzisiejszym padł akumulator - nie szło go już reanimować. Jak na złość na starym niewiele pisało - prawie nic co miało by znaczenie.

 

Dlatego chciałbym się poradzić osób które takiego Passata posiadają i wymieniały akumulator, jaki jest odpowiedni do tej wersji, gdyby ktoś pamiętał pełną nazwę to proszę podać .. będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eRR0r Patrz mój post powyżej, akumulatory takie jak pisałem

 

alternator 120 A, aku. 80 Ah / alternator 90 A, aku 74 Ah / alternator 70 A, aku 62 Ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na wlepy do bagażnika. Według moich kodów wynika że mam alternatot 120A a akumulator 72Ah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Padł mi dziś aku. Rozważam zakup takiego co myślicie? Chyba banner w takiej cenie wraz z przesyłką to okazja? http://moto.allegro.pl/item459773541_banner_74_ah_nowy_fv_gw_24m_c_wysylka_0zl.html

 

Ta firma mi osobiście nic nie mówi.. ale dobrego aku o tych parametrach chyba taniej rzeczywiście nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta firma mi osobiście nic nie mówi.. ale dobrego aku o tych parametrach chyba taniej rzeczywiście nie kupisz.

 

bannery m.in. były wkładane na pierwszy montaż do pasków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banner to marka sama w sobie. Zamówiłem za pobraniem w cenie tj. za 305 zł -nie ma chyba lepszej oferty. U mnie Puławach chcieli za Centrę 410 zł a za Kagera 390 zł chyba im się w głowie po*****ło.

 

 

Dziś dostałem zamówionego Bannera.Oryginał z gwarancją i dostawą z dnia na dzień. Data produkcji 35 tydzień 2008 . Polecam.

Edytowane przez superrysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jczer
Patrzcie na wlepy do bagażnika. Według moich kodów wynika że mam alternatot 120A a akumulator 72Ah

 

witam, możecie wyjaśnić na jakie wlepy mam patrzeć i gdzie je znajdę w kombi 2003;

proszę o odpowiedź - z góry dzięki

Edytowane przez jczer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno kupieł Passata 1,9 TDI 90 KM. jest w nim wsadzony akumulator 55Ah. wydaje mi się że za mały. radzicie mi wymienić lepiej na większy przed zimą?powiem że narazie pali bez problemu ale obawiam sie przymrozków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, możecie wyjaśnić na jakie wlepy mam patrzeć i gdzie je znajdę w kombi 2003;

 

we wnęce na koło zapasowe po stronie tylnego pasa

taka sama wlepka powinna być w książce serwisowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. chciałbym sie dołączyć do tematu akumulatorów. sprawdzałem dziś ilość elektrolitu w akumulatorze. I do jednego z korków przyczepiony jest coś co chyba ma przypominać jakiś wskaźnik. zakończony jest niewielkim okienkiem w którym jest niebieska kuleczka. czy to normalne w akumulatorach w passatach? czy poprostu ktoś podmienił korek z jakiejś innej baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, akumulator miałem Moll Kamina 80Ah i kupiłem też Moll tyle że mowszą wersję M3 Plus 85 Ah, myślę że posłuży parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. chciałbym sie dołączyć do tematu akumulatorów. sprawdzałem dziś ilość elektrolitu w akumulatorze. I do jednego z korków przyczepiony jest coś co chyba ma przypominać jakiś wskaźnik. zakończony jest niewielkim okienkiem w którym jest niebieska kuleczka. czy to normalne w akumulatorach w passatach? czy poprostu ktoś podmienił korek z jakiejś innej baterii.

 

Jest o tym w instrukcji do Passata. To wskaźnik naładowania czy coś.. I w passatach były montowane takie aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajcu

Witam!

Jak pewnie wszyscy zauważyli zaczyna się robić coraz zimniej. Problem polega na odpaleniu paska po postoju 24h. Inaczej, odpala ale kręci dłużej niż normalnie i z problemami. Kupiłem go pół roku temu, ale z akumulatora nie zmianiełem. Czy to wina aku czy może świec? W tej chwili mam tam taki http://www.moto.allegro.pl/item489948052_akumulator_12v_diesel_70ah_vw_skoda_audi_seat.html i przypuszczam, że jest to jeszcze fabryczny. Jeśli chodzi o świece to nie wiem jak często się je wymienia? Proszę porady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exide -jako wyposażenie fabryczne.Coś nie wierzę,ja miałem Vartę,a i na rynek polski powinni dawać coś innego,chyba ze już całkiem zdziadzieli.To że większość czasu stał w warsztacie to jego duży minus.Sprawdz go pod obciążeniem,bo ta zielona kontrolka nic ci nie powie o pojemności .Osobiscie nie kupił bym używanego akumulatora,ale jak ktoś lubi ryzyko.......PS spójrz na prąd rozruchu 340 a to za mało.

Edytowane przez xemit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności