Skocz do zawartości
Gość duudii

[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?

Rekomendowane odpowiedzi

sory jeśli to są silvery, to odpuściłbym je... nie będę komentował dlaczego (wystarczy po goglować i poszuka opinii), bo zaraz wypowiedź moderator usunie, ale łagodnie powiedziawszy ... są nie najlepsze.

 

Ile firm akumulatorów tyle opinii, o centrze tez sie naczytałem, Varta niby wypas a moj ori zaczal juz niedomagac po 3 latach, nie ma reguły ;) zobacze przy mrozach co to bedzie z tym aku, jest gwarancja, w razie W bedzie na ladzie w sklepie i zwrot kasy i tyle.

 

Taki mam:

http://www.akumulatorybosch.pl/akumulatory_s5.asp

 

Silvery byly chyba w czarnych obudowach, produkowane na Wegrzech i rzeczywiscie conieco o nich zlego slyszalem ;)

Edytowane przez sledziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest zamontowany 82Ah 720A firmy FIAMM pewnie od nowosci on nie jest a juz mu się szykuje wymiana, szukać o takich samych parametrach? Czy kupić słabszy i tańszy?

Silnik to AVF 131PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanko czy ktos takie akumulatory kupował jakie opinie są:

 

http://allegro.pl/item839366890_akum...la_polska.html

 

Proszę o szybka odpowiedź.

Kolego zajmuję się akumulatorami zawodowo i firma ta zalicza się do grona "noname" jego cena jest porównywalna z aku dobrych marek, więc lepiej dołożyć 30-40zł i mieć coś z górnej półki.

 

U mnie jest zamontowany 82Ah 720A firmy FIAMM pewnie od nowosci on nie jest a juz mu się szykuje wymiana, szukać o takich samych parametrach? Czy kupić słabszy i tańszy?

Kolego dla ciebie aku to przedział między 74Ah a 85Ah, kup dobry aku (Moll, Zap, Sznajder, Bosh Silver, Banner, Centra) i mniej go z głowy na kilka ładnych lat, oczywiście pamiętając o tym, że regularne serwisowanie aku wydłuża jego życie:)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kupić słabszy i tańszy?

 

Słabszy? Lepiej taki jak był.. ja wymieniłem na 74 Ah i jeżdżę na nim już drugą zimę, kręcił bez problemu nawet przy -20 w tamtym roku, ale mam wrażenie że mógłby lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kręcił bez problemu nawet przy -20 w tamtym roku, ale mam wrażenie że mógłby lepiej.

Każdy aku przy dużym mrozie po nocy może z początku słabo zakręcić, zdolność rozruchowa akumulatora przy temp -10 spada o 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to prawda, że mniejszy akumulator (74Ah) będzie lepiej doładowywany na krótszych dystansach? Tak sie składa ze codziennie dojezdzam 5km do tego ogrzewanie foteli radio, radio CB, swiatła, także myslę, ze ma cieżko. Alternator 120A. Więc wtedy według tabeli wypada załozyć mu 80 Ah?

Edytowane przez filos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternator 120A spokojnie doładuje i 80, kiedys slyszalem opinie ze aku jest w zasadzie potrzebne do rozruchu, po uruchomieniu altek przejmuje zdecydowana wiekszosc jak nie calosc poboru pradu i on zasila auto w energie;)

 

Sam sie zastanawialem czy 74 bedzie u mnie doladowany ale sprzedawca rozwial moje watpliwosci a pozniej forum elektroda.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi jak na razie 77Ah dobrze pali obadamy w sobotę ma być ziiimnnnnoo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj -7 i odpalił bardzo dobrze, rozrusznik szybko zakrecil chwile i zaterkotał od razu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge wtrącic? :) moge... :)

 

Wczoraj byłem zakupić akusa...myślałem na Centra Futura...właze do sklepu...nie ma ani jednej.Własciciel sklepu to facet mojej kumpeli wiece byle gówna Mi nigdy nie dał...mówił ze w ciągu 1,5 miesiąca miał 13reklamacji na Futury i całą palete akumulatorów zwrócił...polecił mi Boscha S4 74Ah / 680A owszem mówił że bywał czas ze na boszki byłe reklamacje ale to ustało i jest już OK,zresztą sam korzysta z takiego w swoim Fordzie Mondeo i problemów nie ma... Nie zaryzykuję to sie nie przekonam :) czekają Nasz panowie mobile najgorsze 3miesiące w roku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam paska 1.9 TDI. Ostatnio coś nie chciał kręcić... Myślę o wymianie aku, ale nie wiem jaki byłby najlepszy :/ Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wg uztkownikow najlepsze i w dobrej cenie sa bannery, centra i bosch. sprecyzuj pytanie: np jaki aku do 300zl 74ah wtedy ktos poda przyklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taki do 300zł i właśnie nie wiem jaka pojemność jest najlepsza. poza tym zależy mi, żeby jak najdłużej mi służył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 300 to śmiało ZAPa kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 300 to śmiało ZAPa kupisz

 

Ja mam taki, 74A. Kosztował coś ok 320 zł.. Kręci OK, ale jeżdżę prawie codziennie.. podjeżewam że gdyby postał pare dni to już by tak pięknie nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz 2 future 1wszy w pasku 2gi w golfiku i cisną motorki aż miło :D i to przy -15 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sprawdzałeś po kilku dniach stania na mrozie?

 

po 2uch ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 2uch

 

Dzisiaj po tygodniu (rano -15) zakręciłem 2 x po 2 sekundy i poszedł.

 

BANNER 74 Ah 680A >>>> 277 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności