Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem może nie tyle co z samą klimatyzacja ale z nawiewem otóż jeżdżąc po mieście wszystko chodzi sprawnie ogrzewanie klimatyzacja tryb auto itd. Natomiast gdy poruszam się szybciej np drogi ekspresowe zaczyna się problem z nawiewem np przy wł funkcji auto i ustawieniu temp na 20 stopni po jakimś czasie robi się duszno. Z tego co zaobserwowałem powietrze nie wydostaje się poprzez wyloty tylko jest tak jakby tłumione słychać ze wiatrak reaguje na zmiany nastawienia prędkości ale powietrze ledwo co dmucha. Jak wyłącze cały panel do regulacji na chwile i ponownie go włączę wszystko działa poprawnie ale niestety nie na długo problem powraca. Jest to trochę denerwujące włączanie i wyłączanie klimy podczas podróży. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest numer części zaworu rozprężnego do modelu 1.9? Z tego co widzę to jest chyba inny niż w wersji 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pytałem, ale bez echa. Ktoś wie jakie powinno być ciśnienie w układzie klimatyzacji? U mnie VAG pokazuje, na wyłączonym silniku ok. 4,5 bar, a na włączonym silniku i włączonej klimie na LO pokazuje ok. 11 bar. Gdy ustawię auto na 20st.C to ciśnienie waha się w granicach 9-10 bar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz ok. Maksymalne ciśnienie przy nowej sprężarce to 13 - 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi wentylator od klimy. Mechanik wymienił na używany ale "cos" chyba jest nie tak. Wentylator włącza się nawet wtedy gdy klima nie pracuje a nawet gdy się ją włączy to jego obroty są niesamowicie niskie. Jak więc z tym wentylatorem powinno być? Powinien pracować bez klimy i jak szybko ma się kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie klimatyzacja w ogóle sie nie włącza :/ czasami zadzwiala ale dosłownie bo kilkunastu sekundach sie wyłącza i moge tylko ustawić na manualnych ustawieniach dmuchawe z której i tak leci ciepłe powietrze... :/ podobno wczesniej działała przy mniejszych temperaturach zewnętrzych i wyłączała sie dopiero gdy na dworze było upalnie, ale teraz juz padła w ogóle...wymieniali jakis silniczek ale nic to nie dało...

Po zrobieniu testu z obiegiem zamkniętym pokazuje mi błąd na lewym wyswietlaczu 2Cc a na prawym 00.

Orientujecie sie co to moze byc i jaki moze byc koszt naprawy? Moze ktoś zna ten kod błędu bo szukałem i niestety nic nie moge odnaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bylem juz u 2 fachowcow i stwierdzaja brak pradu tzn na czujniku jest ale nie dochodzi do kompresora co dalej ? jaka przyczyna gdzie i czego szukac jezeli ktos moze to niech pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam w Warszawie kogoś od klimy, nie działa mi wogole kompresor , potrzebuje zdiagnozować czemu tak sie dzieje i zlecić naprawę za w miarę rozsądne pieniądze , mógłby ktoś kogoś polecić w Warszawie lub okolicach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi polecili mi http://autoklimatyzacje.pl oddział w Otrębusach.

Jeszcze u nich nie byłem, ale podobno znają się na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze ten post drugi raz bo szukam odp. Ja znowu mam problem z klimatyzacją, czynnik jest itd ale klima strasznie długa się włącza :/ ale wtedy nawet szału niema. Vag pokazuje : siłownik regulacji temperatury siłownika krokowego po lewej stronie. Dostałem się do tego siłownika, jak ustawie na min to siłownik się przesuwa i jak na max to idzie w odwrotną stronę.

Na teście klimy błędy z lewej 52 i małe 4 a z drugiej 04.h . Był jeszcze bład po lewej 71l i też po lewej 4f8.

A klima jak nie działa tak nie działa. Jakie rady panowie ?? Dodam jeszcze że jak włącze klime to słyszę dziwny dźwięk to chyba wiatrak czy coś. Takie dziwne jakby pukanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie kolegów. Zakupiłem tydzień temu Passata b6 2008r 1.6 MPI z przebiegiem raczej pewnym 154 tyś km i mam następujący problem: Gdy włączę klimatyzacje to czasami słychać takie jakby buczenie, coś przypominającego odgłos zużytej turbiny w dieslu. Gdy wyłączę przycisk AC wszystko wraca do normy. Problem występuje na wolnych obrotach oraz podczas wzrostu i spadku obrotów silnika. Gaz i olej wymieniony w klimatyzacji około 3 dni temu. Mój mechanik sugeruje wymianę zaworu rozprężnego, gdyż stetoskopem ocenił, że działa nieprawidłowo. Proszę Was o pomoc. PS gośc mierzyl termometrem temperaturę z kratek i pokazało -18stopni

Edytowane przez pablo_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie kolegów. Zakupiłem tydzień temu Passata b6 2008r 1.6 MPI z przebiegiem raczej pewnym 154 tyś km i mam następujący problem: Gdy włączę klimatyzacje to czasami słychać takie jakby buczenie, coś przypominającego odgłos zużytej turbiny w dieslu. Gdy wyłączę przycisk AC wszystko wraca do normy. Problem występuje na wolnych obrotach oraz podczas wzrostu i spadku obrotów silnika. Gaz i olej wymieniony w klimatyzacji około 3 dni temu. Mój mechanik sugeruje wymianę zaworu rozprężnego, gdyż stetoskopem ocenił, że działa nieprawidłowo. Proszę Was o pomoc. PS gośc mierzyl termometrem temperaturę z kratek i pokazało -18stopni

 

Mam podobny problem ze swoją klimą,czy u Ciebie temat został rozwiązany?,jeśli tak to prosiłbym kilka słów co było nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dalej występuje. Proszę o pomoc kolegów gdyż za 20 dni jadę 3 tys km do Chorwacji. Już wiele magikow od klimy rozłożylo bezradnie ręce. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak można sprawdzić poziom czynnika chłodniczego w b6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z klimatyzacją tak gdzieś już od dwóch lat. A mianowicie zostawiając samochód na wieczór na dworze oczywiście w ciepłe dni, samochód bardzo długo (ok 20 min)wieje gorącym powietrzem. Byłem u różnych machero nikt nic nie znalazł. Kupiłem klona, mam błąd tylko silniczkow klamek. Dodam że potem zostawiając samochód na 2h pełnym słońcu nie ma już takiego problemu. Mam climatronik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, bo wiele diagnoz tu już padało. U mnie klimatyzacja włączała się bardzo długo (zwykle po rozgrzaniu silnika do 90 st.), na vagu było widać, że kompresor nie pompuje od razu tak jak trzeba i jest za niskie ciśnienie w układzie. Po wymianie zaworu sterującego sprężarki wszystko wróciło do normy i można normalnie jeździć. Koszt całej operacji nieco ponad 300 zł (część, wymiana, napełnienie klimy od nowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla potomnych, bo wiele diagnoz tu już padało. U mnie klimatyzacja włączała się bardzo długo (zwykle po rozgrzaniu silnika do 90 st.), na vagu było widać, że kompresor nie pompuje od razu tak jak trzeba i jest za niskie ciśnienie w układzie. Po wymianie zaworu sterującego sprężarki wszystko wróciło do normy i można normalnie jeździć. Koszt całej operacji nieco ponad 300 zł (część, wymiana, napełnienie klimy od nowa).

Potwierdzam,miałem to samo po lekturze wcześniejszych postów wymieniłem ten zawór i klima chłodzi od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

niepokoją mnie odgłosy mojego Climatronica.

 

słychać taki dźwięk jak np w lodówce, taki jakby ciecz była mieszana, przelewana. ponadto słychać jednostajne buczenie.

te dźwięki cichną gdy wyłączę przycisk AC. nie narastają też gdy zwiększę obroty wentylatora.

 

są jednak na tyle denerwujące że muszę je zagłuszać radiem, przy wyłączonym radiu słychać je wyraźnie:/

 

macie może jakiś pomysł - co to jest? może wystarczy uzupełnić czynnik , czy tez to może być jakaś grubsza sprawa?

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klapki?

 

tzn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności