bystra
-
Liczba zawartości
73 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O bystra
- Urodziny 03/31/1978
Informacje osobiste
-
Imię
Arkadiusz
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Zabrze
Samochód
-
Generacja
B8
-
Silnik
B8 2.0 TDI 150KM DSG6
-
Rok produkcji
2022
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Wypalanie DPF - silnik DFHA w polifcie - częstotliwość
bystra odpowiedział Navaja → na temat → Tematy techniczne
Posiadam nowo zakupiony samochód z końcówki 2023. Silnik DTSB, 150KM. Stan licznika po niecałych 3 latach to 65kkm. Użytkowanie - codziennie droga szybkiego ruchu - 25km w jedną stronę, z prędkością 110/120 km/h. Kilka razy do roku dłuższe trasy autostradowe z takimi też prędkościami. Od początku (lub od serwisu po pierwszym roku) wypalanie DPF-a występuje w zakresie 230-280km. Temat ogarniam przez aplikację VAG DPF. Moim skromnym zdaniem, częstotliwość wypalania to dramat. Jeszcze większy dramat to fakt, że auto nie sygnalizuje potrzeby wypalenia i uniemożliwia np jego przełożenie po następnym uruchomieniu. Dodając do tego fakt konsekwencji przerywania procesu - rozrzedzanie oleju - brak słów. Szczerze mówiąc, dziwię się że nikt nie założył pozwu zbiorowego. Nie przypominam sobie aby ktokolwiek przed zakupem wspominał o takiej częstotliwości wypalania i uciążliwości z tym związanych. Na zdrowy rozsądek, temat wygląda na przekombinowany po stornie producenta. Auto jest tak ekologiczne, że normalnie szok. -
bystra obserwuje zawartość → LOG - Pomiar Dynamiczny Silnika, Częste wypalanie dpf, Passat B8 FL - infotainment zapamiętywanie ostatniego utworu i oraz 7 innych
-
Mam prośbę o opinię, poradę. Auto to B8FL 2.0TDI DSG7 150KM - stan licznika 46kkm, wypalanie DPF średnio co 220km. Auto użytkowane prawie codziennie na drodze szybkiego ruchu - 25km do pracy i 25km z powrotem. Po zgłoszeniu do VW stwierdzili że wszystko jest ok - stan zapełnienia filtra popiłem 9g. Temat monitoruję przez VAGDPF od kilku miesięcy i nie zauważyłem skoków zapełnienia. Dodam tylko, że staram się aby co pewien czas, auto dostało "obciążenia" i "temperatury". Na moje "oko" ta sytuacja nie jest prawidłowa i ponieważ za miesiąc kończy się gwarancja, mam prośbę o Waszą opinię - jakie kroki w serwisie mogę podjąć aby temat ogarnąć? Vag_DPF_log.txt
-
Mam parę pytań odnośnie działania systemu Infotainment w zakresie odtwarzania muzyki z nośnika USB. Na nośniku mam wgrane albumy poukładane w osobnych katalogach i podkatalogach (pierwszy poziom to litery: A, B...; drugi do artyści, a trzeci to albumy). 1. Nie wiem czy mam coś ustawione w systemie, czy ten typ tak ma, ale za każdym razem jak uruchamiam system (kolejna jazda samochodem), to odtwarzany jest ten sam pierwszy utwór z wszystkich nagranych na nośnik. System nie zapamiętuje poprzedniego utworu ani miejsca w którym zakończyliśmy słuchanie po zakończeniu jazdy. 2. Na liście ulubionych mam dodanych kilka albumów - niestety tutaj tak samo - odtwarzany jest zawsze pierwszy utwór z danego albumu. Jest to dla mnie dziwne, gdyż w poprzednim aucie z systemem RNS510 było inaczej: po pierwsze system pamiętał nie tylko utwór i miejsce w którym zakończyliśmy odtwarzanie, ale dodatkowo z podziałem na źródła odtwarzania - czyli można było np na karcie SD mieć wgraną muzykę, na dysku wewnętrznym audiobooki, a na płycie CD np jakiś przewodnik. Jak dla mnie była to bardzo fajna i użyteczna funkcjonalność. Czy w systemie Infotainment istnieje jakaś konfiguracja umożliwiająca takie działenie?
-
Witam. Co myślicie o reklamowanym produkcie CanLock? Oprócz tego że jest dość drogi, to czy fabryczny We connect nie zawiera części tych funkcji? Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest nietypowe zabezpieczenie, ale w przypadku auta nowego, że względu na gwarancję, nie jest to możliwe. Czy ktoś z Was używa CanLock?
-
Witam Ponieważ bardzo trudno znaleźć B8 wyposażoną w fabrycznie podgrzewaną przednią szybę mam pytanie do kolegów - czy ktoś ten temat przerabiał? Czy znacie firmę która podejmie się takiej przebudowy? Nie rozumiem jak można zamawiać auto za prawie 200k i nie dodać podgrzewanej przedniej szyby za 1,6k... Inna sprawa to usunięcie wyłącznika podgrzewania tej szyby z kokpitu. W B7 był pod ręką, tutaj komuś to przeszkadzało. Pozdrawiam
-
Witam. Posiadam VW Passat B7 2013 2.0 TDI DSG. Aktualny przebieg to 223 tys km. Auto serwisowane regularnie - wymiana oleju w skrzyni również co 60 tys. Od pewnego czasu zauważam czasami (raz na miesiąc) dziwną sytuację podczas hamowania - zatrzymywania samochodu. Na samym końcu auto dziwnie "ciągnie" do przodu - tak jakby naciśnięcie hamulca nie spowodowało odpięcia napędu (?). Dopiero mocniejsze dociśnięcie powoduje zatrzymanie się pojazdu. Wczoraj po raz pierwszy po takim zachowaniu poczułem w aucie zapach (palonego?) sprzęgła. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Rozumiem że bez diagnozy w warsztacie nic konkretnego nie można stwierdzić, ale może przez analogię ktoś miał podobne objawy i może podzielić się rozwiązaniem? Pozdrawiam Arek
-
Tak kolego, przy 160 jest 3 tysiące obrotów. To normalne.
-
Mam to samo u siebie - niestety zabieg z młotkiem i WD40 pomógł tylko na kilka tygodni - dzisiaj znowu wyczuwam opór. Czy ten klin można jakoś zdemontować? Za pierwszym razem uderzanie młotkiem nie wybiło go z zawiasu. Podejrzewam że bez gruntownego przeczyszczenia temat będzie powracał...
-
klapa bagaznika otwiera się w czasie jazdy
bystra odpowiedział thomas_tm → na temat → Nadwozie i wnętrze
Koledzy - mam chyba to samo - komunikat o niezamkniętej klapie i w prawym rogu tapicerki)niebieskie ślady. Po zostawieniu auta na słońcu problem zniknął. Czy trzeba wymieniać całą wiązkę? Czy nie da się naprawić tylko pękniętego wężyka? Jeżeli to wada fabryczna to za jakiś czas znowu nas to czeka, a koszt wymiany jest absurdalny do fizycznej usterki... Czy ma ktoś może zdjęcia tej wiązki? Jak się do nie dobrać? Czy nie dałoby radę poluzować podsufitkę od strony bagażnika i tam naprawić wężyk? Pozdr. -
Dzięki za odpowiedź, z tego co czytałem to zakres pracy tych urządzeń to od 5-30 stopni. Ktoś opisywał model, który przy -10 w nocy, uruchamiał się po ponad 20 minutach od uruchomienia samochodu.
-
Koledzy - pytanie dodatkowe - jak z eksploatacją kamery w samochodzie parkowanym "pod chmurką"? Mam na myśli okres zimy (mrozy w nocy) i lata (upały w dzień). Czy urządzenia są odporne na takie warunki? Czy też zabieracie je do domu? Jak z jakością nagrań?
-
Passat B6 - sprężarka klimatyzacji
bystra odpowiedział andrzejx → na temat → Klimatyzacja, ogrzewanie
Duże prawdopodobieństwo że zawór się "wiesza". Też tak miałem u siebie - dopiero po dłuższej chwili klimatyzacja zaczynała chłodzić. -
Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)? B6/B7
bystra odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
Nie mam oznaczenia 7L6, ale faktycznie z tego co doczytałem to auta z systemem Start/Stop mają inny alternator, akumulator i rozrusznik. Wygląda na to że trzeba kupić AGM-a. Wracając jednak do trwałości takich akumulatorów - ile Wam wytrzymały? -
Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)? B6/B7
bystra odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
No właśnie - 68Ah to trochę mało, uwzględniając fakt że po paru latach aku będzie miał 85% sprawności, to przy takich temperaturach mogą pojawić się problemy ze startem. Z drugiej strony - AGM miały być trwalsze, mój bynajmniej nie był... Nie chcę przekombinować, ale czy nie lepiej założyć zwykły akumulator o większej pojemności zamiast AGM-a? Tak jak pisałem wcześniej start/stop jest u mnie nieaktywny, a odzyskiwania energii nie mam. Może ktoś podpowie czy zwykły aku podejdzie? A. -
Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)? B6/B7
bystra odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
Możesz podać jakiś link? Nie widzę takiego aku w wersji AGM... Wprawdzie start/stop wyłączyłem i wg mojej wiedzy, w moim aucie nie mam odzyskiwania energii, ale nie jestem pewien czy zwykły akumulator w takim wypadku będzie działał poprawnie?
