Skocz do zawartości
mwlodarc

Leaving Home działa, a Coming Home nie... jak sprawdzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Dziękuję kolegom za pomoc. Problem już rozwiązałem. U mnie działa to trochę inaczej niż u Was. Czas świecenia oczywiście mogę ustawić jaki chcę. Po otwarciu auta, światła od razu się zapalają i gasną dopiero po określonym ustawionym czasie, jeżeli nie zapalę silnika lub nie załączę ich ręcznie (światła mogą być wyłączone - włącznik w pozycji 0 i tak się zapalą). Natomiast, żeby światła świeciły się po zamknięciu samochodu muszę mieć je włączone i po zgaszeniu silnika muszę je zostawić w takiej właśnie pozycji. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i zamknięciu samochodu światła palą się określony w ustawieniach czas i dopiero później gasną. Jeżeli światła są niezapalone lub zgaszę je po zgaszeniu silnika to nie będą się świeciły nawet jak poruszę manetką od długich świateł (sprawdzane przy otwartych drzwiach i przy zamkniętych). Błędem z mojej strony było to, że po wprowadzeniu zmian Coming i Living Home w VCDS nie zapalałem silnika przez to nie działało oświetlenie po zamknięciu samochodu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystko. Jutro biorę się do pracy. Mam ten sam problem. Leaving Home i Coming Home nie działa, po tym jak ktoś bawił się. Tylko nie wiem, co mi zmieniono i gdzie? Jak kupiłem passka to wszystko działało jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio znajomy poprosił mnie żebym mu włączył Coming/Leaving Home w jego B6 z czujnikiem zmierzchu. Zmieniłem co trzeba w kodowaniu przez VCDS, kliknąłem "Do it!", pokazało "Coding accepted", ale kodowanie kompletnie się nie zmieniło. Czy ktoś wie w czym może leżeć problem i jak go rozwiązać? Poniżej skan z centralnej elektryki i modułu komfortu.

 

Address 09: Cent. Elect. Labels: 3C0-937-049-30-H.lbl

Part No SW: 3C8 937 049 E HW: 3C8 937 049 E

Component: Bordnetz-SG H54 2602

Revision: 00H54000 Serial number: 00000004065571

Coding: 0B8A0F0700041A00470A00000F000000000B5D435C000100000000000000

Shop #: WSC 00100 259 81089

VCID: 3365F94752C0B386591-8066

 

Subsystem 1 - Part No: 3AB 955 419 Labels: 1KX-955-119.LBL

Component: Wischer 200710 010 0603

Coding: 00046997

Shop #: WSC 00100

 

No fault code found.

 

Address 46: Central Conv. Labels: 3C0-959-433-46.clb

Part No SW: 3C0 959 433 AR HW: 3C0 959 433 AR

Component: KSG PQ46 ELV 043 0612

Revision: 00043000 Serial number: VWZCZ000000000

Coding: 0191020051030E763004941570084F0E707C01

Shop #: WSC 05311 000 00000

VCID: 7AFB1463352A82CEDA7-802F

 

Subsystem 1 - Part No: 1K8 951 605 A

Component: LIN BACKUP HORN H11 9004

 

Subsystem 2 - Component: NGS n.mounted

 

Subsystem 3 - Component: IRUE n.mounted

 

1 Fault Found:

01134 - Alarm Horn (H12)

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 128

Mileage: 154525 km

Time Indication: 0

Date: 2043.14.18

Time: 11:34:34

 

EDIT

Nikt nie ma pomysłu jak to zrobić?

Edytowane przez rafiki_OCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest możliwość ustawienia L H oraz C H tak aby nie włączał się xenon a halogeny pm??

Widziałem że w Audi zapalały się halogeny, i jestem ciekaw czy w VW też się tak da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B6 nie da się tak, chyba że zapożyczysz części ze Skody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LH przestał u mnie działać, wczoraj działał dzisiaj już nie. funkcja jest aktywna z mfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LH przestał u mnie działać, wczoraj działał dzisiaj już nie. funkcja jest aktywna z mfa

 

Może oświetlenie nieodpowiednie (znaczy jasno było). Czujnik zmierzchu jest?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zmierzchu jest. Samochód stal w garażu, było ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie tylko kompletnie na odwrót - Coming Home (powrót do domu) czyli palące się swiatła po zamknięciu samochodu, Leaving Home (wyjazd z domu) czyli zapalające się światła w momencie otwieraniu samochodu przy niedostatecznym natężeniu światła.

 

i u mnie dokladnie tak jest kolego jak piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym włączyć u siebie Leaving ,Coming Home dodam że nie mam czujnika świateł, czy jak zrobię tak jak na tym filmiku

będzie to działać? i czemu w bajcie 21 zostaje odznaczony bit 6 ? dopiero zaczynam przygodę z VCDS i nie chciałbym czegoś zepsuć z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta, skoro nie da się włączyć L/C Home poprzez światła przeciwmgielne to czy istnieje możliwość obniżenia natężenia świateł mijania np tak jak można zrobić to ze światłami dziennymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długie kodowanie się tu kłania i można to zmienić ale VCDS.

 

Może nie ten wątek ale nakierujcie proszę. Zastanawiam się nad jednym w menu podręcznym nie mam języka polskiego a na VCDSie jest czy jak zmienię przez VCDS na polski nie uwali mi się nic? Autem przyjechałem w poniedziałek z Niemiec i na wyświetlaczy nie mam opcji POLSKI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długie kodowanie się tu kłania i można to zmienić ale VCDS.

 

Może nie ten wątek ale nakierujcie proszę. Zastanawiam się nad jednym w menu podręcznym nie mam języka polskiego a na VCDSie jest czy jak zmienię przez VCDS na polski nie uwali mi się nic? Autem przyjechałem w poniedziałek z Niemiec i na wyświetlaczy nie mam opcji POLSKI :)

 

Nie ma w menu licznika PL to nic nie zmienisz vcds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w vcds mam opcje Polskiego? W moim poprzednim golfie z 2010 mialem te poprzednie liczniki i w nich po polaczeniu vcdsem nie pokazywalo mi pl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczego w vcds mam opcje Polskiego? W moim poprzednim golfie z 2010 mialem te poprzednie liczniki i w nich po polaczeniu vcdsem nie pokazywalo mi pl..

 

a to pytanie do VW dlaczego nie dali PL do licznika, w vcds zawsze możesz spróbować nic nie zepsujesz, najwyżej kodowanie nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długie kodowanie się tu kłania i można to zmienić ale VCDS.

A dokładniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam Passata B7 i w tym o to modelu Leaving Home działa przy naciśnięciu w kluczyku przycisku otwieram i światła mijania z przodu z tyłu rejestracja i światła pod lusterkiem działają tyle sekund ile ustawisz w ustawieniach. A na pytanie osób jeśli chodzi o coming home jak działa dla większości po skończonej jeździe w nocy oczywiście po zgaszeniu silnika zamknięciu drzwi ustawieniu w ustawieniach np 10 sekund światła nie świecą się a dlaczego już odpowiadam będą działać dopiero wtedy kiedy przy skończonej jeździe gasisz silnik wciśnij światło długie wyjdź z samochodu zamknij drzwi i wtedy aktywujesz coming home. Coming home nie jest po to żeby po każdej zakończonej jeździe światła Ci się świeciły na odejście jest tylko po to żeby w potrzebnych przypadkach oświetlało drogę do domu dlatego aktywuje się za każdym razem długimi światłami. Tyle w temacie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS (BCM):

Grupa 09 Byte 12 Bit 2 (0 - automatyczne działanie CH; 1 - manualne po błyśnięciu długimi)

Grupa 09 Byte 12 Bit 0 (0 - włączenie CH po wyciągnięciu kluczyka; 1 - po otwarciu drzwi kierowcy)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

802efff205ec165cd3a79af31c1c7255.jpg

 

Chciałem przestawić ale nie mam tych bitow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności