Skocz do zawartości
mwlodarc

Leaving Home działa, a Coming Home nie... jak sprawdzić?

Rekomendowane odpowiedzi

to u mnie coś jest nie tak. mam tourana z 2003 roku i moze to jeszcze nie bylo programowo dopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim CC funkcja LH(otwieranie auta) wtedy swiatla pala sie tyle ile mam ustawione np 30s a jesli wychodze i mam swiatla ustwione na auto to po zamknieciu swiatla nie pala chociaz sa ustawione rowniez na 30s , czemu? Dziwne byloby pociaganie manetka swiatel zeby je wlaczyc i wtedy zamknac auto zeby palily. Moze trzeba to przekodowac VAG lub odwiedzic ASO?

Wydaje mi sie ze pozycja swiatel powinna byc obojetna ( pomijajac 0 ) bo jak ktos juz stwierdzil zapalanie auta na swiatlach w zimie moze obciazac aku niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=W moim CC funkcja LH(otwieranie auta) wtedy swiatla pala sie tyle ile mam ustawione np 30s a jesli wychodze i mam swiatla ustwione na auto to po zamknieciu swiatla nie pala chociaz sa ustawione rowniez na 30s , czemu? Dziwne byloby pociaganie manetka swiatel zeby je wlaczyc i wtedy zamknac auto zeby palily. Moze trzeba to przekodowac VAG lub odwiedzic ASO?

Wydaje mi sie ze pozycja swiatel powinna byc obojetna ( pomijajac 0 ) bo jak ktos juz stwierdzil zapalanie auta na swiatlach w zimie moze obciazac aku niepotrzebnie. ]

 

 

Jeżeli masz czujnik zmierzchu, a na zewnątrz jest jasno to nie będą świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne byloby pociaganie manetka swiatel zeby je wlaczyc i wtedy zamknac auto zeby palily. Moze trzeba to przekodowac VAG lub odwiedzic ASO?

W moim CC trzeba było użyć manetki żeby się zapaliły przy wysiadaniu...

Tu mała instrukcja co trzeba zrobić żeby działały automatycznie (zignorujcie to o doświetlaniu zakrętów):

 

Sa dwa warunki aby moc wlaczyc doswietlanie z przeciwgmielnych/auto coming musisz miec dostep do Vaga i auto z 30 bitowym modul elektryki... montowany od modelowego 2008 niby tez 2007... twoj passek spelnia na 99.9% ten warunek

1.Wchodzisz do Cent. Elect.

vag.th.png

2.Następnie Coding

vag1.th.png

 

3.Później Long Coding Helper

vag2l.th.png

 

4.Otwiera sie nowe okno

Na zielono zaznaczylem po czym poznac ze masz 30 bitowy modul...

Na niebiesko masz doswietlanie zakretow za pomoca halogenow

Zaznaczasz Bit 2 "Internal Turn Light Control..."

Rozuwasz liste i zaznaczasz "08 Turn Lights via Fog Light"

cornering03.th.jpg

 

Na czerwono Auto coming Home jest to Bit 5

Powinieneś mieć go zaznaczonego [NEW] wtedy Coming chodzi recznie [tak bylo umnie] odznaczasz go [OLD] i powinieneś miec Auto Coming

Gotowe kodowanie powinno wygladac tak

vag3.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opis, jutro sprawdze i dam znac. Pewnie nie tylko mi sie on przyda :-)

 

Mam Vag 704.1 i jest problem z dlugim kodowaniem. Potrzebuje pliku: 09-3C8-937-049-30Byte.xpl

Poratuje ktos moze?

 

Uzylem VCDS 908 i faktycznie to dziala, Dzieki za opis i Pozdrawiam

Edytowane przez MrZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Leaving home działa, a Coming home - nie. Żeby zadziałał muszę uruchomić sygnał świetlny (mrugnąć długimi) i wtedy świecą się przez 30 s. Ale tak to nie działa. i to mnie wkurza. Wie ktoś jak to zrobić, żeby samodzielnie po zamknięciu auto CH się uruchamiał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w instrukcji obsługi samochodu wyraźnie jest napisane, że żeby coming home zadziałało, trzeba tryknąć wajchę od długich. Ma to swoje uzasadnienie, oszczędzanie akumulatora chociażby. Ja np. nie zawsze potrzebuję, żeby światła świeciły po zamknięciu samochodu. A jak potrzebuję, to pyk wajchę i świecą. No chyba, że ktoś potrzebuje na stałe, żeby się na mieście polansować. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeciez to też zależy czy jest widno czy nie? U mnie jak jest widno (ale niekoniecznie słońce) to nie zadziała bo czujnik zmierzchu daj info do kompa. Jak jest ciemno (np garaż) to zawsze LH i CH działa (bez pykania w wajchę od długich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak kolega .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to chyba po którymś roku zmienili, że trzeba wajchować. Przypuszczam, że to tylko zmiana w kodowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli nie ten temat to przepraszam :) Czy można zamontować ten system w pasku b6 który nie miał tej funkcji od nowości ? Chodzi mi o coming home/leaving home.. Czy wystarczy zakupić włącznik z tą funkcją czy coś wiecej ? Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy jest mozliwosc aby CH i LH zapalaly sie swiatla przeciw mgielne a nie mijania. czy da sie do gdzies zakodowac. dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega adam75pl wyjaśnił to w swoim poście na początku strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega adam75pl objaśnił włączenie doświetlania zakrętów przez światła przeciwmgielne.

W kwestii c/l home objaśnił sposoby jego włączania.

 

Natomiast wcześniej we wątku objaśniono realizację c/l home przez światła przeciwmgielne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega adam75pl objaśnił włączenie doświetlania zakrętów przez światła przeciwmgielne.

W kwestii c/l home objaśnił sposoby jego włączania.

 

Natomiast wcześniej we wątku objaśniono realizację c/l home przez światła przeciwmgielne.

 

Właśnie...

Aż taki dobry w te klocki to nie jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie :

 

1. Funkcja coming i leaving jest włączona

2. Czujnik deszczu i zmierzchu wymieniony w 2009r , z tego co patrzałem w blokach pomiarowych działa od 0-7

3. Opcja wajha długich do siebie i otwarcie drzwi tez nie dziala

4. Zawsze ciemność przy otwarciu samochodu , czy zgaszeniu silnika i wyjeciu kluczyka

5. Czasy ustawione na 30 i 30

6. Włączyłem i wyłączam również funkcje , nic nie daje

 

W Golfie V z 2004 i 2005 jak i w Jettcie z 2009 dziala ta funkcja bez zadnych problemow

 

Co moze byc nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie :

 

1. Funkcja coming i leaving jest włączona

2. Czujnik deszczu i zmierzchu wymieniony w 2009r , z tego co patrzałem w blokach pomiarowych działa od 0-7

3. Opcja wajha długich do siebie i otwarcie drzwi tez nie dziala

4. Zawsze ciemność przy otwarciu samochodu , czy zgaszeniu silnika i wyjeciu kluczyka

5. Czasy ustawione na 30 i 30

6. Włączyłem i wyłączam również funkcje , nic nie daje

 

W Golfie V z 2004 i 2005 jak i w Jettcie z 2009 dziala ta funkcja bez zadnych problemow

 

Co moze byc nie tak ?

a sprobvuj zostawić swiatla wlaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokrętło mam takie : 0 , tunel , pozycyjne , mijania

zostawiałem na tunel - nic , mijania - nic

jak tylko wyjme kluczyk odrazu ciemność

aha sterownik 23bajt

Edytowane przez luk99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz aktywować czujnik zmierzchu, o ile masz. I wszystko będzie działać. Oczywiście VAG-iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik zmierzchu jest aktywowany (kodowanie długie) , i działa poprawnie w blokach pomiarowych w skali chyba od 0 - 7

 

Czy zmiana włącznika na taki z funkcja AUTO coś da ?

Aktualnie mam taki z tunelem.

 

 

PROBLEM ROZWIAZANY:

 

Myślałem ze nie mając wielofunkcyjnej kierownicy , brak jest możliwości wejscia w opcje komputera poprzez wyświetlacz na zegarach , a wystarczy przytrzmyać przycisk na manetce wycieraczek i wchodzimy w menu -> setup i tam wystarczy właczyć funkcje

Edytowane przez luk99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności