Skocz do zawartości
mwlodarc

Leaving Home działa, a Coming Home nie... jak sprawdzić?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy funkcja coming/leaving home moze działać w aucie bez czujnika zmierzchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak moge sie przekonać czy mam czujnik zmierzchu? świateł nie mam automatycznych, lusterko jest zwykłe, na pewno nie ma w nim czujników ale np podświetlenie zegarów gdy mam przełącznik swiateł ustawiony na 0 reaguje na ilość światła. Konkretnie gdy jest ciemno podswietlenie nie swieci sie ale wystarczy włączyć komorke która daje trochę swiatła i podswietlenie od razu się włącza. To jak to w koncu jest mam czujnik zmierzchu czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zmierzchu jest przeznaczony do włączania świateł, gdy uzna, że jest już wystarczająco ciemno, by to zrobić. Lub odwrotnie - do ich wyłączania.

A jak sprawdzić, czy go masz? Spójrz na włącznik świateł. Jeśli masz tam pozycje "Auto" lub symbol tunelu to znaczy, że go masz. Albo możesz również spojrzeć na szybę czołową przy lusterku wewnętrznym. Samochód z czujnikiem zmierzchu/deszczu ma taki charakterystyczny sensor (patrząc z zewnątrz samochodu) przy samym lusterku lekko pod tą ciemną linią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam funkcji auto ani zadnych czujników w lusterku.

Tylko dlaczego podswietlenie licznika ewidentnie reaguje na ilość swiatła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo od tego jest inny czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spójrz na włącznik świateł. Jeśli masz tam pozycje "Auto" lub symbol tunelu to znaczy, że go masz. Albo możesz również spojrzeć na szybę czołową przy lusterku wewnętrznym. Samochód z czujnikiem zmierzchu/deszczu ma taki charakterystyczny sensor (patrząc z zewnątrz samochodu) przy samym lusterku lekko pod tą ciemną linią.

Raczej zobacz na szybe, bo włącznik świateł się wymienia w 60sek i może ktoś go wymienił na taki z AUTO ale i tak to nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim. Przeczytalem caly ten wątek oraz inne w temacie coming home ale nie ma odpowiedzi na moj problem.Chcialem aktywowac sobie coming leaving home.Mam 23 bitowy ten sterownik oraz MFA+ Posiadam VCDS, wchodze w 09 central electric i coding,przeskakuje miedzy bajtami (punkt 3) ale w zadnym z nich w punkcie 4) nie wyskakują mi zadne opcje do odznaczania tylko jest pusto. Aby poradzic sobie bez tego na podstawie zdjecia od jednego z kolegow forumowiczow pokazanego w wątku oto oneZrzut ekranu 2012-07-18 (godz. 00.32.12).jpg wpisalem w pierwsze okno bajtow czyli w okno bajt zero tak jak jest na zdjeciu-E7,wczesniej mialem 02.Funkcja coming leaving home mi teraz dziala ale kodowanie to uaktywnilo takze swiatla przeciwmgielne a ja ich nie posiadam i teraz mi zarowka na zegarach sie swieci ze przeciwmgielne uszkodzone.Pierwsze pytanie-Czy ktos wie jaki kod wpisac w bajt zero abym aktywowal coming leaving home ale bez przeciwmgielnych?Dodam ze posiadam xenony z doswietlaniem bocznym wiec zeby tez dzialaly bo widze ze sa tez do zaznaczenia w pkt 4. Przypomne ze nie mam takich opisow do odznaczenia w punkcie 4 jak np bit 1-zainstalowane przednie swiatla przeciwmgielne, czy bit 2..., czy bit 7...., u mnie w punkcie 4 jest pustka wiec nie mam co zaznaczac i musze po kodzie. Drugie pytanie-czy ktos wie dlaczego u mnie w punkcie 4 jest pustka w kazdym bajcie i nie rozwijają sie opcje i przez co nie moge tego normalnie zaznaczyc tak jak jest na zdjeciu powyzej?

Edytowane przez Ra _-_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugie pytanie-czy ktos wie dlaczego u mnie w punkcie 4 jest pustka w kazdym bajcie i nie rozwijają sie opcje i przez co nie moge tego normalnie zaznaczyc tak jak jest na zdjeciu powyzej?

 

wersja VCDS -- już parę razy w 805 i 908 widziałem ,,okienka do zaznaczania'' które w 10.06 lub wyżej ,,poznikały'' :lol

podjedź do kogoś z inną wersją (no chyba że posiadasz ori. VCDS to zainstaluj sobie, poprostu starszą wersję i wtedy sprawdź ,,okienka'') ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kogoś z inną wersją. Mógłby ktoś kto ma versje z okienkami wyłączyć te halogeny i napisać mi jaki wtedy kod sie pojawia w bajcie zero? Mysle ze to powinno załatwić sprawe bo tak to wszystko na tym kodowaniu (ze zdjecia powyzej) w bajcie zero zdaje sie nie wadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam kogoś z inną wersją. Mógłby ktoś kto ma versje z okienkami wyłączyć te halogeny i napisać mi jaki wtedy kod sie pojawia w bajcie zero? Mysle ze to powinno załatwić sprawe bo tak to wszystko na tym kodowaniu (ze zdjecia powyzej) w bajcie zero zdaje sie nie wadzić.

 

Mogę ale jestem na wczasch,więc po weekendzie dopiero lapka podepnę do auta ;)

Poczytaj też tutaj http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3.0.5/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=2989 bo pewnie przyda się na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Robert,bardzo przydatny link :) i tobie tez Marek,ale nadal nie rozwiązuje to mojego problemu bo w kodowaniu od Marka w bajcie zero są zaznaczone przednie przeciwmgielne i kod E7,ja taki mam wlasnie wpisany, a potrzebuje taki jaki bedzie gdy przeciwmgielne beda odznaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jeżeli nie mam c/l home, standardowy włącznik 3 pozycyjny to można włączyć tą opcję bez dodatkowego modulu np VAS`em? Jeśli tak to proszę o jakąś instrukcję ;) Dodam że tryb skandynawski mam już włączony.

Edytowane przez korexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy jeżeli nie mam c/l home, standardowy włącznik 3 pozycyjny to można włączyć tą opcję bez dodatkowego modulu np VAS`em? Jeśli tak to proszę o jakąś instrukcję ;) Dodam że tryb skandynawski mam już włączony.

 

C/L Home włącza się przez menu FIZ lub przez np. VCDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy jeżeli nie mam c/l home, standardowy włącznik 3 pozycyjny to można włączyć tą opcję bez dodatkowego modulu np VAS`em? Jeśli tak to proszę o jakąś instrukcję Dodam że tryb skandynawski mam już włączony.

 

C/L Home włącza się przez menu FIZ lub przez np. VCDS.
Nie mam CL Home na Fis`e. Dostęp mam do VAS`a na chwile obecną. Może uda się zdobyć VCDSa. Można prosić o jakąś instrukcję jak krok po kroku to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki ale dotyczące FISa albo i nie sam nie wiem, w każdym bądź razie od kilku dni nie działa mi sygnał dźwiękowy że temperatura spadła poniżej 4 stopni (odkąd przywróciłem przez przypadek ustawienia fabryczne) ale za to jak spadnie podświetlenie FISa rozjaśnia sie na chwile i spowrotem wraca do normalności. Czy da się jakoś uruchomić żeby znów był sygnał dźwiękowy? Rezerwę i brak płyny w spryskiwaczu sygnalizuje normalnie dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie z innej beczki ale dotyczące FISa albo i nie sam nie wiem, w każdym bądź razie od kilku dni nie działa mi sygnał dźwiękowy że temperatura spadła poniżej 4 stopni (odkąd przywróciłem przez przypadek ustawienia fabryczne) ale za to jak spadnie podświetlenie FISa rozjaśnia sie na chwile i spowrotem wraca do normalności. Czy da się jakoś uruchomić żeby znów był sygnał dźwiękowy? Rezerwę i brak płyny w spryskiwaczu sygnalizuje normalnie dźwiękiem.
Też tak mam. Przy uruchomieniu gongu brak, ale jak w trakcie jazdy spadnie to gong jest.

Ponawiam pytanie:

 

 

Witam. Czy jeżeli nie mam c/l home, standardowy włącznik 3 pozycyjny to można włączyć tą opcję bez dodatkowego modulu np VAS`em? Jeśli tak to proszę o jakąś instrukcję Dodam że tryb skandynawski mam już włączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak mam. Przy uruchomieniu gongu brak, ale jak w trakcie jazdy spadnie to gong jest.

Ponawiam pytanie:

U mnie nie ma teraz ani w czasie uruchomienia ani w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie z innej beczki ale dotyczące FISa albo i nie sam nie wiem, w każdym bądź razie od kilku dni nie działa mi sygnał dźwiękowy że temperatura spadła poniżej 4 stopni (odkąd przywróciłem przez przypadek ustawienia fabryczne) ale za to jak spadnie podświetlenie FISa rozjaśnia sie na chwile i spowrotem wraca do normalności. Czy da się jakoś uruchomić żeby znów był sygnał dźwiękowy? Rezerwę i brak płyny w spryskiwaczu sygnalizuje normalnie dźwiękiem.

 

Mam tak samo. Bardzo rzadko przy odpalaniu mnie informuje gongiem o spadku temperatury. Podczas jazdy często, ale też nie zawsze mam info. Bo śnieżynka jest. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności