Skocz do zawartości
mwlodarc

Leaving Home działa, a Coming Home nie... jak sprawdzić?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dziala jak u kolegi Nathaniel (dodam tylko ze mam tryb skandynawski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie ma MFA+ ustawia się przełacznikiem od świateł długich

 

Ciekawa wieść...

Mógłbyś opisać jak dokładniej to zrobić?

Czy długimi się tylko włącza czy można też jakoś ustawić czas świecenia?

CH mam, bo kiedyś bawiłem się tym ,ale nie swoim vagiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strone wcześniej ktoś wspomniał że coming home ustawia się manetką od długich gdy nie ma MFA+ więc myślałem że jest tak jak np we fiatach - każde pociągnięcie manetka długich = +10 sekund do czasu świecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam75pl ma passat cc - może tam jest inaczej... może to kwestia rocznika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (Variant, rocznik 2009 z czujnikiem oświetlenia) powinno (w/g instrukcji) działać tak:

- Leaving Home automatycznie jeśli światła w innej pozycji niż "0", sterowane czujnikiem zmierzchu - DZIAŁA OK

- Coming Home - uruchamiane dźwigienką od długich: gaszę silnik, pociągam długie i jak otworzę drzwi światła powinny się zapalić (jeśli w czasie gaszenia silnika drzwi były otwarte, to światła zapalają się od razu) - NIE DZIAŁA

Uaktualnienie: jednak działa, tylko ja próbowałem uruchomić funkcję ciągnąc uparcie za wycieraczki zamiast światła ;-)

 

I nie wiem co może być nie tak... w MFA+ CH jest ustawione na 20s

 

W załączniku są dwa ekrany Vag'a (nie moje, jakieś z sieci). I tak:

Bajt 0 Bit 7 - aktywacja COming Home - u mnie zaznaczone

Bajt 2 Bit 4 - Coming Home Mode (mam odznaczone, czyli "Personalization", pewnie chodzi o ustawienie w MFA+). Dla próby zaznaczyłem (czyli "Potentiometer" - co to miałoby być?), ale wówczas Z MFA+ zniknęły i Coming Home i Leaving Home

2010-03-10_095943.jpg

2010-03-10_095957.jpg

Edytowane przez mwlodarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie ja mam starsze auto a nie muszę pociągać za nic... automtycznie ch się włącza po zamknięciu auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam75pl ma passat cc - może tam jest inaczej... może to kwestia rocznika...

Jest tak jak poniżej:

- Leaving Home automatycznie jeśli światła w innej pozycji niż "0", sterowane czujnikiem zmierzchu - DZIAŁA OK

- Coming Home - uruchamiane dźwigienką od długich: gaszę silnik, pociągam długie i jak otworzę drzwi światła powinny się zapalić (jeśli w czasie gaszenia silnika drzwi były otwarte, to światła zapalają się od razu)

Mam MFA+

A w Golfie V (rocznik 2007) miałem automatycznie, po zamknięciu pilotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że obsługa zależy od wersji sterowników.

np w naszych firmowych octaviach (my2007) mimo braku czujników ustawiłem tylko że te 2 funkcje są aktywne i teraz przy każdym otwieraniu z pilota zapalają się światła a żeby paliły się po wyjściu z samochodu trzeba zostawić włącznik świateł na ostatniej pozycji (światła mijania).

 

za to w Yeti które przyszło na początku roku (my2010) teoretycznie znalazłem taką funkcję w module elektryki (do komfortu nie wiem czemu ale dostępu nie mam) to nic się nie zmieniło. może przećwiczę tą opcję z pociąganiem za wajchę długich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za to w Yeti które przyszło na początku roku (my2010) teoretycznie znalazłem taką funkcję w module elektryki (do komfortu nie wiem czemu ale dostępu nie mam) to nic się nie zmieniło. może przećwiczę tą opcję z pociąganiem za wajchę długich...

Pojechałes po całości .......... dobrze ze nie powiedziałes klientowi ze nie zainstalowali Panu modułu komfortu !!!!

Jak bys choc troche poszperał po zagraniych forach to bys wiedział ze juz nie ma modułu komfortu osobno i jest on w 09, a C/L home jak nie działa z długiego kodowania to aktywuje się manetką od swiateł.

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że się mścisz za gatewaya ;-) ale ok...

przyjmuję reprymendę i sprawdziłem że faktycznie masz rację

jest to jednak ciekawe że np. nawi zgłasza się pod dwoma adresami (radio i nawigacja) i pod obydwoma można ją kodować a ta centralna jednostka kontrolna dla elektryki i komfortu koduje się tylko pod jednym (mimo że zgłasza się też pod obydwoma)...

 

jeszcze mały edit bo zrozumiałem dokładnie o co ci chodziło z tym klientem...

Yeti jak do tej pory jeżdżę sam bo dostałem z firmy ale do tej pory nie mam czasu żeby głębiej podłubać. może dlatego się nad tym nie zastanawiałem. tak czy inaczej dobrze wiedzieć to żadnemu innemu "klientowi" nie wcisnę głupoty ;-)

Edytowane przez m3iaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Yeti jak do tej pory jeżdżę sam bo dostałem z firmy ale do tej pory nie mam czasu żeby głębiej podłubać. może dlatego się nad tym nie zastanawiałem. tak czy inaczej dobrze wiedzieć to żadnemu innemu "klientowi" nie wcisnę głupoty ;-)

 

Michał mi możesz wciskać ,bo jak na razie na + , ringi i wiele innych ustawień na które tylko w serwisie musiałbym sobie pozwolić nie posiadając kabelka :D

Nie kłam że sam jeździsz Yeti ,przecież z drugim Michałem we Wrocku byłeś:D

 

A wracając do tematu Coming Home, faktycznie jest tak że gdy przekręcone są światła na mijania to po zamknięciu palą się tyle ile ustawimy ,no chyba że skandynawski ,to nie trzeba przekręcać świateł ,

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie - co potwierdzi Michał - działa ładnie LH, natomiast CH za diabła. Albo nie działa, albo po przełączeniu włącznika świateł na włączone, świeci i świeci i świeci. Jakoś nie udało się zrobić. Nie przeszkadza mi specjalnie, chociaż gdyby ktoś miał pomysł jak to zrobić, byłbym dźwięczny. Może Michał jeszcze coś wykombinuje :)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może podjedź do mnie na weekendzie bo blisko masz to pokombinujemy

na pm wysyłam ci tel jeśli jeszcze nie masz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Próbowałem ustawić światła do jazdy dziennej

(zapisane tak w książce serwisowej)przez włączenie manetką kierunkowskazów w górę i od siebie ;tak trzymając należy wączyć zapłon na 3 sek. i wyłączyć;

Gdy się tak wykona to zapalają mi się światła mijania w pozycji 0 przy odblokowywaniu samochodu z pilota

Edytowane przez woke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie niestety to nie pomaga... bez wzgledu czy swiatla sa w pozycji wlaczone, czy auto, to Coming Home nie dziala.
zostaw światła na pozycji "tunel",u mnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostawcie swiatla w pozycji wlaczone jak zamkniesz auto poswieca tyle sekund ile zaprogramowane i zgasna.

 

 

U mnie zadziałało. Warunkiem jest przyjechanie autem i zostawienie go na światłach, wtedy CH działa, tzn. światła się świecą.

 

Testy "na sucho", tzn. zostawienie auta na światłach (bez jazdy) nie działają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko tego typu: funkcja comming homme (uaktywniona) działa jeśli włącznik świateł nie jest w pozycji 0 (wył), czyli dla wygody pozostawiamy go w pozycji mijania, no ale potem gdy załóżmy rano odpalam auto odpalam razem ze światłami mijania , bo w takiej pozycji pozostawiłem wcześniej, czy zimą akumulator nie dostaje w dupe z tego powodu?

Chyba że funkcja comming homme jeśli jest uaktywniona działa również na pozycji świateł 0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik musi być włączony na światła mijania.

A światełka co najwyżej pobudzają aku, a nie męczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktywacji CH (bez czujnika zmierzchu) wszystko działa oki ale jak zgasną światła mijania to w dalszym ciagu świecą się pozycję. Czy one też zgasną po czasie? Może za krótko czekałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycje świecą jak zostawisz kluczyk w stacyjce.

Mijania powinny zgasnąć razem z pozycjami w określonym czasie po zamknięciu auta.

Edytowane przez pikopiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności