Skocz do zawartości
mwlodarc

Leaving Home działa, a Coming Home nie... jak sprawdzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim passacie ustawiłem sobie funkcję Leaving Home na 60s, Coming Home na 20s. Wcześniej miałem ją wyłączoną, ale postanowiłem spróbować.

Niestety: o ile Leaving Home działa ok, to Coming Home już w ogóle. Zamykam samochód i nic się nie dzieje, jak go otwieram, to oczywiście światła zapalają się.

Światła mam ustawione na Auto, ale testowałem na wszystkich pozycjach i nie wpływa to na działanie. Przy Auto testowałem oczywiście po ciemku ;-)

Podłaczyłem nawet VAGa i wyłaczyłem te funkcje (zniknęły z MFA+), a później włączyłem je ponownie, nic nie pomogło: Leaving Home działa, Coming Home nie.

Samochód jest na gwarancji, więc mogę z tym pojechać do ASO, ale może jest tutaj jakiś haczyk, który mogę samodzielnie sprawdzić?

Pozdrawiam,

Marcin

 

P.S. Czy ASO jest w stanie stwierdzić, że zmieniałem jakieś ustawienia VAGiem i czy narusza to gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety: o ile Leaving Home działa ok, to Coming Home już w ogóle. Zamykam samochód i nic się nie dzieje, jak go otwieram, to oczywiście światła zapalają się.

 

Mam to samo w 2 autach - ktoś wie czym to może być spowodowane i jak włączyć CH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie swiatla w pozycji wlaczone jak zamkniesz auto poswieca tyle sekund ile zaprogramowane i zgasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie niestety to nie pomaga... bez wzgledu czy swiatla sa w pozycji wlaczone, czy auto, to Coming Home nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie niestety to nie pomaga... bez wzgledu czy swiatla sa w pozycji wlaczone, czy auto, to Coming Home nie dziala.

 

A jak zostawisz światła w pozycji włączone i zgasisz motor to też ci gasną odrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

po zamknięci autka się gaszą światłą ,Coming home działa jeżeli nie uzbroimy alarmu to świecą światła ,tak mi się wydaję i tak u mnie jest;)jak u Was??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu auta dalej powinny się świecić tyle ile jest ustawione w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim jest że zapalają się w/g czujnika zmierzchu, gasną obojętnie na jakiej pozycji mam przełącznik po chwili gdy zamknę auto pilotem,

w kodowaniu mam zaznaczone czujnik zmierzchu i leaving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Coming Home działa tylko wtedy gdy "mrugnę" manetką od długich po wyjęciu kluczyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa coming nie trzeba tłumaczyć. Warunkiem zadziałania jest tylko niedostateczna ilość światła na zewnątrz - inaczej po otwarciu auta światła po prostu się nie zapalą. Proponuję też przysłonić czujnik zmierzchu ręką i ponownie otworzyć auto - teraz będą świecić.

 

Aby leaving zadziałał trzeba zrobić:

- zgasić auto na włączonych światłach

- wyjąć kluczyk i wysiąść - światła ciągle świecą

- zamknąć auto pilotem - światła będą świecić tyle czasu od chwili zamknięcia ile ustawiliśmy w komputerze

W leaving nie ma znaczenia czujnik zmierzchu - światła zawsze zostają zapalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest dokładnie tak jak Matsil napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak działa coming nie trzeba tłumaczyć.

 

Aby leaving zadziałał trzeba zrobić:

 

Wszystko fajnie tylko kompletnie na odwrót - Coming Home (powrót do domu) czyli palące się swiatła po zamknięciu samochodu, Leaving Home (wyjazd z domu) czyli zapalające się światła w momencie otwieraniu samochodu przy niedostatecznym natężeniu światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie tylko kompletnie na odwrót - Coming Home (powrót do domu) czyli palące się swiatła po zamknięciu samochodu, Leaving Home (wyjazd z domu) czyli zapalające się światła w momencie otwieraniu samochodu przy niedostatecznym natężeniu światła.

Racja. Mi chodziło o coming i leaving auto :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być jeszcze opcja wyłączona na bordnetz (moduł elektryki).

jeśli któraś z opcji jest włączona (wszystko jedno czy LH czy CH) to na wyświetlaczu w setup widzimy obie. trzeba się gdzieś na kompa podpiąć i sprawdzić jak jest zaprogramowany.

 

swoją drogą to CH powinien zadziałać (tak jak i podświetlanie pod lusterkami) jeśli tylko przed wyłączeniem zapłonu były włączone światła. wszystko jedno czy przez czujnik (pozycja auto) czy po prostu przełącznik pozostawiony na pozycji zapalonych świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji funkcja leaving home działa nastepujaco.

-wyłaczamy samochód

-otwierzamy dzwi kierowcy

-pociagamy manetkę od długich światel( powinny się zapalić)

-zamykamy drzwi i alarmujemy pilotem

swiatła zgasną po ustalonym czasie.

u mnie działa bez problemu. Nie wiem jak jest dokładnie przy braku czujnika oświetlenia...i czy ta funkcja jest wtedy dostepna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada funkcjonowania takich opcji oparta jest na czujniku zmierzchu a w przeciwnym razie należy załączać ją przełącznikiem pod kierownicą,

 

Jeżeli ktoś posiada czujnik zmierzchu to warto wiedzieć że funkcja ta musi być aktywna w module komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mam u siebie czujnik zmierzchu i leaving home trzeba włączyć przełącznikiem pod kierownica(pociągnoąć do siebie dzwignie od długich świateł). Coming home działa po odblokowaniu drzwi z pilota jak jest ciemno oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie to samo... I nie wiem czy można zmienic żeby było automatycznie, tzn po wyłączeniu auta lub po zamknięciu pilotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle mnie to działa tak jak mówicie tylko nazwy są na odwrót...

Leaving home (opuszczanie domu) - zapalają się po otwarciu auta

Coming home (wracanie do domu) - świecą ustalony czas po zamknięciu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak

 

Coming home (wracanie do domu) ustawia sie w MFA+ ile mają świecić po zamknięciu auta, jeśli nie ma MFA+ ustawia się przełacznikiem od świateł długich

Leaving home (opuszczanie domu) u mnie działa tak że gdy podchodze do auta i wsadzam reke pod klamke ( pakiet kessy ) zapalają się wszystkie światła i lampki pod lusterkami, przełacznik świateł mam ustawiony w ostatniej pozycji ( nie na auto )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności