Skocz do zawartości
asik82

Automatycznie podnoszona klapa SEDAN

Rekomendowane odpowiedzi

Niby wszystko jest ale konkretnego manuala brak. Czytają temat nadal nie kumam jak to zrobić.

 

Narazie sie przeprowadzam wiec nie mam czasu na dopieszczanie mechanizmu. ale jak skończę porobię foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to czekamy :D

ew. gdybys mogl opisac jakie elementy uzyles i wymiary tych blaszek ktore zastosowales do klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiary tych blaszek ktore zastosowales do klapy

 

wymiary masz podane w tym temacie i dokladnie opisane. grubosc blaszki od 1 do 4mm(takie byly stosowane i opisywane w temacie) wiec czego jeszcze nie rozumiesz?? na zdjeciach masz idealnie pokazane gdzie co przykrecic pod jakim katem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już od dawna myślałem jakby to wykombinować ale ze silniczkiem elektrycznym, żeby klapa się z pilota otwierała i zamykała :D właśnie jakiś mechanizm z mercedesa. ale wystarczyłoby jakby się chociaż sama otwierała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gazowych to na pewno nie, musza być sprężynowe.

 

---------- Post added at 13:32 ---------- Previous post was at 13:32 ----------

 

Gazowe siłowniki to na pewno tam nie są bo jak ? Muszą być sprężynowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gazowe siłowniki to na pewno tam nie są bo jak ? Muszą być sprężynowe.

 

ale chodzi ci w gotowych projektach ktore zrobili juz koledzy wyzej?? ja osobiscie mam dostawione sprezyny a silowniki gazowe takie jakie byly i dziala fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dziś zamontowałem te sprężynki do klapy, niestety aluminiowe kątowniki i blaszki nie wytrzymały więc musiałem przerobić wszystko na 4mm stalowe. Te 4mm to powiem wam że to minimum cieńsze chyba nie wytrzymają naciągu tych sprężynek. Trzeba tylko wszystko dokładnie zrobić tak jak jest opisane, efekt bardzo fajny. Teraz tylko kosmetyka i będzie :super:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiary masz podane w tym temacie i dokladnie opisane. grubosc blaszki od 1 do 4mm(takie byly stosowane i opisywane w temacie) wiec czego jeszcze nie rozumiesz?? na zdjeciach masz idealnie pokazane gdzie co przykrecic pod jakim katem itp.

 

jaka jest szerokosc tego

http://picasaweb.google.com/zborowskirobert/BagaznikAutomat?feat=directlink#5346210477040256898 (teil 1) tam gdzie sa 10 ? 25mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwluke to rozmiary w mm na 99,9% bo w cm to za dużo by wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka jest szerokosc tego

Ja robiłem 2,5cm ale to nie ma aż takiego wielkiego znaczenia czy 2mm w tą czy tą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna kupić te blaszki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url=http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=874122#post874122][/url]

Gdzie mozna kupić te blaszki ?

 

samemu trzeba wyczrowac:D

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=874122#post874122

Edytowane przez g_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, super i wogóle... ale mam takie pytanie czy przez te spręzyny to ta klapa jak dochodzi do końca to... to nie chce się urwać :P

jak wygląda to w wmerolu to wiem ale taka samowolka... nie wiem czy można czemuś takiemu zaufać...

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko fajnie, super i wogóle... ale mam takie pytanie czy przez te spręzyny to ta klapa jak dochodzi do końca to... to nie chce się urwać :P

jak wygląda to w wmerolu to wiem ale taka samowolka... nie wiem czy można czemuś takiemu zaufać...

Marcin, [ame]

[/ame]

hej napisz do tego goscia i zapytaj jak to sie sprawdza...

wtedy sie dowiemy:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko fajnie, super i wogóle... ale mam takie pytanie czy przez te spręzyny to ta klapa jak dochodzi do końca to... to nie chce się urwać

jak wygląda to w wmerolu to wiem ale taka samowolka... nie wiem czy można czemuś takiemu zaufać...

 

Kolego zrobiłem to u siebie i można zaufać tylko trzeba dobrze to zrobić, a klapa podnosi się wolno. Nie myśl że wywali ją do góry z takim impetem żeby coś się urwało. A jeżeli chodzi o Merca to tam masz dodatkowo regulację intensywności podnoszenia, a nawet jego brak.

 

---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

 

Gdzie mozna kupić te blaszki ?

 

Ja mogę zrobić kilka kompletów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba spróbuję obczaić temat mechanizmu podnoszenia szyb elektrycznych od ciężarówki (np. MAN)... wtedy była by elektrycznie podnoszona i opuszczana klapa a u mnie zamek bardzo lekko się zamyka więc może nawet zadziała poprawnie i się zamykać będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym się pisał na taki gotowy komplecik od kolegi. Poważnie by mi Pan zrobił takie coś? Oczywiście cenę dogadamy aby było ok:) Jeszcze kwestia sprężyn,jaka ich cena i gdzie kupić takie aby pasowały?

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki kupowałem w salonie Audi Szewczyk jak dobrze pamiętam 67zł. sztuka. Nie ma problemu mogę zrobić, tutaj wszyscy są na ty także ja nie Pan.

Edytowane przez Trend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę zrobić kilka kompletów.

 

no to kupca byś juz MIAŁ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności