Skocz do zawartości
asik82

Automatycznie podnoszona klapa SEDAN

Rekomendowane odpowiedzi

W praktyce w mojej starej klapie dołożyłem:

1. siłownik (jest na niego oryginalnie przygotawane miejsce),

2. przewód ze stałym plusem,

3. przewód na którym pojawia się masa od ori przełącznika otwierania klapy w boczku z 3BG drzwi kierowcy lub masa z dodatkowego kanału dołożonego alarmu (poprzez przekaźnik aby nie zjarać centralki alarmu).

 

ten plus skąd ciągnąłeś, a w zamku mam styk do którego mogę podłączyć masę do 3B0 959 781 C, styk załącza się po odblokowaniu zamka centralnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopie temat . ma może ktoś dojście do tych odboju do klapy 4F5827249B... u mnie jest problem dostać a na necie nie widać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wymyślili samoczynne zamykanie :ziomal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Śledzę ten post od bardzo długiego czasu i wszystkie podobne. Poświęciłem mnóstwo czasu na znalezienie tego : https://allegro.pl/uzytkownik/EUROAUTO-ZBYT2?p=10&order=m

Na oko po zamknięciu klapy tak żeby było widać siłownik od klapy zostaje ok 2cm zapasu więc może kto raz z tych się nada? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do kombi sprawa jest rozwiązana bez żadnych kombinacji :hurra

http://allegro.pl/automatyczne-otwieranie-bagaznika-vw-passat-b5-fl-i6960819590.html

Jutro będę wiedział, czy mają taki patent do sedana :dobrze

Edit:

Do sedana niestety nie produkują, ponieważ patent się nie sprawdza. Ponoć siłowniki są zbyt krótkie, aby go zastosować.

Edytowane przez Colin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

2dni temu wykonałem blaszki w wersji niemieckiej stronki otwory i rozmiary się zgadzają lecz powiedzcie mi miedzy jakimi blaszkami powinien być na tyle luz aby wykonany był tam ruch.

U mnie wszystko jest na sztywno jedyny ruch wykonują sprężynki na tych plastikowych tulejkach. No i bagażnik na początku otwierał się lecz po zamknięciu na cała noc już nie dał rady się odbić na taką wysokość aby cały ten sprzęt usniosł klapę na taka wysokość. Może to wina za bardzo naciąganej, sprężyny ponieważ nie ma u mnie ruchu miedzy częścią  zrobioną z kątownika a ta, do której jest przytwierdzona sprężyna? ( strzałka wskazuje na zdjęciu. czy tam ma byc jakis ruch ?)

 

Do tego moje sprężyny jakos napinaja sie bardziej tzn rozciagaja ise bardziej niz na tym filmiku podczas zamykania bagaznika...

Inkedscharnier-detail-3_LI.jpg

Edytowane przez arekspeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak w tym temacie ? Udało się?

Czy ktoś z Was przerabiał zawias od Audi A6 C6 tak, żeby podszedł do passata b5fl ? Posiadam zawias do automatycznego podnoszenia klapy (z fabryczną sprężzyną) ale do Passata nie pasuje, aby tak po prostu wykręcić stary i wstawić nowy. Znajdzie się ktoś kto to robił i ew. mógłby zrobić też to dla mnie ? (brak u mnie sprzętu i takich umiejętności :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś  rozwiązał  problem braku  aktywności  przycisku w klapie?

Zanim zmieniłem wartości 04361-3  z 67 na 66 przycisk w klapie działał  a nie  działał przycisk ba pilocie i w drzwiach kierowcy a po zamianie pilot i przycisk w drzwiach działa  a w klapie  nie aktywny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odgrzebać ten temat bo mam sedana i mam zamiar sobie zrobić ten bajer i teraz pytanie widzę że mogą zostać ori siłowniki, a co to za sprężyny i skąd je bierzecie? I tak jak pisali na początku tego tematu siłowniki z a6c6 nie konieczne są ? Może się wypowie ktoś kto to zrobił u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to u siebie i nie spełnia to w pełni zadania. Sprężyny pozyskałem z całych zawiasów z innego VW kupionych na allegro. Nie pamiętam jakiego, ale chyba tu w wątku ktoś gdzieś pisał. Niestety o ile z początku przy nowych siłownikach to jakoś działało, o tyle po każdej zimie musiałbym te siłowniki zmieniać (bo są coraz słabsze) i kilka razy w miesiącu pryskać czymś smarującym same zawiasy, bo  non stop się to zacina i siłowniki nie są w stanie wypchnąć klapy w górę...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mareks6 napisał:

ja mam to u siebie i nie spełnia to w pełni zadania. Sprężyny pozyskałem z całych zawiasów z innego VW kupionych na allegro. Nie pamiętam jakiego, ale chyba tu w wątku ktoś gdzieś pisał. Niestety o ile z początku przy nowych siłownikach to jakoś działało, o tyle po każdej zimie musiałbym te siłowniki zmieniać (bo są coraz słabsze) i kilka razy w miesiącu pryskać czymś smarującym same zawiasy, bo  non stop się to zacina i siłowniki nie są w stanie wypchnąć klapy w górę...

 

No ok mimo wszystko spróbuje poszukam tych sprężyn zobaczymy co z tego wyjdzie dzięki za opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności