Skocz do zawartości
asik82

Automatycznie podnoszona klapa SEDAN

Rekomendowane odpowiedzi

a posiada ktoś sprężynki do tych zawiasów gdzie je można tanio kupic albo jakieś zamienniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a posiada ktoś sprężynki do tych zawiasów gdzie je można tanio kupic albo jakieś zamienniki

 

a moglbys czytac przynajmniej ostatnia strone tematu?? napisane jest ze kolega maciejek sprzedaje je w cenie 60zl za szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ze on ma je po 60 za sztuke z na getcie mozna je miec po 58 podajzy za sztuke i moze ktos ma jeszcze taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brakuje mi kilku wymiarów. Może ktoś mi podpowie.

No dawaj o które ci chodzi

grubość 4mm, szerokość kontownika i tej mniejszej ja robiłem po 3cm

jakieś jeszcze potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin właśnie to rozgryzłem. Popatrzyłem na fotki, rys. i rozkminiłem a przy tym poszło jedno tyskie. Jednak po piwku umysł się rozjaśnia. Zacznę robić to w wolnej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i rozkminiłem a przy tym poszło jedno tyskie. Jednak po piwku umysł się rozjaśnia. Zacznę robić to w wolnej chwili.

Mi tam lepiej się myśli po lechu:kawka jak będziesz to robił to kup ze 4 szt:papa2

A tak naprawde to wymiar chyba nie do końca ma znaczenie ważne jest żeby złapać się jednej strony z wymiarami otworów tzn żeby były symetrycznie u mnie jedna blkaszka wyszła

3cm inna 2,8cm ale po złożeniu nie miało to znaczenia

POWODZENIA:wojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skwaru uzyles dosyc grubego katownika(4mm) ja znalazlem jakas twarda blache grubosci 1mm z ktorej powycinalem blaszki pozniej w odpowiednim miejscu wygielem i smiga idealnie:) do tego byly oddane do zlotego ocynkowania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uzyles dosyc grubego katownika(4mm)

Ale to wcale nie przeszkadza ani nawet nie bardzo szpeci ja swoje też bym chętnie oddał do takiego cynkowania ale nie mam gdzie więc zamówiłem sobie spray i polakieruje pod kolor

Hej a pamiętacie Fiat 125p też miał automatycznie otwieraną klape no nie na pilota ale warto by było sprawdzić te spręzynki i jak to tam było rozwiązane

Tak na spokojnie to zastanawiam się jak rozwiązałeś problem gwintowania bo 1mm to troche mało na gwint i żeby się to kupy trzymało daj jakieś foty może i ja bym tak przerobił

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś kupiłem kątownik aluminiowy grubości 2mm i oddałem sąsiadowi ma mi zrobić na frezarce. Powycina również z niego te blaszki, jeszcze muszę zamówić sprężyny i będę się zabierał do montowania. Tylko się zastanawiam czy nie będzie ciężko przewiercić otworów w zawiasie klapy. Wszystko pomaluję pod kolor żeby ładnie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A siłowniki wymienialiście na gazowe,czy mogą zostać standardowe?Czy ktoś próbował siłowniki od A6 i zawiasy od A4?Ogólnie siłowniki mi padły i generalnie bym wymienił je i zrobił przy okazji ten patent,tylko na jakie siłowniki wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam czy nie będzie ciężko przewiercić otworów w zawiasie klapy

 

absolutnie nie:) sam sie zdziwilem ze tak gladko poszlo..ciezej bylo w blaszkach wywiercic;)

 

A siłowniki wymienialiście na gazowe,czy mogą zostać standardowe?

 

ja zostalem przy standardowych i smigaja elegancko;)

 

zrobił przy okazji ten patent,tylko na jakie siłowniki wymienić?

 

ale po co chcesz to robic??kup nowe silowniki kosztuja jakies 70zl za dwie szt. i wstaw blaszki.:)

 

ja jedynie mialem problem troszke z zamontowaniem sprezyn, szczegolnie z ich rozciagnieciem delikatnym zeby weszly mi na zawiasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko nie za slicznie to wygląda w porównaniu do orginału audi.

musze jeszcze pomodzic, napewno trzeba sie pozbyc tych dystansów, chłopak z tego francuskiego forum ładnie to rozwiązał. zamiast orginalnych spręzyn użyłem sprężyny z zawiasów kuchenki. (łatwo dostępna czesc dla mnie i za darmo) blaszki zrobiłem z profilu nierdzewki dzieki temu kątownik ma ładny kąt prosty.

 

[ame]

[/ame]

 

P.S.

wywaliłem dystanse poprzez skrócenie na maxa tego kontowniczka. zostawiłem tylko tyle miejsca żeby orginalna śruba mocująca zawiasy sie zmiesciła. jak skończę dopieszczanie to dam wymiary i foty.

Edytowane przez rosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz mógł to napisz co i jak trzeba zrobić po kolei,będę wdzięczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również bym prosił o FAQ co i jak od czego zacząć bo wyglada to cudnie :D

 

prooooosze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że kolega nas wysłucha i powie takiemu laikowi jak ja co i jak bo patent jest mistrzyk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze zmontuj jakis manual na kartce jak to zrobic, z jakimi ymiarami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale panowie wszystko jest opisane w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny link z mechanizmem [ame]

[/ame] może komuś się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko jest ale konkretnego manuala brak. Czytają temat nadal nie kumam jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności