Skocz do zawartości
asik82

Automatycznie podnoszona klapa SEDAN

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gural piszesz, w poscie numer 112, ze bez odbojnikow klapa sie nie otworzy.

Ja zrobilem bez i sie otwiera!

Nie wierzysz, zapraszam przyjedz i obejrzyj.

Wszystkie przeze mnie opublikowane zdjecia pochodza z:

http://www.passatplus.de/umbauten/heckklappe/limousine/index.htm

i

http://www.solovag.es/viewtopic.php?f=15&t=534

Linki dostalem od tego kolegi:

[ame]

[/ame]

ktory zreszta mi napisal, ze jest autorem tego modu.

Edytowane przez beny140
update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dopiero zamontowałem sterownik centralnego (mam teraz piloty z przyciskiem bagażnika, domyka mi szyby itd). Bagażnik jest również otwierany przy otwarciu wszystkich drzwi. Zastosowałem siłownik Slave i po przytrzymaniu na pilocie przycisku bagażnika odryglowuje się tylko zamek bagażnika. Reszta drzwi pozostaje zamknięta. Teraz pozostaje mi tylko montaż elementów do uniesienia klapy.

Poczytałem i popisałem do różnych osób i producentów z tym problemem. Producenci sprężyn pisali że można to zrealizować za pomocą odpowiednio silnej sprężyny gazowej pchającej (przy czym problemu z zamknięciem ręcznym nie będzie).

Inni pisali o siłownikach elektrycznych (np. śrubowych) umożliwiającymi również opuszczanie za pomocą pilota.

Ale wg. mnie chyba ten sposób ze sprężyną jest najbardziej rozsądny i opłacalny. Co o tym sądzicie?

A czy takie elementy montażowe można gdzieś kupić gotowe?

Przyznam że pracuję ciągle i rzadko mam czas na majsterkowanie i wolałbym kupić gotowe.

Może kolega beny140 zgodziłby się przygotować taki zestaw za opłatę oczywiście i ewentualne wysłanie pocztą?

Bo w mojej okolicy to ani OBI (lub innego podobnego) ani żadnego serwisu VW (a za daleko to mi się jeździć nie opłaca i czasu brakuje).

Więc kolego beny jakbyś mógł to daj znać czy zgodziłbyś się na taki układ.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszzcze jedno beny140 czy twoje silowniki bez jeszcze tej sprezyny chodzily dosyc luzno??bo moje wydaje mi sie ze chodza ciezko. moge klape bagaznika zatrzymac na kazdej wysokosci i nie odbija jej ani nie zlatuje na dol. pewnie silowniki pojda do wymiany??w poprzednim b5 3b klapa o wiele lzej chodzila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja dopiero zamontowałem sterownik centralnego (mam teraz piloty z przyciskiem bagażnika, domyka mi szyby itd). Bagażnik jest również otwierany przy otwarciu wszystkich drzwi. Zastosowałem siłownik Slave i po przytrzymaniu na pilocie przycisku bagażnika odryglowuje się tylko zamek bagażnika. Reszta drzwi pozostaje zamknięta. Teraz pozostaje mi tylko montaż elementów do uniesienia klapy.

Poczytałem i popisałem do różnych osób i producentów z tym problemem. Producenci sprężyn pisali że można to zrealizować za pomocą odpowiednio silnej sprężyny gazowej pchającej (przy czym problemu z zamknięciem ręcznym nie będzie).

Inni pisali o siłownikach elektrycznych (np. śrubowych) umożliwiającymi również opuszczanie za pomocą pilota.

Ale wg. mnie chyba ten sposób ze sprężyną jest najbardziej rozsądny i opłacalny. Co o tym sądzicie?

A czy takie elementy montażowe można gdzieś kupić gotowe?

Przyznam że pracuję ciągle i rzadko mam czas na majsterkowanie i wolałbym kupić gotowe.

Może kolega beny140 zgodziłby się przygotować taki zestaw za opłatę oczywiście i ewentualne wysłanie pocztą?

Bo w mojej okolicy to ani OBI (lub innego podobnego) ani żadnego serwisu VW (a za daleko to mi się jeździć nie opłaca i czasu brakuje).

Więc kolego beny jakbyś mógł to daj znać czy zgodziłbyś się na taki układ.

Pozdrawiam.

Hmm.... z mila checia bym pomogl ale ja tez kiepsko z czasem.

Caly wolny czas poswiecam mojej licznej rodzinie i tylko czasem udaje mi sie cos "pogrzebac".

 

---------- Post added at 20:12 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

 

a jeszzcze jedno beny140 czy twoje silowniki bez jeszcze tej sprezyny chodzily dosyc luzno??bo moje wydaje mi sie ze chodza ciezko. moge klape bagaznika zatrzymac na kazdej wysokosci i nie odbija jej ani nie zlatuje na dol. pewnie silowniki pojda do wymiany??w poprzednim b5 3b klapa o wiele lzej chodzila

Dla scislosci caly czas mowa o 2 sprezynach.

U mnie bez sprezyn klapa unosi sie sama bez oporow po przekroczeniu okolo 50% kata calkowitego otwarcia.

Sadze, ze Twoje silowniki juz nie dzialaja tak jak trzeba.

Moze jakies smarowanie pomoze a w ostatecznosci wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może nagrać filmik komóreczką? zrobić manuala do warsztatu?

 

ja juz wszystkie czesci skompletowalem. dzisiaj odbieram nowe silowniki, bo moje zatrzymuja klape na kazdej wysokosci otwierania. juz smarowanie nie pomaga wiec trzeba wymienic.

mysle ze w poniedzialek bede juz dzialac, z tym ze ja calosc, czyli te blaszki itp chce dac do ocynku pozniej, bo pomalowane nie bardzo mi sie podobaja.a ze kolor paska zloty to ocynk zloty bedzie nawet pasowal;)

 

jak zaczne mody to zrobie manuala tak aby kazdy mogl sobie taki bajer wstawic do passata i zeby byl w warsztacie:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja czekam na manual taki szczegółowy z foto i najlepiej kosztami i co gdzie kupić bo obserwuje temat od bardzo dawna ale jakoś tak na razie nie zabrałem się za to . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak tam VrobekW zamontowales to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie a do kombi da sie cos zrobic zevy sie podnosila ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie a do kombi da sie cos zrobic zevy sie podnosila ??

 

do kombi to jakis elektryczny podnosnik by sie przydal.albo jakies mega sprezyny;p

 

no i jak tam VrobekW zamontowales to??

 

wybacz ale jeszcze sie za to nie zabralem. ostatnio wstawialem halogeny przeciwmglowe i wycinalem kata, a ze sam wszystko robilem i samochd stal kilka dni na kanale to nie mialem checi dalszych zabaw. jutro po imieninach babci :D zabiore sie powoli za robienie tego:) manual tak jak obiecalem, wrzuce na forum zeby byl w warsztacie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz bedziesz miał okazje zrobic w końcu klape i fotoporade bo ja już czekam czekam i czekam a tu nic długi weekend będzie okazja się wziąć wierze w ciebie :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja mam takie jedno pytanko... gdy zamknę auto z pilota to mam następujący efekt:

 

> auto zostaje zamknięte (drzwi, klapa, wlew od baku)

> otrzymuję sygnał świetlny kierunkowskazami.

 

no i jest prawidłowo bo auto jest zamknięte całkowicie... ale gdy teraz nacisnę przycisk na pilocie od tylniej klapy (około 2 sekund) to mam takie coś:

 

>drzwi pozostają zamkniete, choć słychać jak zamki wykonują jakąś prace ale rygle nie podnoszą się.

> ale klapa nie otwiera się :/ tak jakby tylko "dostaję dostęp" do niej. Czyli muszę nacisnąc w niej klamkę na srodku żeby ją otworzyć. Jak już ją otworzę i zamknę to auto rygluje się od nowa i jest zamkniete.

 

czy mogę coś zrobić (przestawić?) aby po naciśnięciu przycisku zamek się zwalniał ?

 

chce zrobić właśnie takie automatyczne podnoszenie klapy ale co mi po tym przyjdzie jak i tak będę musiał pod nią podejść i ciągnąć ręką za ten "mikroprzełącznik" :/

 

 

wiecie o co chodzi, nie ? :) jakis dzisiaj dzień mam cieżki i nie potrafie logicznie ułozyć zdania :P tak mi się wydaje ;)

 

 

pzdr

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zamek w klapie jak masz ustawiony? bo moze to ma jakies znaczenie przekrec kluczykiem aby byl w pozycji po srodku tzn wkladasz kluczyk grotem poziomo ja tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba... zamek w klapie ustawiony jest normalnie. to znaczy w pozycję "otwarty". czyli to nie ma nic do rzeczy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiadomo jak to zrobić, jedni mają, że im odskakuje, a inni dostają tylko dostęp do klamki jak napisałeś. U mnie i rodziców w kombiakach właśnie tak jest, jak otworzę z pilota to moge wtedy otworzyć za pomocą klamki, ale sama nie odskoczy. Dodatkowo coś się u mnie pokaszaniło bo jak nacisnę na pilocie otwarcie bagażnika, to z możliwością użycia klamki otwiera tez mi się zamek kierowcy. Jak klapę zatrzasnę to alarm niestety się już sam nie uzbraja i drzwi kierowcy zostają otwarte razem z możliwością użycia klamki. Kiedyś jak zatrzasnąłem to alarm sam się uzbrajał z powrotem i auto było zamknięte. Ale mam notoryczny błąd zamka kierowcy i zauważyłem, że rygiel w nim nie działa (czyli mogę klamką drzwi od wewnątrz otworzyć przy zamkniętym aucie) więc to pewnie dlatego...

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No ok ale odbiegamy od tematu jak to lepiej zrobić i gdzie dostać części aby ta klapa sama się podnosiła??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega maciejek ma sprezyny 60zl za sztuke. manual w przyszlym tyg bedzie spokojnie. troszke obowiazkow bylo a po drugie neta mam w blueconnect wiec czasami nie mam cierpliwosci zeby z niego korzystac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz dzis zamontowałem ten patent naszego kolegi i działa elegancko.Klapa sama sie otwiera jak ta malina.Bajerka jednym slowem.Dla Benego wielkie pozdro i szacun za to co zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po montażu tego patentu chyba wszystko jest oki ale u mnie klapa podnosi się tylko do połowy ale myśle że jest to wina amortzatorów bo po połowie to one powinny podnosić dalej klape a bez tego patentu to klapa i tak się sama nie podnosiła po połowie

Ma ktoś może doświadczenie z zaminnikami amortyzatorków bo ori u GETEM'a po 88,00zł a zaminnik można nabyć po 35,00 i nie bardzo wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamienniki i chodza bez problemu juz od 3 miesiecy wiec smialo mozesz brac. ja placilem po niecale 35zl za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności