Skocz do zawartości
asik82

Automatycznie podnoszona klapa SEDAN

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a ma ktoś z was skan strony z instrukcji obsługi, jak to ma się wedle producenta zachowywać. Bo już czytać tego nie mogę:587:

W mojej instrukcji jest napisane że jak otworzę bagażnik przyciskiem na pilocie to muszę zamknąć go ręcznie, jeśli tego nie zrobię, bagażnik będzie cały czas otwarty (czytaj zamek nie trzyma klapy). Jedyny problem jest taki że mam tą instrukcję po angielsku. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzut :)

 

qq5276_Bez nazwy.jpg

Bez nazwy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin,:ok: jeszcze jedno, kilka stron wcześniej jest to opisane jak to działa z kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fh1048_1.jpg

 

dy4113_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE!!!!!!!

temat jest: "Automatycznie podnoszona klapa SEDAN "

co ma piernik do wiatraka i wasz przycisk w klapie?

W żadnym passacie sie klapa sama standardowo nie unosila, i magiczna siła przycisku też jej nie podniesie...... (klapa tylko odskakuje)

Kilka postów wyżej pisałem o siłownikach od jetty co zostało bez odpowiedzi, a co moim zdaniem jest dość prawdopodobnym rozwiązaniem do "podnoszenia klapy automatycznie"

Proszę więc skończcie z przyciskami bo niczego doczytać nie można w tym temacie!!!

Efekt otwierania klapy automatycznie chciałbym żeby wyglądał tak:

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
temat jest: "Automatycznie podnoszona klapa SEDAN "

co ma piernik do wiatraka i wasz przycisk w klapie?

W klapie czy nie w klapie ale ma bardzo wiele, próbuję tylko zweryfikować posty w których koledzy napisali że z przycisku pilota klapa nie jest automatycznie odblokowana (co jest całkowitą nieprawdą) i w takim wypadku istnienie przycisku otwarcia bagażnika na pilocie nie ma żadnego sensu. Co za tym idzie brak odblokowania zamka = brak otwarcia automatycznego klapy (wg mnie jedno z drugim jest ściśle powiązane)
u mnie po naciśnięciu przycisku na pilocie czy też na drzwiach kierowcy klapa nie odskakuje, a jedynie możliwym staje się jej otworzenie poprzez naciśnięcie przycisku na klapie nad rejestracją co powoduje zwolnienie zamka.

I jeżeli ma być tak jak napisał kolega P.r.z.e.m.e.k, to cały ten temat jest bez sensu, nigdy nie zadziała, i należy zaserwować mu miejsce w archiwum, no chyba że ja nie rozumiem o czym się tu pisze. Więc kolego, sam jestem ciekaw finału tego tematu, ale do momentu aż wszyscy będą wiedzieli że po naciśnięciu przycisku pilota zamek ma się otworzyć, a nie tylko odblokować klamkę klapy, co kilka postów będzie lament że u mnie nie otwiera zamka, albo jeszcze jakieś inne pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak że:

trzymasz przycisk na pilocie klapa podskakuje Ci kilka mm, odblokowywuje zamek i rozlacza alarm. Jesli samochód był zamknięty wtedy otwiera się tylko klapa bez drzwi. Po trzasnieciu klapą samochód jest non stop zamkniety, się blokuje.

Ta sama sytuacja jak masz przycisk w drzwiach, klapa tylko podskakuje i zwalnia zamek!!! jasne ? :)

W seacie jest tak jak opisal przemek, że tylko możliwe staje się otwarcie klapy za pomoca przycisku.

Jak otwiera się klapa bagażnika w Audi A6 C5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno być tak że:

trzymasz przycisk na pilocie klapa podskakuje Ci kilka mm, odblokowywuje zamek i rozlacza alarm. Jesli samochód był zamknięty wtedy otwiera się tylko klapa bez drzwi. Po trzasnieciu klapą samochód jest non stop zamkniety, się blokuje.

Ta sama sytuacja jak masz przycisk w drzwiach, klapa tylko podskakuje i zwalnia zamek!!! jasne ?

 

I to właśnie podałem w załącznikach żeby nie było niedomówień a teraz czekamy na finał czyli

 

do "podnoszenia klapy automatycznie"

 

po wcześniejszym odryglowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakims zagranicznym forum doczytałem, że siłowniki od Audi A6 4F wystarczą, Problem jest taki że znaleźć takich nie mogę do sedana :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na jakims zagranicznym forum doczytałem, że siłowniki od Audi A6 4F wystarczą, Problem jest taki że znaleźć takich nie mogę do sedana

 

Jeżeli to jest pewna informacja tzn. że te siłowniki zdołają podnieść klapę, to można by spróbować uzyskać informację odnośnie ich parametrów (nie wiem gdzie, ale może któryś z kolegów ma jakiś pomysł) po czym zamówić u tego dystrybutora http://www.springmasters.pl/home_pl.html siłowniki dopasowane wymiarami i mocowaniem do passatowskich, ale o odpowiednio dużej sile pchania.:-??

Edytowane przez P.r.z.e.m.e.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak otwiera się klapa bagażnika w Audi A6 C5 ?
Działa identycznie jak w Passacie/Superbie. Kluczyk jest identyczny z środkowym przyciskiem do odryglowania zamka. Edytowane przez ja456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.r.z.e.m.e.k pomysł bardzo dobry, ale mi się wydaję że tutaj nie chodzi o siłę siłownika tylko jak wczesniej ktos pisal o sprężynę jakąś żeby ta klapa została podrzucona na wstępie, a później ona sama leci :)

Może ma ktoś dostęp do siłowników od Audi a6 Sedan 2005r i nowsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że siłowniki od Audi A6 4F wystarczą, Problem jest taki że znaleźć takich nie mogę do sedana

Jeśli idzie o Audika, to ETKA widzi to tak;

 

f9faa2e1e58937e4m.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmm tam widnieje "sprężyna"

lecę zobaczyc czy u mnie w bagażniku jakiekolwiek sprężyny są, może wystarczy tylko mocniejszą sprężynę założyć ?

 

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

 

i tu jest pies pogrzebany.....

My sprężyn nie mamy :/

ale tutaj też sprężyny nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukałem tego filmiku :) - jak widać nie ma tam żadnych dodatkowych sprężyn, a klapa się podnosi, jedynie siłowniki są nieoryginalne (czyt. o większej sile pchania)

 

P.r.z.e.m.e.k pomysł bardzo dobry, ale mi się wydaję że tutaj nie chodzi o siłę siłownika tylko jak wczesniej ktos pisal o sprężynę jakąś żeby ta klapa została podrzucona na wstępie, a później ona sama leci

 

Aby klapa została "podrzucona" być może wystarczą te odbojniki 4F5 827 249 B: http://www.passatplus.de/umbauten/heckklappe/limousine/4F5827249B.jpg ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby klapa została "podrzucona" być może wystarczą te odbojniki 4F5 827 249 B

No jest coś takiego i wygląda to na nieodzowny element całej układanki, bo bez tego to klapa za nic na świecie nie podskoczy.

8d9498cb42076df1m.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie ten odbojnik zamontować ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale gdzie ten odbojnik zamontować ? :D

 

A tutaj :D

e82124f9cc08c42am.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowiedz z niemieckiego forum:

Zitat:

 

Original geschrieben von 00Thomas

 

So, hier nun alle Teilenummern:

 

1x 8E5 827 301 D Scharnier 22,35€

 

1x 8E5 827 302 D Scharnier 22,35€

 

2x 4F5 827 665 A Feder 20,00€

 

2x 4F5 827 552 B Gasfeder 46,70€

 

2x 8D5 827 499 Anschlag 0,76€

 

1x 8E5 971 821 C Führung 2,05€

 

 

 

Gruß,

 

Thomas

 

Sind diese Teilenummern fürn Avant, oder für die Limo???

 

Ich Suche die Teilenummern für die Limo!

 

 

 

MFG: Markus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłowniki w A6 C6 też tak wyglądają.

Google przetłumaczyło komentarz z tego filmu:

 

In this video you will see how it works automatic opening of the trunk of a Passat 3BG, adapted from the AA system 8E2 and A6 4F by madelgado, coupled my hinges from the door of an A4 in order to look more OEM this mod engineered by the great madelgado.

 

Czyli jest jakby element zawiasu z A4 i siłowniki z A6.

Co to jest przy siłowniku (zaznaczone czerwonym kołem?):

oashx.jpg

Edytowane przez ja456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności