Skocz do zawartości
asik82

Automatycznie podnoszona klapa SEDAN

Rekomendowane odpowiedzi

jakies foto albo filmik kogos z forum a nie te gotowe niemieckie projekty itp. ktos juz to zrobil?moze jais manual??

Wątpię ze ktoś to zrobił. Ja tego nawet nie tykam bo autko mam rozkwaszone i nie opłaca mnie się teraz nic robić. A same siłowniki to mało, trzeba jeszcze sprężyny i specjalne odbojniki żeby to działało, a to już zaczyna się rzeźba, i pewnie chęci odeszły do takiej operacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, fajny bajer wsumie. moze kiedys powroce do tego tematu i zobacze ta opcje ze sprezynami.pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem do kolegi zeby troszke opisal jak to dziala jakie koszta itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to czy ktoś włożył te siłowniki od A4 lub A6 i czy to działa zadowalajaco???:) bo bajer no1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze zastanawiam sie nad jednym, bo na tym filmikach klapa na poczatku strasznie szybko sie otwiera. mozna powiedziec ze to jest strzal po puszczeniu zamka.czy takie szarpanie nie uszkodzi calego camka klapy po jakims czasie??bardziej mnie interesuje zrobie nie czegos w stylu bmw x6;p ale tez mercedesa. tam klapa powoli sie podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mercedesie też jest strzał (jak nie ma elektrycznego zamykania i otwierania). Nie wiem czy we wszystkich modelach otwiera się klapę z pilota. Zawiasy są zabudowane i średnio widać cały mechanizm, ale przez otwory przy zawiasach widać całkiem spore sprężyny (większe niż pokazane wcześniej w tym temacie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze zastanawiam sie nad jednym, bo na tym filmikach klapa na poczatku strasznie szybko sie otwiera. mozna powiedziec ze to jest strzal po puszczeniu zamka.czy takie szarpanie nie uszkodzi calego camka klapy po jakims czasie??bardziej mnie interesuje zrobie nie czegos w stylu bmw x6;p ale tez mercedesa. tam klapa powoli sie podnosi.

Czesc.

Nie jest to strzal i nic sie nie uszkodzi.

Dziala u mnie juz bardzo dlugo i nic sie nie zepsulo.

Zreszta jak zamontujesz to zobaczysz, ze sprezyny tylko przelamuja oryginalne silowniki w pierwszym stadium otwierania klapy.

 

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

 

Trzeba kupicc:

-w salonie VW (2 sprezynki, 2 odbojniki) numery czesci widac na tym zdjeciu

http://picasaweb.google.com/zborowskirobert/BagaznikAutomat?feat=directlink#5346210570596151314

laczny koszt to okolo 150 zl

- w sklepie typu obi , 2 katowniki i pare srubek, nakretek i plaskich podkladek (wszystkie wymiary sa do wydedukowania ze zdjec)

laczny koszt to pare zlotych.

Reszta to imadlo, szlifierka katowa, wiertarka, wiertlo fi 6 i fi 8 oraz gwitntownik M6 i M8.

Dwie godzinki pracy dla kogos kto ma jakiekolwiek pojecie o slusarstwie i efekt gwaratnowany.

Na koniec delikatnie calosc posmarowac i cieszyc sie automatycznym bagazanikiem!

Nie przejmujcie sie jesli po zlozeniu nie bedzie dzialac.

Oznacza to, ze nie do konca dokladnie sa wykonane otwory i sprezynki nie ciagna tak jak powinny.

 

Pozwodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
beny140

tylko, że u Ciebie klapa szybo się unosi i jakby odbija się w końcówce filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko, że u Ciebie klapa szybo się unosi i jakby odbija się w końcówce filmiku.

 

Szybko?

Nie wydaje mi sie.

A u Ciebie gdy reka otworzysz klape do polowy pelnego kata otwarcia i ja puscisz to sie nie odbija???

Edytowane przez beny140
blad ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te 2 odbojniki są bardzo potrzebne?? czy bez nich sprężyna nie da rady pociągnąć klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy te 2 odbojniki są bardzo potrzebne??

Te odbojniki są potrzebne żeby podbić klapę zaraz po otwarciu, sama sprężyna nie pociągnie klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy te 2 odbojniki są bardzo potrzebne?? czy bez nich sprężyna nie da rady pociągnąć klapy?

 

Witam.

Ja zrobilem bez odbojnikow, tylko zmodyfikowalem dwa wymiary.

http://picasaweb.google.com/zborowskirobert/BagaznikAutomat?feat=directlink#5346210477040256898

Na powyzszym zdjeciu, blaszka opisana "Teil 3" dodalem po 5 mm do wymiaru 45 i 60.

Generalnie chodzi o nadanie wiekszego naciagu obu sprezynka.

Dziala bomba, jak zreszta widac na filmiku kilka postow wyzej.

Pozdrawiam.

Edytowane przez beny140
uaktualnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy jak otwierasz bagaznik przyciskeim w drzwiach tez jest taki sam efekt jak z pilota???czy tylko z pilota otwiera sie automatycznie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny bajer ale jak za kazdym razem przy otwarciu drzwi mam biegać zamknąć tylną klape to ja dziękuje,wolał bym żeby z przodu się tak otwierała:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajny bajer ale jak za kazdym razem przy otwarciu drzwi mam biegać zamknąć tylną klape t

 

Przecież do otwierania klapy masz oddzielny przycisk na pilocie, ten środkowy ( jeden z trzech ) :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie czy jak otwierasz bagaznik przyciskeim w drzwiach tez jest taki sam efekt jak z pilota???czy tylko z pilota otwiera sie automatycznie???

Pilotem, klamka na bagazniku i przyciskiem wewnatrz drzwi kierowcy jest ten sam efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybko?

Nie wydaje mi sie.

A u Ciebie gdy reka otworzysz klape do polowy pelnego kata otwarcia i ja puscisz to sie nie odbija???

jeśli chodzi o mechanizm w passacie to tam w ogólne mi nie odbija:D od nowości problemy z klapą mam.

 

za to w audi to zanim całkowicie się otworzy trochę mija tzn. nie ma tego jakby szarpania przy końcówce, ale to zawsze fabryka wiec jak na samoróbkę u Ciebie wyszło i tak elegancko:)

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=ZcAAkK5Rww4[/ame]

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności