Skocz do zawartości
asik82

Automatycznie podnoszona klapa SEDAN

Rekomendowane odpowiedzi

osłona jakiegos przewodu

identyczne mam u siebie.

Tylko i wyłącznie silownik inny, ja mam srebrny chromowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest przy siłowniku (zaznaczone czerwonym kołem?)

W C5 z tego co widziałem ten plastik zasłania kable idące do klapy bagażnika (podświetlenie tablicy i takie tam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W C5 z tego co widziałem ten plastik zasłania kable idące do klapy bagażnika (podświetlenie tablicy i takie tam).

 

Na filmiku takie plastiki widoczne są po dwóch stronach (a kable są tylko z jednej) mi to wygląda na oryginalne plastikowe osłony z Audi A4, a tu można im się przyjrzeć: http://www.tyresmoke.net/forum/audi-a4-s4-cabrio/100657-rs4-a4-saloon-auto-boot-opening-retro-fit-3.html&usg=__l0Gm8FugCiPrXSO6IW-ino_9PnA=&h=1200&w=900&sz=184&hl=pl&start=3&um=1&tbnid=srXGoTKPNRdyjM:&tbnh=150&tbnw=113&prev=/images%3Fq%3D4f5827665a%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN%26um%3D1

 

A z tego wynika, że jednak na przedstawionym filmiku użyte zostały sprężyny :(

Edytowane przez P.r.z.e.m.e.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet te silowniki są identyczne jak na tym filmiku, może to komplet od A4 trzeba przeszczepić? widząc jakieś a4 sedan chyba będę musiał poprosić żeby mi gosc pokazal jak bagażnik się otwiera ;)

 

---------- Post added at 00:25 ---------- Previous post was at 00:23 ----------

 

po prawej stronie widzisz zaczepioną sprężynę :)

przyjrzyj się tylko :D

1242137-DSC00026.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i z lewej strony też to widac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po prawej stronie widzisz zaczepioną sprężynę

przyjrzyj się tylko

Te sprężyny są po prawej i lewej stronie a do tego siłowniki 680N, w pasku są 520N trochę słabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc mamy chyba rozwiązanie :)

teraz trzeba dorwać taki zestawik od audi A4/A6 i będzie idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wsadzil te silowniki od Audi?.działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystaczy tylko silowniki o wiekszej mocy czy trzbea przerabiac cale zawiasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem śledząc ten wątek to trzeba zamontowac siłowniki i sprężyny z A4

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koledzy są gdzieś gotowe części aby kupić i montować? Czy ciężko coś takiego zrobić?

Fajny patent to jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego krasnal997 przecież masz numer części 4F5 827 665 A u kolegi w GET-em 54zł szt.

Wystarczy sie zalogować i zamówić:)http://www.getem.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kurcze wpisuję ten nr ze spacjami i bez spacji i nie znajduje mi tych części na getem.... gdzie indziej mogę dostać jeszcze te części po za ASO oczywiście??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze wpisuję ten nr ze spacjami i bez spacji i nie znajduje mi tych części na getem....

wpisz w całości 4F5827665A i nie ma bata żeby Ci nie wyszło ,

gdzie indziej mogę dostać jeszcze te części po za ASO oczywiście??

np. u Gajosa link http://www.gajos.vw.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

przeczytałem cały temacik. i pytanie: czy ktos to zrobił? czy ktos sie w to bawil? czy sie udalo? jakie czesci w konco zostaly zastosowane? orginalne/zamienniki samochodowe czy moze silowniki ze sklepow z takimi rzeczami? ile kosztowala taka zabawa?

 

bardzo prosze o info

Edytowane przez MatiTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niemieckiej strony wynika że to nic trudnego zrobić cały mechanizm. Trudniej jest z częściami. Na allegro nic takiego nie znalazłem. Nawet jednej aukcji na której byłby taki mechanizm do jakiegokolwiek z samochodów.

Fakt jest taki że w swojej wersji mam pilota wbudowanego w kluczyk więc przycisku klapy nie mam. Pytanie tutaj do Was koledzy: czy jeśli cały mechanizm zrobiłbym to czy jest możliwość zaprogramowania modułu komfortu tak aby jeden z przycisków otwórz/zamknij centralny wykonywał funkcję otwarcia klapy? Bo jeśli nie to pozostaje tylko dokupienie odpowiedniego sterownika.

Powiedzcie mi jeszcze czy komuś się udało już w końcu to zrobić i gdzie zaopatrzył się w części. Bo nie wiem czy kupować te z tej niemieckiej strony (podanej wcześniej przez jednego z forumowiczów) czy jest jeszcze może jakiś inny sposób zrobienia takiego bajeru. Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałem cały wątek i aż mnie #(*&$&^% strzelała... Temat oczywisty a rozmawiamy o pierdołach, tj. module komfortu... to powinien być oddzielny temat, a nie 70% tematu poświęconego automtycznie podnoszonej klapie bagażnika w sedanie... Ok. Wracając do tematu, zrobił to ktoś ? zna numery części? znak koszt? może nagrać filmik komóreczką? zrobić manuala do warsztatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mamy rozwiazanie" i temat znikl. czy ktos wstawil do siebie te silowniki mocniejsze??jakies foto albo filmik kogos z forum a nie te gotowe niemieckie projekty itp. ktos juz to zrobil?moze jais manual??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności