Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Moj passek to kombi z 2005 roku. Mam pytanko: nie mam oswietlenia przy nawiewach, to jest norma? Poprzedni moj pasek byl z 1999 roku i tam mialem podswietlone oznaczena przy nawiewach. Moze to jest dodatkowe wyposazenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie gdzie mogę sprawdzić o co chodzi z podświetlaniem nad lusterkiem dla kierowcy? Chodzi o to, że odsuwając przysłonkę nie zapala się światło nad osłoną przeciwsłoneczną? Sprawdzałem próbnikiem i w ogóle nie daje tam prądu.

Reszta oświetlenia wnętrza jest OK (no może poza tym wywoływanym przez otwarcie drzwi pasażera, ale to już inna historia).

 

---------- Post added at 14:29 ---------- Previous post was at 14:29 ----------

 

Moj passek to kombi z 2005 roku. Mam pytanko: nie mam oswietlenia przy nawiewach, to jest norma? Poprzedni moj pasek byl z 1999 roku i tam mialem podswietlone oznaczena przy nawiewach. Moze to jest dodatkowe wyposazenie?

 

No niestety ale jest to złą normą. Chyba po 2003 przestali to robić w standardzie (nawet wersje HighLine występują bez).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety ale jest to złą normą. Chyba po 2003 przestali to robić w standardzie (nawet wersje HighLine występują bez).

 

No nie...!!!co to za bzdury pinokio opowiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie...!!!co to za bzdury pinokio opowiadasz?

 

Nie bzdury, tylko nie robili. Wiem, bo kilku kolegom doraviałem te światełka na ledach. Instalacji tam nie było. Nie wiem, czy tylko w uboższych wersjach nie wtykali, czy we wszystkich, faktem jest, że były to passki 2004/05 i nie miały podświetleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam honor w takim razie...Co więcej jestem zdegustowany polityką VW odnośnie tych lampek....pewnie księgowy wyliczył ile przyniesie to oszczędności i zabrakło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie gdzie mogę sprawdzić o co chodzi z podświetlaniem nad lusterkiem dla kierowcy? Chodzi o to, że odsuwając przysłonkę nie zapala się światło nad osłoną przeciwsłoneczną? Sprawdzałem próbnikiem i w ogóle nie daje tam prądu.

Reszta oświetlenia wnętrza jest OK (no może poza tym wywoływanym przez otwarcie drzwi pasażera, ale to już inna historia).

 

A czy ktoś się orientuje o co może chodzić w powyższym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał Radoslav

A ja mam pytanie gdzie mogę sprawdzić o co chodzi z podświetlaniem nad lusterkiem dla kierowcy? Chodzi o to, że odsuwając przysłonkę nie zapala się światło nad osłoną przeciwsłoneczną? Sprawdzałem próbnikiem i w ogóle nie daje tam prądu.

Reszta oświetlenia wnętrza jest OK (no może poza tym wywoływanym przez otwarcie drzwi pasażera, ale to już inna historia).

 

 

A czy ktoś się orientuje o co może chodzić w powyższym przypadku?

 

Wygląda na przetarty, przerwany kabelek albo na uszkodzony włącznik w daszku przeciwsłonecznym, ale szczerze nie mam pojęcia jak to się rozbiera i czy wogóle się rozbiera, ja chyba dałbym sobie z tym spokój no chyba że nocą często się malujesz na światłach :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wymienić żarówke w oswietleniu bagażnika w kombi ? (w podsufitówce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na przetarty, przerwany kabelek albo na uszkodzony włącznik w daszku przeciwsłonecznym, ale szczerze nie mam pojęcia jak to się rozbiera i czy wogóle się rozbiera, ja chyba dałbym sobie z tym spokój no chyba że nocą często się malujesz na światłach

 

Hehhe...no dobra z wieczornego makijażu mogę zrezygnować :P ale lubie kiedy w aucie działa wszystko jak należy. Też mam podejrzenia o jakiś przewód albo styk, ale nie wiem od której strony zacząć rozbieranie elementu :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam podobny problem do kilku osób. W moim passacie '00 zgasło podświetlanie deski, konsoli środkowej, nawiewów, włączników podnoszenia szyb w drzwiach, itp. Dziś sprawdziłem bezpieczniki, moduł komfortu i złącza znajdujące się przed nim (wszystko wygląda ok) i dalej nic. Ma ktoś pomysł na ten problem?

Dodam, że oświetlenie nad lusterkiem, progów, schowka, itp. działają razem z całą resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem zdiagnozowany i usunięty :D. Powód był banalny. Zerwany jeden przewód od zasilania tego oświetlenia. Jak na mój gust nieco za sztywne przewody robią seryjnie, bo po wielokrotnym odchylaniu żaluzji na bok przewód był jakby ukręcony.

Dostęp prosty więc robotka zajęła chwilę.

Nową kostkę + przewód z pinami do niej zakupiłem w ASO za 28 zł (po małych zniżkach ;)). Końcówki żeńskie odzyskałem ze starej bo ASO takowych nie posiadało. Teraz jak już wiem co, to bym zrobił bez udziału tych części. Gdyby ktoś szukał to:

Kostka (oprawka): 1J0 973 332 lub (1J0 973 131A - taka była fabryczna)

Przewód z pinami męskimi: 000 979 254 E

A tak to wygląda po "modzie"

Zdj?cie2144.jpg

Zdj?cie2145.jpg

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieswieca mi lampki na słupkach sprawdzałem zaroweczki sa ,ok

Kiedys dobralem sie do lampki za kierowca, w celu sprawdzenia jaka tam siedzi i ew. wsadzenia jakiejs diody. Po wyciagnieciu wsadzilem spowrotem. Po jakims czasie przestala swiecic. Pozniej dolaczyla do niej lampka za pasazerem, ktora rowniez odmowila posluszenstwa ;). Pare dni temu z miernikiem w reku zabralem sie ponownie za te oswietlenie. Po ok godz. dumania czemu za kierowca nie swieci zarowka, mimo ze dochodzi do niej prad, odkrylem ze cos musi byc nie tak z plytka, bo gdy ja nacisnalem mocniej lampka dzialala (mam fabryczny alarm z czujnikami w lampkach). Podlozylem papier i na razie jest ok. A za pasazerem zarowka po prostu sie przepalila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, mam podobny problem do kilku osób. W moim passacie '00 zgasło podświetlanie deski, konsoli środkowej, nawiewów, włączników podnoszenia szyb w drzwiach, itp. Dziś sprawdziłem bezpieczniki, moduł komfortu i złącza znajdujące się przed nim (wszystko wygląda ok) i dalej nic. Ma ktoś pomysł na ten problem?

Dodam, że oświetlenie nad lusterkiem, progów, schowka, itp. działają razem z całą resztą.

 

Mój problem został szybko rozwiązany: pokrętło regulacji zasięgu świateł wymieniłem na nowe i po sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam troche inne pytanie

Otoz chce podlaczyc listwy ledowe (te ktore wszyscy montuja w zderzakach) w bagazniku w celu doświetlenia bagaznika (sedan) i w teraz moje pytanko jak sie podpiąć aby swiatlo sie zapalalo razem z tym fabrycznym ??

 

da sie jakos to w prosty sposob zrobic bez wiekszego grzebania sie w elektryce auta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam troche inne pytanie

Otoz chce podlaczyc listwy ledowe (te ktore wszyscy montuja w zderzakach) w bagazniku w celu doświetlenia bagaznika (sedan) i w teraz moje pytanko jak sie podpiąć aby swiatlo sie zapalalo razem z tym fabrycznym ??

 

da sie jakos to w prosty sposob zrobic bez wiekszego grzebania sie w elektryce auta ??

__________________

Chyba tylko pod przewody czujnika / lampki od oswietlenia bagaznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam problem: nie gasnie mi podswietlenie regulacji luterek ,szyb w drzwiach kierowcy.. czy otwarty ,czy zamkniety samochod..czym to moze byc spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.mam problem: nie gasnie mi podswietlenie regulacji luterek ,szyb w drzwiach kierowcy.. czy otwarty ,czy zamkniety samochod..czym to moze byc spowodowane ?

 

Prawdopodobnie oryginalny przewóz zasilający to światełko się przerwał i ktoś grzebnął w instalacji na tyle nieudolnie, że wziął sobie plusa z obojętnie skąd byle był. I właśnie jest i to taki na stałe... Rozbierz boczek i zobacz jak i skąd kabelek idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,nie bo do tej pory bylo ok.. moze ma wpływ to ze prałem samochód w środku i gdzieś się dostała woda.. tylko nie mam pojęcia gdzie szukac ewentualnego spięcia..bo nie wiem co odpowiada za to oświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności