Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

witam wie ktos moze dlaczego nieswieca mi lampki na słupkach sprawdzałem zaroweczki sa ,ok wyglada nato ze brak plusa czy wie ktos skad idze wiazka do nich, jak moge to naprawic ,zaznaczam ze wszystke lampki swieca zwyjatkiem ,tych na słupkach

 

Szukaj złącza "T10o" (10-pinowe) koloru zielonego przy słupku ("A") przednim z lewej strony; pin 7 to plus, który powinieneś mieć bo wszystkie pozostałe lampki świecą, z pewnością masz problem z masą.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z modułu wychodzi jedna masa, która rozdziela się na lampkę środkową i dwie boczne. Ten przewód, który wychodzi z modułu jest koloru niebieskiego z szarym paskiem. Do lampek bocznych dochodzi także przewód koloru niebieskiego z szarym paskiem, a do lampki środkowej przewód masowy jest koloru brązowego z białym paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpinam sie tutaj bo niestety nie znalazłem odp.

Problem polega na tym że przy zamkniętych drzwiach kierdy przełącze oświetlenie wnętrza na pozycje "otwarte drzwi" świeci sie cały czas, nie gaśnie mimo zamkniętych drzwi. Dodam że brzęczyk działa, podświetlenie drzwi też;/ Co to może być?

googlowałem troche znalazłem to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053 jednak nie rozwiązuje problemu.

------------

może te informacje będą przydatne - w histori napraw znalazłem ze była naprawiana wiązka elektryczna + wymontowano fotel kier. co sugeruje że dobierali sie do modułu konfortu...

Edytowane przez pentel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jajus007

witam! jestem mowy na tym forun z moin nowo zakupopnym paskiem b5 1.9 tdi z 1998r wersja kobli w automacie. mam problem z oswietleniem wnetrza auta, zadna lampka nie dziala:( sprawdzilem bezpieczniki i u mnie na bezpieczniku nr "6" w ogole nie ma pradu. ale poszedlem dalej i podláczylem na "krutko zasilanie do przewosu + (czerwino niebieski ) w podsufitce i wszystko zadzialalo oprucz zapalania sie swiatla podczas otwierania drzwi(ale to oczywiste) moje pytanie co dalej? dobierac sie do panelu komfortu i szukac przyczyny w tym miejscu czy jepiej zaczac z wybadaniem sprawy dlaczego nie ma pradu na bezpieczniki nr. 6 ? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wie moze ktos w jakie miejsce biegna kable od lampek na słupkach , z tego co udało mi sie zobaczyc to biegna w kierunku przedniego lewego słupka ale niewiem gdzie dokładnia do jakiej kostki . wiec jesli ktos wie to bede wdzieczny za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę musiał tego spróbować.. w połowie zimy przestał mi działać czujnik otwarcia w drzwiach pasażera.. ale dziś kiedy zrobiło się ciepło (ok 15' było) nagle ożył. Wieczorem kiedy było zimno znowu nie działał..

 

Ma dokładnie to samo właśnie od strony pasażera. Tyle, że u mnie nie ma zależności na temp. Po prostu raz jest, raz go nie ma. Czy udało ci się z tym uporać za pomocą WD-40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy udało ci się z tym uporać za pomocą WD-40?

 

Ludzie nie róbcie sobie tego - nie psikajcie WD40 na połączenia elektryczne bo możecie zapomnieć o poprawnym działaniu elektryki - są specjalne specyfiki typu kontakt spray do regeneracji połączeń elektrycznych itd - ale nie wd40 - wysusza i niszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie nie róbcie sobie tego - nie psikajcie WD40 na połączenia elektryczne bo możecie zapomnieć o poprawnym działaniu elektryki - są specjalne specyfiki typu kontakt spray do regeneracji połączeń elektrycznych itd - ale nie wd40 - wysusza i niszczy

A najlepiej to wyciągnijcie zamki i polutujcie zimne luty na nowo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie nie róbcie sobie tego - nie psikajcie WD40 na połączenia elektryczne bo możecie zapomnieć o poprawnym działaniu elektryki - są specjalne specyfiki typu kontakt spray do regeneracji połączeń elektrycznych itd - ale nie wd40 - wysusza i niszczy

 

No właśnie też miałem wątpliwość o skuteczność takiego działania WD-40 i dlatego pytałem.

Będę szukał może jakiegoś contact-spray'a i spróbuje najpierw tym. Jak nie pomoże będę się bawił w wymontowanie zamka i lutowanie.

Dzięki za pomoc.

 

---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:22 ----------

 

Tutaj wraz z innymi pisałem o oświetleniu wnętrza.

 

A o czym tu mówimy? Właśnie o problemach (ich powodach) z oświetleniem wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeB5

Witam.

Dopiero co zacząłem swoją przygodę z passatem i na dzień dobry kompletny brak oświetlenia wnętrza. Elektryk stwierdził że moduł komfortu założony jest od golfa a nie passata i przez to brak podświetlania i będzie brak podgrzewania lusterek. Co do modułu to niby że jest od golfa bo przewody wchodzą do niego przez jedną kostkę a nie dwie jak to podobno jest w paskach. Czy może mieć rację? Proszę o podpowiedź. Oczywiście skorzystam z wszystkich rad jakie udzieliliście wcześniej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczorek...

tak czytam sobie ten dzial na forum i niektore problemy pokrywaja sie z moimi ale nie wszystkie...mianowicie,

w moim pasku '98 mam problem taki ze nie mam oswietlenia wewnatrz,ale juz mniej wiecej wiem co sie dzieje,ale dochodzi do tego jeszcze jeden problemik...

w momecie gdy zamykam samochod z pilota alarm sie uzbraja ale za chwilke slychac sygnal rozbrajania sie go,szyby sie normalnie domykaja ale drzwi wcale nie rygluja...

zanim mi sie to stalo oswietlenie w pewnym momencie zaczelo zachowywac sie jakby nastapil spadek napiecia,zarowki zaczely delikatnie przygasac i zapalac sie na nowo az w koncu calkowicie przestaly swiecic...

dp tego powiem,ze jezeli chce zaryglowac autko od wewnatrz to rygluja sie tylko przednie drzwi.

co moze byc tego przyczyna....czyzby modul odmowil posluszenstwa... ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to wygląda. spróbuj jak masz możliwość podpiąć sprawny tego samego typu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki pentel za odpowiedz...

mam jeszcze jedno takie malutkie pytanie...czy jest jakas inna mozliwosc sprawdzenia nr seryjny modulu bez rozbierania paska i dostawania sie do wnetrz jego zamocowania... ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też podepnę się do tematu

W moim Pasku mam dziwny problem, mianowicie nie działa mi podświetlenie progów w trzech drzwiach, działa tylkow drzwiach kierowcy, w pozostałych otwarcie drzwi powoduje zapalenie oświetlenia kabiny natomiast podświetlenie progów nic. Zaznaczam iż wszystkie żarówki są sprawne. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja też podepnę się do tematu

W moim Pasku mam dziwny problem, mianowicie nie działa mi podświetlenie progów w trzech drzwiach, działa tylkow drzwiach kierowcy, w pozostałych otwarcie drzwi powoduje zapalenie oświetlenia kabiny natomiast podświetlenie progów nic. Zaznaczam iż wszystkie żarówki są sprawne. Proszę o pomoc.

Sprawdź czego tym lampkom progowym brakuje, czy napięcia czy masy. I będzie można od czego zacząć poszukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę

Edytowane przez dzwonkosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i masę przy otwarci drzwi podaje natomiast poza drzwiami kierowcy nie podaje napięcia. Nie wiem gdzie mam szukać przyczyny

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość woode

witam

pytanko u mnie działa prawie wszystko oświetlenie progów,całej konsoli centralnej,liczników,lampki boczne ale nie działa podświetlenie bagażnika oraz lusterek wewnątrz samochodu (lampki nad osłonkami od słońca) jeszcze niedawno świeciły i nagle obie przestały dodam że bezpieczniki są ok jeśli to moduł to proszę o opis jak go wymontować z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na to wygląda. spróbuj jak masz możliwość podpiąć sprawny tego samego typu

 

troche pozno ale zawsze...

jak pisalem jakis czas temu,mialem klopot z oswietleniem wewnatrz auta,kompletnie nic nie dzialalo... :((( ale dzieki naszemu koledze Slawkowi problem zostal rozwiazany,nie ukrywam iz bardzo sie ciesze...

na szczescie obylo sie bez kupowania nowego modulu i duzych kosztow z tym zwiazanych tak jak to mowil mi elektryk u ktorego bylem...

i co sie okazalo...

Slawek,po dostaniu sie juz do modulu komfortu pokazal gdzie tkwi problem...okazalo sie ze przewody ktore wzial do reki rozpadly mu sie w drobny mak w reku,po prostu skruszyly sie...

po wymianie starych na nowe,przeczyszczeniu wszystkiego co sie dalo w moim pasiaku ponownie nastala jasnosc a co najwazniejsze zaczal dzialac alarm i centralny zamek...

 

serdeczne dzieki Slawek

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności