Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie szukac przyczyny braku swiatla w drzwiach lewych tylnich? cos w zamku czy szukac wew auta? aaa i jeszcze cos...wogole przy otwieraniu tych drzwi nie swieci sie wnetrze reszta hokey:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paddl zamek albo miktostyk albo zimne luty tak czy siak to wina zamka bo jak sam piszesz nie pali sie ani oswiewtlenie wnetrza ain podswietlenie drzwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamek albo miktostyk
a gdzie ten mikrostyk przy zamku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mikrostyk jest w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam również problem z oświetleniem wnętrza. Jednak żeby było łatwiej napiszę co zrobiłem do tej pory. Miesiąc temu kupiłem passata rok 1998. Nie zapalało się w nim oświetlenie wnętrza i lampki progowe w lewych drzwiach z przody i z tyłu podczas otwarcia tych drzwi. Nie działał również sygnalizator włączonych świateł. Troszkę poczytałem i zabrałem się do roboty. Oczywiście wilgoć pod siedzeniem kierowcy, jednak tam na moje oko wszystko w porządku. Rozebrałem drzwi , poprawiłem luty w zamkach i zaczęło wszystko łącznie z brzęczykiem działać. Jednak po tej robocie centralny zamek zaczął wariować. Oddałem auto do elektryka jednego z lepszych w okolicy. Jak się okazało wilgoć w podłodze jednak dała się we znaki i jak ruszyłem wiązką kabli przy module zaczęły się problemy. Elektryk wymienił wadliwe kable i zamek działać dobrze (oświetlenie wnętrz również). Jednak jakiś tydzień temu znowu przestało się zapalać oświetlenie wnętrza, lampka progowa, brzęczyk podczas otwarcia drzwi kierowcy. Myślałem że znowu zamek ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak odłączę lampkę progową wszystko łącznie z brzęczykiem działa prawidłowo. Jeżeli po odłączeniu lampki wszystko działa to chyba zamek jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może sama lampka jest wadliwa...Podłącz zamiast niej inną to zobaczysz czy jest OK.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego juz próbowałem. Lampka jest sprawna, sprawdzałem pod prostownikem świeci tylko w jedną stronę (dioda Ok), przekładałem również z innych drzwi. Plus na kablu jest również Ok, prawdopodobnie coś z masą, tylko dlaczego po odłączeniu oświetlenie działa prowidłowo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości-mierzyłeś napięcie na kabelkach??Jakie jest??Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam. Przy otwartych drzwiach na zasilaniu lekko ponad 12V masy brak. Niestety słabo się znam na elektryce, ale dziwne jest dla mnie to że jak wepnę miernik we wtyczkę lampki wskazuje około 12V a lampka nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że masy brak a później że w kostce masz 12V.Jak udało Ci się to zmierzyć skoro masy brak??A diodę zmierz miernikiem to będziesz wiedział czy jest OK.Pzdr.

Sprawdź jeszcze kabelki pomiędzy nadwoziem a drzwiami.(w tej gumowej osłonie)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest to dla mnie dziwne. Nie ma przejścia między kablem masowym a budą auta (czyli masy brak). Lampka świeci w drzwiach prawych czyli jest sprawna. Jeszcze jedno pytanie- czy przy zwarciu miernik pokarze napięcie ???

Edytowane przez gregdet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem w innym wątku i kolega miał taki sam problem.Powodem była krańcówka drzwi.Zimne luty swoją drogą,sprawdź jeszcze raz krańcówkę.Na forum był już wątek jak sprawdzić.Pzdr.

Jak nie zapomnę (i obudzę się koło południa :D ) to sprawdzę jak to dokładnie działa.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Właśnie sprawdziłem w innym wątku i kolega miał taki sam problem"

Możesz dać namiary.Dzięki bardzo.

Edytowane przez gregdet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik krańcowy sprawdzałem przy okazji lutowania , był sprawny (co wcale nie znaczy, że nie mógł się popsuć).Jednak, jeżeli po otwarciu drzwi (oczywiście przy odłączonej lampce progowej) włącza się np. sygnalizator świateł jak wyżej wspomniałem, to teoretycznie jest sprawny.

Dzisiaj sprawdziłem jeszcze napięcie na masie . Miernik przy otwartych drzwiach wskazuje gdzieś około 0.2V.

Edytowane przez gregdet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnośnie oświetlenia wewnątrz, mój problem jest następujący. Otórz wyskoczył mi suwak oświetlenia nad lusterkiem i blaszka została w środku. Rozkręciłem wszystko ok, nałożyłem blaszkę , ale okazało się że brakuje chyba jakiegoś klipsa, albo sprężynki który dociska tą blaszkę od środka. Nałóżyłem jakąś znależiona sprężynkę żeby się trzymało, ale teraz oświetlenia działa jak się lekko puknie w suwakiem, albo i nie działa, więc chyba inny wynalazek dociska.

Moje pytanie czy może mi ktoś powiedzieć jak wygląda to ustrojstwo, czy może samemu można coś jeszcze zakombinować, czy cos trzeba dokupić?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z passatem b5 3b 1,8 T(150km)nie mam swiatla w srodku,nie mozna go nawet zaswiecic recznie nie mowiac juz o tym ze po otwarciu zadnych dzwi nic sie nie swieci.Tempomat tez nie dziala.bezpieczniki ok.dzieki z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł,a czytałeś wątek od początku???? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytalem i czytam nadal.Jest o tym module komfortu, i wydlubalem goscia modul jest suchy ale kable tona w wodzie,na oko wygladaja ok.Dzis to troche za ciemno , ale jutro nie popuszcze. Nadmienie ze kupilem tego paska 3 godz temu i juz mnie jezy!!A do tego wszystkiego nikt nic nie pisze o tym tempomacie. Czy to ma zwiazek z modulem?Poradzcie plis.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności