Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Sznownych kolegów ja mam identyczny problem tak jak pisał kolega wyżej, brak oświetlenia wnętrza, sprawdzone bezpieczniki, przelutowany moduł komfortu i nic, a jeszcze jedno bo przestał mi działc pilot scyzoryk. Totalna załamka. Pomocy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno bo przestał mi działc pilot scyzoryk. Totalna załamka. Pomocy. Pozdrawiam

 

Z moich dwóch oba już ledwo działają.. nie pozostaje nic innego jak kopić org. i przełożyć elektronikę i grot.. obawiam sie tylko ze grot po przełożeniu będzie luźny, bo widziałem kilka nieoryginalnych scyzoryków i wszystkie miały luzy. Koszt na allegro scyzoryka z 2 przyciskami to od 300 zł. w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ze swoim kluczykiem u kolesia elektronika i sprawdzał mi czy działa pilot, to na falowniku pokazywał wysyłanie sygnału, a z kolei koleś na serwisie mówi że jest padniety. Sam nie wiek kogo słuchac, bo elektronik to sprawdzał to przy mnie i widziałem efekt wysyłania fal, a kolo z serwisu strzelał w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno za sam pilot na serwisie powiedzieli mi 200zł , sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno za sam pilot na serwisie powiedzieli mi 200zł , sporo

 

Scyzoryk VW w servisie 200 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krissrec

Kolego Suchor, a bateria w pilocie sprawna ?

Edytowane przez krissrec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alledrogo kupisz oryginalny scyzoryk z 2 przyciskami za 100 góra 150 zł. Tylko z jajowatymi przyciskami to trudno dostać, a jeżeli już są to kosztuję w granicach właśnie 150 zł. Z przyciskami kwadratowymi to spokojnie za 100 zł kupisz, ale jeżeli chcesz przełożyć elektronikę ze starego jajowatego to musisz nalutować kawałek miedzianej płytki. Jest opis na forum jak to robił szanowny kolega Przybora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a u mnie jest taki problem ze nie mam podswietlenia na podsufitce... Ale dodam że nie tylko to mi nie działa, otwieranie szyb wszystkich, otwieranie wlewu paliwa i bagaznika, oraz otwieranie i zamykanie guzikami w scyzoryku. czy to moze byc walniety modul komfortu ? czy moze ktores bezpieczniki? (p.s. w Passacie b5fl bezpieczniki znajduja sie tylko tu kolo deski rozdzielczej?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem przypadkiem zwarcie na lampce nad lusterkiem i teraz mi nie działa żadna lampka oświetlenia w całym aucie .Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki są dobre czy są jeszcze jakieś inne bezp... oprócz tych przy drzwiach kierowcy .Cz może coś innego uszkodziłem.

 

 

Ok naprawiłem z tyłu za kostką z bezpiecznikami na wiąsce przewodów był jeszcze jeden bezpiecznik po wymianie jest(+- ok.Teraz mnie czeka naprawa mikrostyków w dzwiach tylko jedne dzwi są ok).

Edytowane przez magg23
naprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi sie chyba nie doczekamy:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a u mnie jest taki problem ze nie mam podswietlenia na podsufitce... Ale dodam że nie tylko to mi nie działa, otwieranie szyb wszystkich, otwieranie wlewu paliwa i bagaznika, oraz otwieranie i zamykanie guzikami w scyzoryku. czy to moze byc walniety modul komfortu ? czy moze ktores bezpieczniki? (p.s. w Passacie b5fl bezpieczniki znajduja sie tylko tu kolo deski rozdzielczej?)

Sam sobie udzieliłes odpowiedzi. Sprawdź czy moduł komfortu nie pływa. Było na ten temat na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy próbował ktoś zmieniać czasy świecenia lampek wewnątrz auta. Wydaje mi się że obecnie jest on zbyt długi.

 

Czy za pomocą vag i modułu komfortu idzie to zmniejszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tez dziwne objawy ;)

wszystko dzialalo do momentu jak sobie spokojnie odkurzalem auto, nagle zgasly wszystkie lampki..[podswietlenie nog, przod tyl, podswieltenie podsufitowki, bagaznika] pozniej wsiadlem do auta, zaczelo dzialac, troszke mnie to zastanowilo i wyeliminowalem bezpieczniki, bo jak raz dziala a pozniej nie to nie bezpieczniki;) wilgoci w aucie nie ma, dlugo nie musialem szukac przyczyny, okazalo sie ze jeden kabelek przy module mial zimny lut, wystarczylo lekko uderzyc w podloge i bylo swiatlo;) warto takie cos sprawdzic przed wizytami i mechaniorow.. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo8o

witam , to pewnie częsta usterka ale nie działa mi oświetlenie wnętrza (w podsufitce , nad drzwiami ) nie działa równiez gdy chce włączyc ręcznie . Jedyna rzecz jaka działa do podświetlenie dolne w drzwiach pasażera, inne nie działają . Jaka moze być przyczyna?

Edytowane przez pablo8o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma pomysł na taki problem:

Podczas zamykania pojazdu z kluczyka bądź z pilota w samochodzie oświetlenie zaczyna migać - wszystkie lampki. W tej sytuacji alarm oczywiście wyje. Sporadycznie samoczynnie zamyka się centralny zamek.

VAG pokazał mi dwa błędy modułu komfortu.

2 BLEDY !!

00953 - Ograni. czasu oswietlenia

25-10 - Nie zdefiniowany warunek polaczen - Sporadycznie

00928 - Naped zamka centralnego ryglowan. PL -F220

27-00 - Wartosc sygnalu niemozliwa

 

Natomiast testowanie VAGiem wszystkich podzespołów drzwi dało pozytywny skutek z zastrzeżeniem gdyż podczas otwieranie drzwi pasażera dłużej zmienia się stan na komputerze z 0 na 1, w pozostałych drzwiach jest to szybsze.

Tymczasowo ustawiłem lampki na "0" ale słychać jak przekaźniki dalej działają po zamknięciu centralnego zamka, ale przynajmniej alarm mi nie wyje.

Dlaczego to oświetlenie tak się zachowuje tylko podczas zamykania centralnego zamka, bo po zamknięcie drzwi po chwili oswietlenie wygasza się. Może ten drugi błąd ma tu związek.

POMOCY brak mi już pomysłu: mikrowyłączniki w zamkach są ok. bo otwieranie drzwi załącza oświetlenie progów i wnętrza, stacyjka również gasi i załącza oświetlenie, sterownik w drzwiach chyba też bo VAG testuje wszystkie bloki poprawnie.

Ludzie pomóżcie!!

 

Wczoraj rozebrałem prawe przednie drzwi i wyjąłem zamek, przelutowałem styki , przemyłem rygiel, i gdy miałem odłączone drzwi zacząłem "bawic się" pilotem, tzn. zamknąłem pojazd i światło gaśnie i nie miga, alarm nie wyje. Czyli nasuwa się myśl - sterownik w drzwiach, ale dlaczego wszystko jest w porządku podczas postoju - problem z oświetleniem pojawja tylko się podczas zamykania pojazdu i uzbrajania alarmu.

 

Forumowicze pomocy!!!!

Edytowane przez mar_sos
nowe dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mi nie działało oświetlenie wnętrza.. zamykanie zdalne z pilota w kluczyku.. szyby.., po sprawdzeniu modułu komfortu, wszystkich wtyczek i zamka nic nie znalazłem...

..dopiero we wiązce kabli które idą od modułu komfortu po usunięciu tej niby izolacji, znalazłem dwa przerwane przewody czerwono-niebieskie, chudszy jeden i jeden grubszy... one musiały byś lekko nadcięte a korozja zrobiła resztę, utleniły się po prostu... po złączeniu wszystko zaczęło działać ! ! !... radzę przed rozbieraniem drzwi, sprawdzić wiązkę kabli które idą od modułu komf. jeśli jest coś nie tak, to widać gołym okiem......

..w razie dziwnego zachowania elektryki (przygasanie, miganie) winny może być urwany kabelek, który zwiera czasami do masy i iskrzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM miałem dokładnie taki sam przypadek jak kolega Jaspin79 ani jedna lampka nie świeciła, znajomy elektryk powiedział, że na 10 przypadków to 9 jest na bank związane z tym łączem, a jest ono tylko prasowane także wilgoć pod wykładziną=AWARIA ale jest to związane tylko z całkowitym brakiem oświetlenia wnętrza inne efekty typu brzęczek czy pojedyncze lampki to mikro styk, który się wyciera - w zamku - przeważnie od strony kierowcy chociaż moduł k. też potrafi umrzeć ale rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj problem jest troche nietypowy... nie dziala mi oswietlenie wnetrza (gorna lampka) przy otwarciu drzwi przednich kierowcy, przy reszcie drzwi i bagazniku wszystko jest ok. Zauwazylem jednak ze gdy samochod jest w ruchu (jedzie) to jak otworze drzwi kierowcy to lampka normalnie zapala sie tak jakby wszystko bylo ok. Wyciagnelem modul i w puszcze jest pare kropelek wilgoci jednak kable wygladaja ok. Wina moze byc mikrostyk czy cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Moj problem jest troche nietypowy... nie dziala mi oswietlenie wnetrza (gorna lampka) przy otwarciu drzwi przednich kierowcy, przy reszcie drzwi i bagazniku wszystko jest ok. Zauwazylem jednak ze gdy samochod jest w ruchu (jedzie) to jak otworze drzwi kierowcy to lampka normalnie zapala sie tak jakby wszystko bylo ok. Wyciagnelem modul i w puszcze jest pare kropelek wilgoci jednak kable wygladaja ok. Wina moze byc mikrostyk czy cos innego?
Jeżeli ci do tego nie działa brzęczek od świateł i światełko u dołu drzwi to na bank mikro zacznij od rozebrania drzwi - ostrożnie ze szybą nie rozbebeszaj zamka tylko wd40 i porządnie popryskaj kilka razy ten styk poznasz go po dwóch przewodach niebieski i czarny następnie przedmuchaj , poprawka wd i powinien zatrybić mi się udało często się zawieszają.Jak tym darmowym sposobem się nie uda to niestety wymiana. POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności