Skocz do zawartości
Domely

Dużo pali 2.0 TDI 170KM

Rekomendowane odpowiedzi

Też dlatego kupujemy tylko verwe. Nic na tym nie zarobisz, a coś może w tym być, skoro pali mniej. Lepsze paliwo ? Lepiej dla silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam kombi 170KM + DSG. Pamietaj ze komfort jakim jest automatyczna skrzynia takze ma swoja cene.

 

U mnie spalanie w miescie w zaleznosci od stulu jazdy oscyluje w granicach 8 - 12, jednak smigam na dosc duzych kolkach. 245/40 R18 i to tez nie jest obojetne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko reklamowane jako lepszej jakości paliwo (Verva, V-power, Ultimate) nie są wiarygodnie udokumentowane.

 

Wszelkie Wasze testy mogą być BAAAARDZO subiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierze w mniejsze spalanie, ale tankuje lepsze paliwo dla swietego spokoju, lepszej jakosci i mniejszego prawdopodobienstwa 'chrzczenia'.

Od nowosci tylko raz zatankowalem normalna rope na trasie Lodz - Wroclaw na stacji BP i silnik zaczal miec minimalne drgawki wyczuwalne przy postoju na luzie. Przenosily sie one na kierownice i przednia szybe (wiec pewnie cala karoserie).

Wszystko ustalo jak ja wyjezdzilem wiekszosc ropy i zalalem niemiecka (1,32E / litr :( ):)

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przy tych mrozach na krótkich trasach wyszło 12,8 .

co do Jakości paliw w 170 wystarczy lać paliwo o pomniejszonej ilości siarki i będzie ok.

Próbowałem wszystkich dostępnych paliw na markowych stacjach i stwierdziłem ze nie warto lać paliw z uszlachetniaczami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dramatycznie rosnie spalanie paliwa to pierwsza czynnosc: sprawdzenie i ewentualna wymiana filtra powietrza. Mniejsza ilosc powietrza (katalizatora) mniejsza moc, a co za tym idzie wieksze zuzycie paliwa i czarne dymy z rur przy mocniejszym depnieciu. Olbrzymie znaczenie ma takze jakosc pracy turbosprezarki ktora moze tloczyc np. mniejsza ilosc powietrza niezbedna do prawidlowego spalania i osiagniecia optymalnej mocy silnika. Ja osobiscie mialem przypadek z padnieciem pompy oleju a co za tym idzie turbosprezarki. Pierwotnie zalozono mi turbosprezarke ktora wkrecala sie (to znaczy slychac ja bylo juz przy ok. 1000 obr/min). I o dziwo auto dostalo takiego kopa jakby mialo co najmniej z 250 kM (a fabrycznie jest 140). Spalanie na miescie "dramatycznie" spadlo na poziom ok. 6,5l/100km, na trasie ok.5l/100km. Szczescie trwalo okolo 2 tygodni do czasu rozpadniecia sie owej turbosprezarki. Po zalozeniu nowej wszystko wrocilo do normy tzn. ok.8l na miescie (Lublin) i 6,1 na trasie i przy depnieciu na gaz ciemna chmura maskujaca z tylu. Podobno poprzednia turbosprezarka miala inna konfiguracje lopatek napedowych. Czy ma ktos na forum wiadomosci odnosnie rodzajow turbosprezarek ktore moga byc stosowane do B6 140kM i jak ma to sie do bezpieczenstwa silnika. Chodzi tu o to czy mocniejsza (wydajniejsza) turbosprezarka nie rozwali silnika. Dodam jeszcze ze turbosprezarki z passatow sa te same jak w Audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w moim przypadku, tak jak pisałem na początku wątku, jest tak że wszystkie filtry i olej były wymieniane. Auto ma niezłego kopa i zero kopcenia. Fakt że upływa ze 2-3 sekundy od depnięcia aż zaczyna coś się dziać ale to chyba niestety normalne w tych silnikach a tym bardziej z DSG.

Prawda jest taka, że po zmianie kół z 18' na 16' o profilu 205 spalanie spadło do 9,5-10L przy spokojnej jeździe po mieście. Trochę dynamiczniej i od razu powyżej 11L. W trybie sportowym (bez szaleństw) 13L spokojnie.

Na trasie zależnie od prędkosci:

7,5-8 przy 120 - 150km/h

raz zrobiłem trasę ok 200 km przy predkości 70-90km/h (ze względu na warunki pogodowe) i spalanie wyszło 6L.

W związku z powyższym i czytając inne posty kolegów na forum uważam że w miescie i przy szybszej jeździe pali mi co najmniej o 1,5L za dużo.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(Verva, V-power, Ultimate)
wszystkie te paliwa maja zwiekszona temperature spalania przez dodatki-ulepszacze i spada moca auta dosc drastycznie szczegolnie aut z dpf:( do dpf tylko zwykly diesel! Edytowane przez olekot13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
wszystkie te paliwa maja zwiekszona temperature spalania przez dodatki-ulepszacze i spada moca auta dosc drastycznie szczegolnie aut z dpf:( do dpf tylko zwykly diesel!

 

Jak to się ma do pompowtrysków ,ja tam leje to lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w przypadku DSG nie jest az tak duzo wyzsze jak w przypadku starych automatow. Moje srednie spalanie 140KM (na hamowni 161)/sedan/DSG z 26 tys <7 l/100, zreszta widac w podpisie.

Znajomy ma Kombi DSG 170KM i gdy raz zrobilem jego autem ~450 km swoim zwyklym stylem jazdy to spalanie moim zdaniem wyszlo ok 1 l/100 wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieli reklame passata blue motion ? Dzięki DSG spalanie jest ponad 10 % niższe ;)

 

A co do mocy to nie sprawdzałem auta na hamowni po zalaniu verwy czy ultimate, ale jest raczej normanie. Tak jak na zwykłym ON. A dpf sie jak zwykle nie oczyszczał jeszcze (od 20 tys km), ale komp niedawno pokazywał zabrudzenie 1,7%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

w sumie jak jest różnica litra na 100km a 30 kucy więcej to żałuje że niemam 170 :Dale chyba bedzie chip wiec wszystko przede mną :)

Michał ten blue to lipa jakaś ,Niemiaszki mają manie na ekologie ,nawet do wiekszych miast na zachodzie bez euro 4 wjechać to mandat od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Passat 170 KM DSG w trasie (nie autostrada) przy prędkości 110-140 spalanie 5,5 - 6,0 max w mieście 7,5-8,3. Nadmieniam ze jezdze normalnie ani wolno ani sportowo...

Obecnie mam przebieg 61 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do mocy to nie sprawdzałem auta na hamowni po zalaniu verwy czy ultimate, ale jest raczej normanie. Tak jak na zwykłym ON.
tez mi sie tak wydawalo dopoki na hamownie nie pojechalem do dynosoftu a tam koni brak!!! wszystko prze super paliwo! zreszta jak cos pytajcie uzytkownika mirass on obcykany w mocach i dpf usunie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy ma Kombi DSG 170KM i gdy raz zrobilem jego autem ~450 km swoim zwyklym stylem jazdy to spalanie moim zdaniem wyszlo ok 1 l/100 wiecej.

 

Raczej nie możliwe. Średnio 1l więcej pali mi 170KM DSG w porównaniu do B6 1.9TDI (styl jazdy nie zmieniony, oba kombi)... między 140 a 170 różnica jest raczej minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy DSG masz mniejsze spalanie niż przy manualu to po pierwsze. Między 170 a 140 dużej różnicy nie ma, maks do około 0.5L /100km

Między lepszym a gorszym paliwem raczej nie ma dużej różnicy.

Chociaż po zalaniu FIATA 126P SHELL V POWER RACING 99+ poleciał ponad 125km/h a na zwykłym paliwku koło 115km/h więc różnica kolosalna na AUTOSTRADZIE :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Przy DSG masz mniejsze spalanie niż przy manualu to po pierwsze.

 

z tego co się oriętuje automaty więcej palą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Między lepszym a gorszym paliwem raczej nie ma dużej różnicy
to dotyczy tylko dpf bez dpf lepiej chodza na ulepszaczach auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał Michal.Enter

A co do mocy to nie sprawdzałem auta na hamowni po zalaniu verwy czy ultimate, ale jest raczej normanie. Tak jak na zwykłym ON.

 

tez mi sie tak wydawalo dopoki na hamownie nie pojechalem do dynosoftu a tam koni brak!!! wszystko prze super paliwo! zreszta jak cos pytajcie uzytkownika mirass on obcykany w mocach i dpf usunie itd.

 

Jezeli to pewna informacja, to dobrze wiedzieć. ;) Jaki miałes spadek mocy ? Były to jednostki czy spora ilość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności