Skocz do zawartości
Domely

Dużo pali 2.0 TDI 170KM

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś sprawdziłem na 2:

8l/100 wynik średni z ponad 3000km, ponad 93godz jazdy.

Wyłącznie miasto, 70 do 100 km dziennie.

przebieg 100,000 w 3 lata

zwykłe paliwo

 

Na trasie potrafię spalić dowolnie dużo/mało. Minimum to 5.6l ale żygać się chce przy takiej jeżdzie :rolleyes: raz spróbowałem i dziękuję.

Przy ponad 180km/h to jednak ponad 15l leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli to pewna informacja, to dobrze wiedzieć. Jaki miałes spadek mocy ? Były to jednostki czy spora ilość ?
" 30-09-08, 20:56

Pytam o te wynalazkowe paliwa,bo one podnosza temp spalin,a przez to czujnik egt obcina moc silnika zeby nie popsuc dpf.

 

Diagnostyka VAG Chełm

marewelowóz

3.2T-squad" to z forum a w 170 potrafi i 18ps urwac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nei zadna wina paliwa tylko tege ze 170 ogolnie bardzo czesto byly obciete przez fabryke, poszukaj na forum, poza tym na chlopski rozum lepsze paliwa posiadaja mniej zanieczyszczen wiec przy autach z dpf raczej roznica na plus w stosunku do samego filtra, przynajmniej takei moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego to nei zadna wina paliwa tylko tege ze 170 ogolnie bardzo czesto byly obciete przez fabryke, poszukaj na forum, poza tym na chlopski rozum lepsze paliwa posiadaja mniej zanieczyszczen wiec przy autach z dpf raczej roznica na plus w stosunku do samego filtra, przynajmniej takei moje zdanie.

bardzo blendne zdanie temat przerabiany nie tylko na forum passata na kazdym forum i kazdy lepszy diagnosta to potwierdzi jak wyzej i kazdy kto zajmuje sie podnoszeniem mocy ja tego nie wymyslilem tylko czytam co pisza inni z wieksza wiedza w tym temacie a 170ps najczesciej maja wiecej niz mniej, mniej maja na ulepszonych paliwach,lub "przykatowanych" pompkach ps.140 tez blado wypadaja na ulepszaczach Edytowane przez olekot13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMP 140 KM - Jazda po szwedzkich autostradach ( 120 - 130 km/h ) i 50% w miescie (5 - 15 km/h ) srednia zuzycia zawsze ponizej 6/100 km, tankuje zawsze na Statoil (karta),kolega z Peugeotem 407 mial spalanie 2l wiecej - zmienil na Statoil i spalanie zmalalo o 1L/100. Moze to diesel? - slyszalem o takich numerach,ze do pelnego zbiornika diesla ( ok. 20.000l ) dolewaja dwie beczki starego oleju ( diesel motor i tak przepali...) a na czysto tygodniowo wplywa1500 - 2000 zl...

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
padniete pompki i cytat diagnosty-"Pytam o te wynalazkowe paliwa,bo one podnosza temp spalin,a przez to czujnik egt obcina moc silnika zeby nie popsuc dpf."

'tylko zwykly on http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?t=14122

Edytowane przez olekot13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie juz być tacy ekonomiczni bo to przez Was takich ponizej 6 litrów i 8 w miescie są korki i lewe pasy zajęte. Mój pali tyle ile do baku wleje i ani cm3 więcej

 

67,2 litrów i to jest mój rekord w tankowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pini-fajnie napisane o tych co zamulaja lewe pasy itp;-)

Nie po to sie kupuje autka zeby bic rekordy oszczedzania.

Co do spalania tez masz racje ze auto pali tyle ile wejdzie do zbiornika-czasem tylko kontrolka przypomina ze juz zostalo mniej niz 8 litrow,aczkolwiek staram sie tego unikac.

Co do jakosci ulepszonych paliw-od nowosci jezdze tylko i wylacznie na V-Power i nic mi sie nie zapycha,nic nie traci mocy(225-230km/h bez problemu),nic mi sie nie wyswietla na cyferblacie-fakt ze 3-4 razy pokazalo mi zeby przewietrzyc DPFa ale tylko dlatego ze praktycznie jezdzilem systemem dom-praca-dom....2km w jedna strone-ale 10min jazdy na 5tym biegu predkoscia 100-110km/h likwiduje ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zużycie paliwa

jazda 90-110km/h około5,5litra

110-130 około 6,7litra

130-150 około 7,8-8,5litra

150-180 około 8-9litra

180-200 około 10 litrów

220-230 pełen gaz jazda non stop zużycie około 14 litrów

tyle pali mój passat jesli dodamy jazdę po mieście zużycie wiadomo trochę wzrośnie

mi przeciętnie spala około 9-10 litrów

myślę że jeśli komuś spala mniej to poprostu jeździ wolniej nie ciśnie gazu też tak można.

Edytowane przez daro0301

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B6 2006r model 2007

2,0 BMR 170kM DSG HYC

przebieg 187tys.

Dzisiaj wyjechałem z Częstochowy do Warszawy, zatankowałem do pełna

ORLEN VERVA + dodatek Castrol TDA

 

http://www.falco.pl/falco/images/stories/tda.pdf

 

tempomat 110km/h

 

dystans - 210 km

paliwa zostało na - 1180km

czas przejazdu - 2 h 10 min

średnia prędkość - 96 km/h

średnie spalanie - 5.1 l/100km:eek: szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przez ostatnie mrozy w Lodzi (ponad -20), na krotkich dystansach (max 5-10km) mialem srednie blisko 14l :D Wiec i tyle moze Passeratti palic :]

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B6 2006r model 2007

2,0 BMR 170kM DSG HYC

przebieg 187tys.

 

Sprawdzałem na autostradzie przy 220km/h palił około 17,0 l/100km:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi łojąc mojego 2.0 170TDi z DSG na autostradach niemieckich, przeszło 1500km wracajac do Polski, z boxem na dachu, 60% drogi jechałem okolo 140km/4h 30% 160km/h 10% 180km/h i spalanie srednie 8,6l/100km wiec przywoicie mało. Audi A6 jadace ze mna, w tiptronicu bez boxa 2.0 TDi spalilo wiecej :P bo im wyszło 8,8l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat 2.0 TDI 170@200 KM 350@405 NM

Dzisiejsza trasa (dane z komputera):

Spalanie 7.5 l

Śr. prędkość 130 km/h

Dystans 180km

2 pamieć

Spalanie 7.7l

Dystans 2000km

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do posiadaczy DSG. Jak w pierwszym poście pisałem mój passat pali trochę za dużo - szukałem różnych przyczyn ale wszystko jest niby w porządku. Szczególnie szybko spalanie rośnie w cyklu miejskim gdzie są postoje na swiatłach itd nie wspominając o korkach.

Ostatnio zauważyłem taką zależność -

stoję na światłach lub w korku ze skrzynią w pozycji D i spalanie chwilowe wynosi 0,9L jak przełącze na N lub P to spalanie w sekundzie spada do 0,6L. Jak przełącze znów na D to spalanie momentalnie skacze do 0,8 - 0,9L. Przy nierozgrzanym silniku różnice są oczywiście dużo większe.

Moim zdaniem coś jest nie tak.

Czy u Was też tak jest?

Czy to normalne czy raczej u mnie coś szwankuje?

Wiecie może co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam tylko u mnie 0,7-0,8 na N,P i 0,9-1,0 na D to wydaje mi sie normalne dodatkowy opór skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pasacik po programie znacznie opuscił swoje łakomstwo na paliwo , trasa 200km/h na tempomacie 7.2 a przy 110 tempomat pali 5.3 , w miescie srednio spala 6.7 a gwintujac max 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet po programie w mieście max 8l/100 ? a przy 200km/h 7,2 absolutnie niemożliwe... chyba że 17,2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trasa 200km/h na tempomacie 7.2

 

masakra.chyba Cie komputer troche oszukuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności