Skocz do zawartości
Domely

Dużo pali 2.0 TDI 170KM

Rekomendowane odpowiedzi

masakra.chyba Cie komputer troche oszukuje

 

kolega Bigos chyba ma uszkodzony FIS i mu jedynki z przodu nie pokazuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam , na testa pokaze udowodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj passat kombi z 2006 2.0 TDI 140km DSG spala w miescie 15l/100km !!!

Miasto jest w sumie małe koło 40.000 w UK, dziennie pokonuje trase z domu do pracy żony i z powrotem - około 7km następnie po 3h odwoże synka do przedszkola - 3,5km następnie odbieram żone i synka i wracam do domu - kolejne 7km czyli w sumie dziennie robie nie więcej niż 20km i spalanie wychodzi mi 15l/100km.

Nie ma żadnych korków, może 2 razy zatrzyma się na światłach i to wszystko, średnio jedzie się 50-60km/h.

Opony mam jeszcze zimówki 225/45/17 ale na dniach je zmieniam, zimy w uK już w sumie niema, czsami jeszcze są przymrozki w nocy.

Czy może być coś nie tak z autem że tyle pali ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 l to zdecydowanie za dużo nawet przy twoich krótkich odcinkach na niedogrzanym silniku. Nie masz korków, ze dwa razy stajesz na światłach. Tu powinno być moim zdaniem z 8-10 litrów max.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 L to za dużo ale przy takim trybie użytkowania to 11L może ci spokojnie spalić. Nie wierze w 7-9 litrów jeżeli robisz tylko kilka km i to w zasadzie cały czas na zimnym silniku. TDi nie rozgrzeje ci się na odcinku 3,5 czy 7 km - szczególnie jak pyrkasz 50km/h.

Gumy też masz raczej szersze więc spalanie wyższe ale w sumie problem musi tkwić też gdzie indziej. Może filtry pozapychane, wtrysk/wtryski leje itd. Ja u siebie wlałem preparat do czyszczenia wtrysków Motul i wydaje mi się że ok 1 litr mniej pali.

Masz DSG czy manual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam DSG.

 

 

A do ilu obrotów go kręcisz na biegach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

niezaduzo, w sumie nie cisne jak jade po miescie, cos kolo 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spokojna jazda. A skrzynia jest OK żadnych objawów? Gdzieś czytałem że jak jakieś czujniki czy zawory w DSg niedomagają to się spalanie zwiększa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia chodzi super. auto jest wciaz na gwarancji, wiec jak cos jest nie tak jade do serwisu i to robia, bylem dzisiaj sie dowiedziec co i jak i musze najpierw wypelnic ile mi spale, czyli zatankowac do pelna wyjezdzic, napisac itp i dopiero wtedy sie tym zajma,co moze mi to zajc 2 miesiace, 2 pelne tankowania...

gdybym mial jakies inne objawy, to by sie odrazu tym zajeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego, jeżeli ja swoim kręcę tylko do 2000 to spalanie w mieście z kufrem na dachu przy mrozach -10C i trasa około 10km miałem na poziomie 9,3l/100km. Coś z Twoim autkiem jest nie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie orientuje jakie podzespoly moga nie dzialc poprawnie ? jezeli konkretnie powiem w serwisie ze to i to nie dziala itp to sie tym odrazu zajma.

 

Czytalem gdzies w komentarzach o poscie w ktorym jest opisane jak jezdzic na DSG, ale nie moge tego postu znalesc. Moze ktos napisac link jezeli,z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

 

i ja się podepnę pod temat, skrzynia manual 6 stopni, spalania skoczyło mi do 16l w mieście, te same trasy od dawna gdzie średnio było 7-8 w zimie przy skrajnych mrozach dochodziło do 10l, gdzie szukać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój passior 170 CR manual spalił mi na trasie najmniej 5,6 do 130 km/h.Jednak moim zdaniem najbardziej obiektywne spalanie to tankowanie "pod korek" i jazda w różnych warunkach.U mnie średnio na zbiorniku wychodzi prawie zawsze ok 7 l/100 km.W tym jest trochę miasta,trochę trasy,trochę odcinków 70 km.Prędkość ok. 140 km/h ale czasem na chwilę było 230 km/h.Jeżdżę zawsze na vervie lub innych ulepszonych paliwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ŁuLF
Jeżdżę zawsze na vervie lub innych ulepszonych paliwach

Przejdz na zwykle paliwo bo napewno masz DPF i na ulepszonych paliwach silnik z DPF osiaga mniejsza moc bo filter go szybciej ogranicza... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejdz na zwykle paliwo bo napewno masz DPF i na ulepszonych paliwach silnik z DPF osiaga mniejsza moc bo filter go szybciej ogranicza... :)
Spotkałem się już z taką opinią co do zwykłego paliwa ale nie do końca rozumiem o co chodzi...Wdzięczny bym był za rozwinięcie tematu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ŁuLF
Spotkałem się już z taką opinią co do zwykłego paliwa ale nie do końca rozumiem o co chodzi...Wdzięczny bym był za rozwinięcie tematu!

Było chyba juz na forum , przy dpf jest czujnik temperatury i przy ok. 900 stopni ogranicza moc/moment i jak tankujesz paliwo z tymi uszlachetniaczami szybciej osiagasz ta granice ...

Przynajmniej ja tak to zrozumiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testując spalanie mojego 2.0TDI manual uzyskałem wyniki:

-trasa - prędkość ok 90km/h - rekordowo uzyskałem 5,2l/100km na odcinku ok 100km

-trasa - prędkość ok 120-150km/h - średnio mam na pozimie 7l/100km

-miasto - średnio mam na poziomie 7-8l/100km

Generalnie średnie spalanie na 100h jazdy mieszanej mam na poziomie 6,7-6,9l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec ma 2.0TDI 170KM CR z DSG 2010. Na trasie ostatnio tak do 120km/h, bo nie bylo się gdzie rozpędzić wziął mu 6l, na mieście różnie. Wszytsko zależy od stylu jazdy, ale jest zadowolony i nie pali mu wcale duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na trasie ostatnio tak do 120km/h, bo nie bylo się gdzie rozpędzić wziął mu 6l, na mieście różnie.

To chyba w DE na autostradzie? Bo o ile pamiętam w Polsce nie ma gdzie osiągnąć większej prędkości niż 130km/h?

 

-trasa - prędkość ok 120-150km/h - średnio mam na pozimie 7l/100km

Zależy na jakiej trasie. Bo autostrada a normalna np. E7 droga jest znacząca różnica.

Na takiej 7 żeby gdziekolwiek rozpędzić się do tych Twoich 150km/h musisz cisnąć go (wyprzedzania itd.itd.) gdzie te 7L jest takie minimalne (nie wiem jakie masz opony, do tego czy na auto climie cały czas jest ).

 

Mój na trasie bierze koło 6L :) jestem zadowolony. U nas nie ma gdzie rozwijać prędkości zawrotnych. Maksymalnie jakie spalanie mogłem uzyskać na trasie (GDAŃSK-WARSZAWA) na całej długości tej trasy 7.8L i więcej mi się nie udało, ale oczywiście była to głupkowata jazda (skakanie takie , wyprzedzanie po kolei każdego samochodu).

Mój minimum jaki zdołałem osiągnąć w zimę na trasie WARSZAWA-GDAŃSK , było to bodajże 4.4L, ale jazda cały czas za jakąś piaskarką, bo trasa była nie możliwa co jazdy taki śnieg był , zero widoczności i oczywiście "muskanie" gazu a nie wciskanie :) Już nie mówiąc ,że jechałem ze 6h.

 

 

W dużym mieście realne jest spalanie 7-8L, u mnie przy dużym natężeniu ruchu , małym w miare mieście (40.000mieszkańców) spalanie utrzymuje się na poziomie 10L w mieście , a oczywiście jest to emerycka jazda ,bo w mieście to bez różnicy czy będę mu deptał czy zmieniał przy 2tyś.obr. i tak i tak spalanie koło 10L jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności