Skocz do zawartości
Domely

Dużo pali 2.0 TDI 170KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystich serdecznie :)

 

Jestem tu nowy - jestem szczęśliwym posiadaczem Paska od kilku dni.

Jest to Highline Variant z DSG z 2006.

Ogólnie jestem nieziemsko zadowolony z jazdy tym autem tylko to spalanie :(

Jeździłem wczesniej Jettą z 1.9 TDI i Vectrą. Rozumiem że 2.0 170KM to inna bajka ale uwazam że coś jest nie tak.

W trasie (ostatnio 200 km) bez szaleństw spalanie spadło do 7,7 i nic mniej a w mieście 11,5 i nie chce niżej.

Czytałem torchę w necie i w prasie i wydawalo mi się że Passat z tym silnikiem spala ok 6,5-7 na trasie i 9 L w miescie.

Jakie macie spalanie? Co może być przyczyną nadmiernego spalania? Czy Waszym zdaniem u mnie jest coś nie tak?

 

Pozdr

Domely

 

P.S. Trochę szukałem wątków o spalaniu ale nic ciekawego nie znalazłem stąd nowy wątek...

Edytowane przez Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11,5 w miescie to faktycznie dosc duzo, jest to realne do zrobienia ale z dosyc mocnym szalenstwem, przy spokojnej jezdzie faktycznie powinienes miec w granicach 9. Pyatnei na jakich dystansach jezdzisz w miescie, jesli odpalasz auto i jezdiesz 5-6 km i zostawiasz na pol dnia to mozesz miec takei rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że troche za dużo zwłaszcza w trasie... Ja mam manuala i muszę powiedzieć że przy normalnej jeździe w trasie ok. 120km/h pali średnio 6 l/100 a najniższe średnie jakie zobaczyłem na komp to 5,3 po przejechaniu ok 15km ale dłużej już bym tak jechać nie wytrzymał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja większość km robię w mieście i spalanie mam w granicach 9l(8,8-9,2).Latem na trasie przy ostrzejszej jeżdzie wyszedł lekko ponad 7l a przy spokojnej 6,2l.(DSG + klima + 4 os.+ bagaż)

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać Koledzy że Wasze Paski pala bardzo duzo, moj 170KM po 22000 km pali aktualnie 4,9-5,1 dm3/100km w trasie 300km (1/3 autostrada, 2/3 normalna droga krajowa) oraz maksymalnie 6,3-6,5 dm3/100km podczas jazdy miejskiej. Zauwazylem podczas polrocznej eksploatacji ze klimatyzacja nie ma wiekszego znaczenia dla spalania natomiast wzrost liczby osob w aucie juz tak...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u mgboczna, miasto ok 8,5, trasa 6,5 (spokojna 5,5).

Wskazania z kompa ale różnice mogą być nie wielkie.

 

Zdecydowanie u autora tematu pali za dużo (też mam DSG).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zależy od tego czy auto jedzie czy stoi w korku. Miasto miastu nie równe. Dodaj jescze srednią prędkość to będzie realniej. Moim zdanem 11-12 na miasto to normalny wynik jak 70% czasu stoisz na jałowym (nawet przy PSJ - bo gdzie depnąć?). Stolyce w szczycie pokonuję z takim średnim spalaniem. 15l/100 km też się zdarzyło. Nie ma co panikować. Rano (do pracy) średnie wychodzi 6,5-7,5. Powrót: 9-11.

Z drugiej strony wczoraj (niedziela) przejechałem całe miasto ze średnią 5,5:eek:

Czyli można-jak nie ma korasów.

Średnie spalanko dojazdów do pracy (liczone przy tankowaniu całego baku) mieści się w granicach 7l/100 km +/- 0,5 l/100km. Średnia prędkość jazdy 30-35 km/h.

Edytowane przez mery26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę prawić frazesów ale najpierw trzeba się trochę nauczyć jazdy z DSG żeby pojeździć ekonomicznie. Wiem po sobie, po pierwszych kilku dniach tez byłem załamany spalaniem ale to kwestia czasu. Umiejętne dozowanie pedałem gazu, styl jazdy i powinno być lepiej. Może nie strasznie ale zauważalnie lepiej.

 

Nie wiem kolego jak u Ciebie z doświadczeniem z jazda automatami ale po pewnym czasie obcowania pedałem gazu zmienia się nim nawet biegi :)

 

Oczywiście, jeśli powyższe jest dla Ciebie prawdą dawno odkryta to sorrki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pali ok. 10 w mieście i 7-8 w trasie.

 

Żeby było mniej to trzeba by założyć kapelusz przed ruszeniem! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba taki jest standard z dsg . Ja mam 140 km i dsg i bardzo podobne spalanie . Jak w trasie jadę w kapeluszu do 110 to spalanie około 6 litrów ale normalnie trzeba liczyć ja kolega wyżej napisał 7-8 trasa , miasto do 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pali w mieście około 9 litrów a na trasie 6,7 przy średniej jeździe 120-140 ale to i tak dobrze w porównaniu z passkiem mojego sąsiada któremu pali 14-15 litrów benzyny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za tak liczny odzew :)

Jednak uważam cos jest nie tak. Połowa ostatniej 200km trasy była robiona przy prędkości 80-100 Km/h ze względu na ruch a część trochę szybciej ale bez szaleństw i średnia nie chciała zejść pniżej 7,7L. W mieście mimo spokojnej jazdy (specjalnie delikatnie obchodze sie z gazem) nie ma szans żeby zejść poniżej 11 (i od razu powiem że raczej w korkach nie stoję). Średnia "2" (o ile dobrze mnie poinformowano z ostatnich 100 godzin wynosi 8,8L więc tez mi sie wydaje że trochę za dużo. Czytałem jakies testy w prasie i na necie i wydawało mi się że średnie spalanie wyniesie ok. 7,5L

Piszecie tu o 6,5 czy nawet 5,5 na trasie i 8-9 w mieście - dla mnie to nieosiągalne. Nawet jak pobawie sie w dziadka to czuje że do 10 ciężko będzie się zbliżyć więc podejrzewam ze coś może być nie tak...

Może ktoś coś słyszał o takim problemie w tych silnikach?

Dodam ze w zeszłym tyg. wymieniłem wszystkie filtry i olej.

 

Ciuciek moze nieduże ale jakies tam doświadczenie z automatami mam - wiem co miałeś na myśli mówiąz o zmianie biegów gazem :)

 

Dajcie znac co o tym myślicie.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może złe wskazania kompa? Np. przez zimówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, passat 170ps na dsg 8-10 litrów pali spokojnie. jezdzilem i testowalem wiele passatów 140ps i 170ps. na trybie s 10 litrów spokojnie. :)

 

jeżeli komuś pali w miescie 5-6 litrów to niech sprawdzi czy pod maską nie ma czasami bxe 1,9 ;D

Edytowane przez vw_piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli komuś pali w miescie 5-6 litrów to niech sprawdzi czy pod maską nie ma czasami bxe 1,9 ;D
Nawet wtedy wydaje sei to raczej nierealne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże jeszcze na letnich oponach i na trybie D. Nawet nie chce spradzac co by było na trybie sportowym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnia "2" (o ile dobrze mnie poinformowano z ostatnich 100 godzin wynosi 8,8L więc tez mi sie wydaje że trochę za dużo. Czytałem jakies testy w prasie i na necie i wydawało mi się że średnie spalanie wyniesie ok. 7,5L

 

Średnia "2" jest maksymalnie z ostatnich 100 godzin (dokładnie 99h59m, jak to napisałem tutaj).

 

Więc podejrzewam, że u Ciebie jest z mniejszego przedziału, natomiast dla mnie jest to wynik ok.

 

Ja tylko raz zobaczyłem spalanie na poziomie 5l/100km, ale jechałem wtedy 90'tką, cały czas na 6 biegu, jednostajnie, bez hamowania i wyprzedzania.

Po przejechaniu w ten sposób 100 km, stwierdziłem, że mam już dość. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tankowane 66,0 litrów do pełna po przejechaniu 1190km.

W tym trasa śląsk - warszawa - biała podlaska - warszawa - śląsk. Dość szybko - na gierkówce 140-160km/h jak się dało, za warszawą wolniej bo jeden pas. Reszta przebiegu to miasto.

Do tego webasto chodziło w sumie jakieś 2 godziny na tym zbiorniku. W sumie ok 5,5l/100km. Manual, wąskie opony 205/55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również PASKA 170KM z DSG z 2007r. Spalanie u mnie następujące:

 

- miasto - ~6.3 l/100km

- droga w PL - 6-6.5 l/100km

- niemiecka autostrada - 7-9 l/100km (150-170kmh)

 

zazwyczaj jazda 1 lub 2 osoby z małym bagażem

Edytowane przez glexu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glexu o kurde to nie wiem jaki masz patent na jezdzenie, ja spokojna jazda ksiazkowe 7,8 w miescie ciezko zrobic mniej przy 140KM a 6,3 to mialem na autostradzie przy 130-140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności