Skocz do zawartości
Domely

Dużo pali 2.0 TDI 170KM

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam spalanie ok 10 - 11.

 

Myslalem ze to normalne.

 

Turbo troche glosniej chodzi... Slychac ja glownie jak klima pracuje... Tak dosc przyspiesza glosno.... Szlag wie moze sie konczy ? Mam 204 tys najechane... Tez dsg 4motion 170tka.

 

Jakiś problematyczny ten twój Pasior.

Tomek dam ci 3 dychy i pozbędziesz się kłopotu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę zamienić mój ma tylko 180k przebiegu :D i nie pali ropy tylko produkuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysle to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek masz 4 motion więc może odrobinę więcej palić niż ośka. Ale Twoje wyniki to jakaś abstrakcja . Jak jeździsz? Opisz styl jazdy. Od świateł do świateł dajesz buta i heble czy w miarę rozważnie pomykasz ? ja mam jeszcze silnik na PD po chipie na 170 PS i spalanie mam przy różnym stylu jazdy 7,5-8 L na 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bujalem dzis trase 7h i tak to wygladalo po 2h autostrada :)

 

cc3c6985f42fbbf66c09e34870c0b325.jpg

 

Ale po 7h juz 6,8 l

 

Wiec chyba wszystko gra :)

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 8 godzinach jazdy z Bałtyku też mam 6,8. Były straszne korki, a jak gdzieś był luz to but w podłogę i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek , lepiej wyjechać około 5 rano. Do Wawy jechałem 3 godziny 20 minut :). Dosłownie zero ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Jastarni na półwyspie Helskim. 460 km 8h i jakieś 4 postoje. Fakt wyjechaliśmy później niż planowałem.

Nie wiem jak jeździsz z dzieckiem, ale ja w tym czasie byłbym w stanie przejechać jakieś 320 km z dobrą prędkością przelotową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam co tu piszecie to oczom nie wierzę, wczorajsze tankowanie z przeliczenia 4,54l/100km i załamka bo spodziewałem się mniej, identyczny wynik uzyskałem na tej samej trasie jadąc ok 400km autostradą, jak wskazówka pokazała połowę baku brakowało mi 19km do 800km przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Mój pali 3,2 w sześć osób i bagażnik na full, same góry po Holandii.

 

A kolega chyba nie przeżyje jak zauważy że skoro na baku przejedzie niecałe 1600 to jakby nie liczyć średnie koło skandalicznych 4,9!

Edytowane przez hultai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem w Jastarni na półwyspie Helskim. 460 km 8h
też mam 6,8

Zbyszek wczoraj 700 km z okolic Kolberga do Gliwic w niecałe 7 godzin w tym 2 postoje (w sumie ok 20 minut), a spalanie ciut większe bo 6,9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli resumujac :) ok 7 l pali i tak ma byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie uprawiasz PSJ-tu to jak najbardziej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobne wartości. Zależy czy sie spieszę czy nie ale załadowany 3 os i sporo bagażu wyszedł 6/100 jadac ok 140 km/h. Trasa 820 km. Jak sie spieszyłem na powrocie to dolałem do pieca i wyszło 7.2/100. Ale to tez kwestia paliwa. Niestety te polskie starcza na mniej i naprawde wczesniej w to nie wierzyłem ale przekonałem sie. Nawet tankowane na dobrych stacjach. A jak do busa zalałem na auchanie to byłem w szoku. Samochod ten lata wiekszkość trasy na granicy mozliwości czyli 150/160 km/h i przejezdza 800-850 km na baku. A auchanowskim paliwie zrobił 600km. Ledwie dojechałem do granicy (świecko) a startowałem z Białegostoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam co tu piszecie to oczom nie wierzę, wczorajsze tankowanie z przeliczenia 4,54l/100km i załamka bo spodziewałem się mniej, identyczny wynik uzyskałem na tej samej trasie jadąc ok 400km autostradą, jak wskazówka pokazała połowę baku brakowało mi 19km do 800km przebiegu.

 

Woooowwww, gratulacje! :hurra

 

A tak serio... Rozbraja mnie jak ludzie się onanizują, bo mają niskie spalanie. Już kiedyś to przerabiałem na innym forum. Przez takich kierowców tworzą się korki, bo zamiast ruszyć normalnie ze świateł to odmawia zdrowaśkę, żeby za mocno gazu nie wcisnąć i spalanie nie skoczyło o jedną setną, podobnie z wyprzedzaniem... :sciana

 

Dla mnie ważniejsza jest przyjemność z jazdy i dynamiczne przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Spalanie w okolicach 7 litrów w trybie mieszanym 50/50 to normalny, dobry wynik.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam

 

Jestem tu nowy( Witam wszystkich),ale przyłączyłem się do forum ze względu na spalanie Passata 170 PS z DSG, którego kupiłem kilka dni temu.

Spalanie po mieście ,przy delikatnej jezdżie to 11 L. trasa to 8 L. Jestem trochę w szoku,do tej pory użytkowałem Skodę Superb 1,9TDI. 130 PS, spalanie średnie wynosiło 7,5 L miasto/ 6,2 w trasie.Wiem ,że poprzedni właściciel regenerował TURBO, obawiam się nie fachowej naprawy.

Samochód wydaje mi się,że nie ma tzw dołu.Potem jest ok.

Ja tez mam spalanie ok 10 - 11.

 

Myslalem ze to normalne.

 

Turbo troche glosniej chodzi... Slychac ja glownie jak klima pracuje... Tak dosc przyspiesza glosno.... Szlag wie moze sie konczy ? Mam 204 tys najechane... Tez dsg 4motion 170tka.

 

Co do Waszych problemów, to w pierwszej kolejności sprawdziłbym szczelność w układzie dolotowym (chyba najczęstsza przyczyna problemów), sterowanie turbiną i dopiero na końcu samo turbo. A w międzyczasie jeszcze podłączyć się pod kompa i zrobić testy dynamiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guayre nie wiem czy zauważyłeś ale ja mam 1.9 TDI one dużo mniej palą.

 

Zawsze się zastanawiałem dlaczego przy 180/h z taką łatwością wyprzedzam 2.0 TDI ale już wiem. Właściciele boją się że im 11l spali:placzka

 

7l/100km średnio to wynik dla busa lub jazda pod wiatr 140< a nie ekonomicznego diesla:wazuuup

 

A tak na koniec, przy takim spalaniu nie taniej było by kupić benzynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guayre nie wiem czy zauważyłeś ale ja mam 1.9 TDI one dużo mniej palą.

 

Zawsze się zastanawiałem dlaczego przy 180/h z taką łatwością wyprzedzam 2.0 TDI ale już wiem. Właściciele boją się że im 11l spali:placzka

 

7l/100km średnio to wynik dla busa lub jazda pod wiatr 140< a nie ekonomicznego diesla:wazuuup

 

A tak na koniec, przy takim spalaniu nie taniej było by kupić benzynę?

Taa, benzynę. Ja ostatnio na zbiorniku 67l zrobiłem 390 km-:)

Więc nie narzekajcie.

 

A tak na koniec, przy takim spalaniu nie taniej było by kupić benzynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondziu, jak przejedziesz benzyna autostradowa trase jaka zwykle robie, czyli 1350 km w ok. 11-12 godzin, a do tego srednie spalanie zrobisz ponizej 7.5, to kupuje taka beznyne jeszcze dzis :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem dlaczego przy 180/h z taką łatwością wyprzedzam 2.0 TDI ale już wiem. Właściciele boją się że im 11l spali:placzka

 

Tylko że przy tych 180 km/h Twój 1,9 TDI zamiast rasowo warczeć zaczyna nucić "U drzwi Twoich stoję Panie..."

A w czasie kiedy Ty rozpędzasz się do pierwszej "setki" to kierowcy w 2.0 TDI już ją (setkę) osiągnęli i zdążyli wypić kawę...

Sorry za sarkazm, ale tu się nie ma co czarować. Jeździsz wolniej, spalisz mniej. Jeździsz szybciej, będzie drożej. A wzrost spalania chwilowego na autostradzie przy prędkości powyżej 170 km/h jest już (przynajmniej u mnie) conajmniej lawinowy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz kolejny przypomnę, że różnica między oponami 205 a 235 może wynosić nawet litr na 100 km. A im szybciej jechać będziemy tym większa będzie ta różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności