Skocz do zawartości
Domely

Dużo pali 2.0 TDI 170KM

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

Czytam te posty i się pochwale z moim spalaniem.

1. Jeżdżę wolno, żaden sport, a raczej emeryt... zejść poniżej 6,5 litra z moim paskiem 4x4 na oponach 215 jest ciężko.... Średnie spalanie mam właśnie 6,5 litra, ale jeżdżę w 95% trasa. Na zimowych oponach 205 daję rade na 6,3 litra. Poniżej 6 jest bardzo ciężko zejść. To prawie niemożliwe, raz może jakaś pojedyńcza trasa się udała na 5,9... ale to tylko jeden raz. Tak przynajmniej jest u mnie... silnik BMP 140 KM, 4motion.

2. W mieście to nawet 12 litrów da się spalić.

3. Wskazania kompa można kalibrować, ja u siebie mam tak że komp pokazuje mi dokładnie takie spalanie jak wychodzi z przeliczenia km na litry, ale to sobie musiałem samemu vagiem zmienić. Na ustawieniach fabrycznych kompa zawyżał spalanie o 7%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0 140KM i bardzo dużo jeżdzę. W cyklu 80% miasto 20% trasa spalanie mam średnio 7,8L/100km - pokrywa się z przeliczeniami po zatankowaniu do pełna.

W mieście średnio spalanie obserwuję na poziomie 8 - 8,5L ale jeśli jadę tylko kawałek i auto nie rozgrzeje się a dodatkowo są jakieś korki to spala nawet 12l/100km

W trasie tylko raz udało mi się zejść poniżej 6l/100km ale to wówczas robiłem przepisowo odcinek 50km z prędkością średnią ok. 80km/h. Ogólnie na trasie spala mi między 6,2-6,6L

 

Dodam, że nie oszczędzam samochodu na trasie a w mieście również muszę szybko się przemieszczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

B6 2.0 TDI 170KM DSG, 80% trasa 20% miasto wyszło mi ostatnio 6.7l (około 30% dystansu z 930km przejechałem autostrada).

Żonie zdarza się osiągać spalanie poniżej 6l przy jeździe lokalnymi drogami 90-100km/h

Tylko miasto 8-10l w zależności od korków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ja posiadam passka b7 2.0 tdi dsg 4x4 i problem polega na tym ostatnio zauważyłem, że szybko mi ropa ucieka z baku i postanowiłem zlitrażować samochó i niestety doznałem niezbyt pozytywnego szoku. Jazda bardzo spokojna 60-80 na komputerze pokazało 6,7 spalanie i takie by mnie jak najbardziej zadowoliło ale po przejechaniu 107,5 km wlałem paliwka ponownie do pełna i weszło 9,1l co jest troszkę dziwne. Zaznaczam, że przegląd przy 180 tyś km był robionyw autoryzowanym serwisie i nic nie wyszlo, od poczatku jest zresztą serwisowany w ASO. Jakies podpowiedzi co to może być bo ja rozumiem, że DSG i 4motion musi spalić troszkę więcej ale przy tej jeździe to uważam, że 7l to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, ja posiadam passka b7 2.0 tdi dsg 4x4 i problem polega na tym ostatnio zauważyłem, że szybko mi ropa ucieka z baku i postanowiłem zlitrażować samochó i niestety doznałem niezbyt pozytywnego szoku. Jazda bardzo spokojna 60-80 na komputerze pokazało 6,7 spalanie i takie by mnie jak najbardziej zadowoliło ale po przejechaniu 107,5 km wlałem paliwka ponownie do pełna i weszło 9,1l co jest troszkę dziwne. Zaznaczam, że przegląd przy 180 tyś km był robionyw autoryzowanym serwisie i nic nie wyszlo, od poczatku jest zresztą serwisowany w ASO. Jakies podpowiedzi co to może być bo ja rozumiem, że DSG i 4motion musi spalić troszkę więcej ale przy tej jeździe to uważam, że 7l to max.

 

może zaczynają ci lać pompowtryski lub jakiś z nich... komputer raczej tego nie wyłapie... teoretycznie :P bo różnie on działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poobserwował na dłuższej trasie co się dzieje. Zatankować pod korek i wyjeździć do rezerwy, potem zatankować i przeliczyć. Zmniejsza się błąd pomiarowy. Jak jeżdżę po mieście na niedługich odcinkach to też spokojnie mi wychodzi spore spalanie. Dokładnie jakie nie jestem w stanie powiedzieć, ale na skalibrowanym kompie oglądam cyferki z przedziału 9-10 l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jazda bardzo spokojna 60-80 na komputerze pokazało 6,7 spalanie i takie by mnie jak najbardziej zadowoliło ale po przejechaniu 107,5 km wlałem paliwka ponownie do pełna i weszło 9,1l

 

Za krótki dystans żeby jednoznacznie stwierdzić, że pali za dużo.

Przy tak spokojnej jeździe ten silnik nie powinien spalać więcej niż 6L na setkę.

Wyjeździj z pół baku i przelicz jeszcze raz, zobaczymy co wyjdzie.

 

POMPOwtryski wykluczam jednoznacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przejechałem ponad 400 km i mam połowe baku spalanie śr pokazuje 7,5 l. Jazda to taki cykl średni. Więc jak już wcześniej wspominałem wydaje mi się, że pali za dużo byłem u mechanika sprawdził pod spodem sucho w komorze silnika również. Powiedział, żeby jechać i podpiać komputer i sprawdzić czy właśnie wtryski nie puszczają. Stan licznika to ok 182 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7,5 to zupełnie przyzwoity wynik jak na cykl mieszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7,5 to zupełnie przyzwoity wynik jak na cykl mieszany.

 

też tak myślę.... wszystko zależy od "nogi" i po jakim mieście jeździsz (miasteczko, czy miasto - w tym drugim spali więcej). przy mojej nodze jazda po mieście to około 9-9,5 litra, a na trasie 5,5 - 6,5 (zależy jaki mam humor danego dnia :D ). Najniżej udało mi się zejść do 4,7 litra. Nigdy wyniki z testów laboratoryjnych nie znajdą odzwierciedlenia w realu. Jak by w cyklu mieszanym było około 8,5-9 litrów to można się zacząć martwić :)

 

w opisie widzę Andrast, że masz 4x4 a to zawsze ciut więcej wyssie z baku

Edytowane przez thomeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 7,5 wg komputera tak jak wspomnialem po przejechaniu 400km miałem połowe baku. Bak z tego co wyczytałem w wersji 4x4 ma 68 l czyli 34l spalilem przejezdzajac 400km co daje spalanie ponad 9l... Masakra. A na komputerze spalanie nadal 7,5. Jakbym miał spalanie takie jak na kompie to spoko ale mi pali średnio 1,5-2l wiecęj niż wskazuje komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno bak nie ma 68l, wczoraj tankowalem i 20km po włączeniu rezerwy, gdzie pokazywało że niby mam jeszcze do przejechania 85km, weszlo mi dokładnie 67,8l, przejechane miałem 922km w warunkach miejskich i pozamiejskich, zadna trasa nie była robiona dłuższa niz 30km, z dwa może trzy razy parkotał po pół godz jak bawiłem się vcds lub ogólnie coś grzebałem przy aucie. czyli 68l (6800 bo na 100) podzielić przez 922 równa sie 7,3

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

na kompie pokazuje mi 6,5l

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a też nie zawsze zatankujesz jednakowo "do pełna". Czasami wystarczy, że stoi pod trochę innym kątem i parę litrów w plecy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czytałem, że bak w wersji 4motion jest 2 litry mniejszy niż bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, musi się gdzieś zmieścić wal i haldex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i znowu piszę z problemem, problem spalania nadal istnieje, ale teraz co innego.

W dniu dzisiejszym zauważyłem rano, że passat odpalił ale kręcil troszeczke dłużej niż zwykle. i W ciągu dnia to samo. Teraz podjechałem pod blok i wyłączałem i włączałem samochód i cały czas o sekundę za długo kręcił ale zawsze tyle samo. I na dodatek nie działa system start stop. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowy( Witam wszystkich),ale przyłączyłem się do forum ze względu na spalanie Passata 170 PS z DSG, którego kupiłem kilka dni temu.

Spalanie po mieście ,przy delikatnej jezdżie to 11 L. trasa to 8 L. Jestem trochę w szoku,do tej pory użytkowałem Skodę Superb 1,9TDI. 130 PS, spalanie średnie wynosiło 7,5 L miasto/ 6,2 w trasie.Wiem ,że poprzedni właściciel regenerował TURBO, obawiam się nie fachowej naprawy.

Samochód wydaje mi się,że nie ma tzw dołu.Potem jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 170km i dsg tylko że silnik cr i moje spalanie miezone kilkakrotnie na cpn wynosi (jezdzac codziennie do fabryki ok 19km)

ogólnie tankujac co 900km, jazda dynamiczna i powyzej 100km/h z komp 6,4 w realu 6,7-6,8 (4 razy przeliczałem na stacji i zawsze to samo)

raz jeżdziłem spokojnie, bez pośpiechu ok 90 cały czas bez gwałtownych wyprzedzeń spaliło przy 600km 6,2

robiąc trase 180km i jadąc na tempomacie 170 wg kompa 7,8 w realu nie wiem ale pewnie ok 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam spalanie ok 10 - 11.

 

Myslalem ze to normalne.

 

Turbo troche glosniej chodzi... Slychac ja glownie jak klima pracuje... Tak dosc przyspiesza glosno.... Szlag wie moze sie konczy ? Mam 204 tys najechane... Tez dsg 4motion 170tka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności